Robię pług do RJS-a

Wszystko co dotyczy różnych starych pługów, kultywatorów, bron, głęboszy itd.
Awatar użytkownika
werty
Posty: 30
Rejestracja: 14 lis 2010, 9:26

Robię pług do RJS-a

Post autor: werty »

Witam "potrzeba jest matką wynalazków" i ja postanowiłem dorobić pług do mojego rjs-a. i potrzebuję rady czy to na zdjęciu , brak zamontowanej odkładnicy, http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d6b ... c5f7f.html widok z tyłu jest dobrze ustawione na poziomej posadzce, bo do orki koło pójdzie brózdą i będzie niżej.
A do ustawienia niby poziomicą będzie służyło to na tym zdjęciu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bc0 ... 8be93.html ta śruba na górze tylko te nakrętki na końcu będą pospawane do tej śruby i będą podnosiły i opuszczały cały tył pługa, i może będzie działał bez kółka.
Co o tym sądzicie i czy można to COŚ zrobić lepiej czekam na sugestie pozdrowienia.Teraz jest wiosna i już orałem tym moim wynalazkiem, parę prób i jest dobrze skiby układają się dobrze i regulacja głębokości jest odpowiednia.
Głębokość jest nawet do 25 cm, ale koła boksują jak się daje głębiej a tu link do pierwszej orki http://www.youtube.com/watch?v=q0DtQYoD2hg
adrianek1890
Posty: 31
Rejestracja: 11 paź 2013, 16:14

RE: Robię pług do RJS-a

Post autor: adrianek1890 »

Mógł byś podesłać więcej zdjęć tego pługa? Jak ci się nim ora, i jaka wydajność mniej więcej. Pozdrawiam
eryk
Posty: 4
Rejestracja: 04 lut 2015, 22:29

RE: Robię pług do RJS-a

Post autor: eryk »

A czy nie masz pan płużków do okopywania ziemniaków na dwa rzędy do rjsjesli tak czy mógłbym prosić o zdjęcia??? Potrzebuję coś na wzór do swojego cacka. Interesują mnie jeszcze radełka-pielnik Pozdrawiam
ODPOWIEDZ