Terra vari MJ-5 - co to za elementy zaznaczone na zdjęciach

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
arjuredi

Terra vari MJ-5 - co to za elementy zaznaczone na zdjęciach

Post autor: arjuredi »

Witam.
Proszę o odpowiedź, czy na zdjęciu pierwszym to jest przepustnica? Jak orałem to miałem ją pod kątem 45 st, jak była opuszczona w dół, to traktor nie miał mocy, jak do góry to gasł. Nie wiem do czego są elementy 2 i 3, czy 3 to ssanie, które mam przy zimnym silniku zaczepiać o ostatni ząb?
Obrazek

Obrazek
pop

Re: Terra vari MJ-5 - co to za elementy zaznaczone na zdjęciach

Post autor: pop »

Zaznaczam na wstępie,że nie widziałem takiego sprzętu,ale z ogólnej budowy gaźników można wywnioskować ,że :
1-to przepustnica rozruchowa tzw.ssanie,która przy rozruchu ma być zamknięta,a podczas normalnej pracy całkowicie otwarta.
2-wygląda na jakąś formę regulatora obrotów i powinien wpływać na wychylenie przepustnicy głównej(ale nie widać całego ustrojstwa,więc tylko się domyślam).
3-przpustnica główna.
Jeśli nagrzany silnik nie chce pracować przy całkowicie otwartej przepustnicy rozruchowej,to w pierwszej kolejności sprawdził bym poziom paliwa w gaźniku,szybkość napływania paliwa do gaźnika,bo później to już trochę wiedzy potrzeba.Zakładam ,że gaźnik jest od tego silnika.Regulator obrotów działa w przybliżeniu tak,że przy nadmiernym wzroście obrotów samoczynnie przymyka przepustnicę główną.
arjuredi

Porozbierałem wszystko, wylałem paliwo z tłumika, zbiornika, cylindra. Gaźnik czysty, ale jeszcze go przeczyściłem preparatem do gaźników. Wymieniłem wężyki paliwowe na nowe, paliwo do gaźnika leci elegancko, jak poruszę pływakiem, uszczelniłem wszystkie połączenia. Wczoraj próbowaliśmy odpalać i często odpala, ale po 2-3 sekundach gaśnie, tak jakby spalał tylko odrobinę paliwa. Rozumiem, że paliwo przez kranik wpada sobie do zbiorniczka nr 1, pływak odcina dopływ paliwa unosząc się i kanałem doprowadzone jest potem paliwo do gaźnika. A może pływak przywiesza się na górze i naciska tę igłę odcinającą dopływ paliwa?
Obrazek
Miał ktoś podobny przypadek? I ostatnie pytanie co to są za śruby nr 2 i 3?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marek

Post autor: marek »

Ja miałem tak z agregatem . Odpalał i gasł. Szukałem przyczyny w dopływie paliwa a pomogła wymiana świecy.
arjuredi

Zapomniałem napisać: świecę też zmieniłem na nową, więc teraz wezmę się za regulację gaźnika, bo jak dłużej sprzęt stoi, to trzeba mu wyregulować mieszankę paliwowo-powietrzną.
ODPOWIEDZ