Remont Ursusa C-328

Wszystko o naszych Ursusach
Roman1313

RE: Remont Ursusa C-328

Post autor: Roman1313 »

Jak tak daleko jesteś możesz sprawdzić ilość igiełek w skrzyni pod tym cienkim wałkiem orz stan zębatki napędu obrotościomierza.
Sciągnij dekiel z drążkiem biegów i polukaj czy wszystko dobre, łożyska, zębatki.
Awatar użytkownika
wisera

Post autor: wisera »

Witam pod długiej przerwie
Otóż 28 już jest złożony, pali i jeździ :) Jedynie co to muszę jeszcze rozebrać prawą zwolnice, bo coś w niej hurgoce a przy okazji i hamulce zrobić . Wieczorem albo jutro dodam zdjęcia :)
A mam pytanie odnośnie przeglądu, otóż z przodu muszą być identyczne opony, czy mogą być tylko z podobnym bieżnikiem?

Witam pod długiej przerwie
Otóż 28 już jest złożony, pali i jeździ :) Jedynie co to muszę jeszcze rozebrać prawą zwolnice, bo coś w niej hurgoce a przy okazji i hamulce zrobić . Wieczorem albo jutro dodam zdjęcia :)
A mam pytanie odnośnie przeglądu, otóż z przodu muszą być identyczne opony, czy mogą być tylko z podobnym bieżnikiem?
Adasiek123

Post autor: Adasiek123 »

Opony Daj jednakowe,tak jak z autem-nie pojedziesz na przegląd z każdym kołem (oponą) innym:p Czekamy na zdjęcia.
Awatar użytkownika
wisera

Dopiero teraz mogłem wgrać fotki, sorry za zwłoke :)
Ja to nie wiem, te dzisiejsze części to nie wiem kto je robi. Kupywaliśmy sprężynki do spkrzyni, co w te otworki od wałków wchodzą. No i w jednym sklepie, przyjeżdżamy za duże, pojechaliśmy do drugiego, też za duże, ale chłop kazał zaczekać i pokazał że ma jeszcze mniejsze (widać że sporo czasu leżało bo rdza je powoli brała), no i dopiero te zerdzewiałe pasowały *dull*
No traktorek już wyjechał z miejsca remontu, teraz tylko zrobić jeszcze prawą zwolnicę, i zacznie się jego kompletowanie :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No od ostatniej mojej relacji związanej z remontem, sporo się zmieniło. Ursus przeszedł od tego czasu pełną kapitalkę, jeszcze tydzień przed Wilkowicami stał na kołkach :) Ale po koleii, jakiś czas po naszym Zlocie na Mazowszu, wyszło na to, że wydmuchał uszczelkę pod głowicą, a wydawało się że silnika nawet nie będzie trzeba tykać, no ale cóż tak bywa, pompa wtryskowa już wymieniona i działa jak należy :) Swoją drogą to w Ostrowii Maz. mają dobrego pompiarza bo jak daliśmy na wymianę to nie działał przyspieszacz w tej zregenerowanej -_- Na szczęście w Pułtusku dostaliśmy sprawną. Zrobiony był również kosz satelitów, a w zasadzie zabezpieczenia, umalowane koła i założone obciążniki. Ursus brał udział już w: II Zlocie Starych Traktorów na Mazowszu, Dożynkach Gminnych, oraz w Festiwalu w Wilkowicach.
Obrazek
Obrazek
Niestety, dalszy remont wizualny już Ursusa będzie postępował powoli, bowiem Dziadek z którym go remontowaliśmy, oraz się uczyłem od niego, odszedł niespodziewanie. Warto wspomnieć, że bardzo pomagał nam również w pracach organizacyjny związanymi z naszym Zlotem, w tym roku wybierał się nawet z nami do Wilkowic, jednak niestety, niedługo przed Festiwalem okazało się że jednak nie mógł. Teraz została tylko pamiątka w postaci C-360, wyremontowanego mechanicznie "Byczka", oraz wiedzy przez Niego przekazanej *tdown*:o
Obrazek
widelec77

Post autor: widelec77 »

Wyrazy szczerego żalu i współczucia.
Werze ze wyremontujesz ursusika w przyszlosci do takiego stanu ktory Cie bedzie zadowalal i dziadek bylby napewno z Ciebie dumny
Przykro mi bo tak niedawno widzialem was na YT:o
Awatar użytkownika
wisera

Dzięki
Natomiast co do Ursusika to muszę jeden oryginalny błotnik dokupić (prawy) i oblachowanie oddać do blacharza. Muszę nabyć jeszcze filtee powietrza od 28, miskę siedziska, halogen na tył, i poprawić kabinę bo powykrzywiana jest. A i jeszcze prawdopodobnie duże koło w zwolnicy, bo mieliśmy tam zajrzeć podczas malowania. A na YT mam kanał: PerkinsRadziu więc może tam nas mogłeś widzieć ;)

Mam pytanie, odnośnie mojego C-328, ostatnio nic nie ruszyliśmy z pracą, ale jak się ociepli to powoli planuję go rozbierać :) A więc, czy koło zamachowe z 30 pasowało by do 28? Bo 28 ma cięższe, a u mnie jest ono dowymiany, bo przewiercone jest, i jak stoii, to skacze jak sagan :P
A i jeszcze, czy miska olejowa od 28 pasowała by do bloku od 30? Chodzi mi o same mocowanie, bo mój miał pęknięty blok kiedyś, i niby dziury nie ma nigdzie, ale jednak co cały blok to cały, a że silnik jest w dobrej kondycji to chciał bym tylko blok wymienić.
Roman1313

Post autor: Roman1313 »

Co znaczy pęknięty ,od czego, w którym miejscu?
Awatar użytkownika
wisera

Blok kiedyś był rozmrożony u poprzedniego właściciela, no co prawda zaspawany jest, ale jednak co cały to cały, raz że ładniej wygląda, no a dwa nie lubię fuszerki u siebie :P Blok pęknięty jest pomiędzy filtrem powietrza a pompą.
Awatar użytkownika
MARCIN149

Re: Remont Ursusa C-328

Post autor: MARCIN149 »

Czesc,
Panowie jaka może być przyczyna ,że jedna z łapek od sprzęgła jest miękka? Sprzegło starego typu.
Chciałem wyregulować ponieważ prawie za kazdym razem podczas zmiany biegu - zgrzyta.
Awatar użytkownika
kumarzysta

Post autor: kumarzysta »

zgrzytać będzie, bo to niezsynchronizowana skrzynia biegów
Awatar użytkownika
Ursus
Kontakt:

Post autor: Ursus »

Co masz na myśli pisząc miękka?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
MARCIN149

Miękka, tzn jak nacisnę np śrubokrętem to łapka przemieszcza się w kierunku tarczy, tak jak powinna podczas naciskania pedału sprzegla, ale bez oporu. Dwie pozostałe mają opór.
Może uda mi sie nagrać filmik to lepiej bedzie.
Awatar użytkownika
MARCIN149

kumarzysta pisze: 10 paź 2021, 20:29 zgrzytać będzie, bo to niezsynchronizowana skrzynia biegów
Czyli zgrzytanie podczas przełączania biegów jest normalnym zjawiskiem w c 328 ?
Awatar użytkownika
Ursus
Kontakt:

Post autor: Ursus »

W każdym tego typu ciągniku bieg ma prawo zgrzytnąć, nie przerzucisz jak w samochodzie - ale przy odrobinie wprawy się unika zgrzytów.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ODPOWIEDZ