Ursus c362
Re: Ursus c362
Możesz to trochę rozwinąć ? Co masz na myśli mówiąc hydraulika ? Wspomaganie ? Podnośnik ?
-
- Posty: 7
- Rejestracja: 25 wrz 2023, 12:51
Re: Ursus c362
Ogólnie pompy zewnętrznej bo chce zlikwidować tą orginalna i zamontować na wal korbowym i potrzebował bym rurek łączących pompe z tylna pokrywa od pompy
Re: Ursus c362
Z tego co mi wiadomo to c-362 zewnętrzna pompę mialo tylko do wspomagania. Nie było czegoś takiego jak zewnętrzna hydraulika od w-w modelu. Widziałem jak przebudowywali od zera. Króciec ssawny wkręcony w obudowę skrzyni przewód ciśnieniowy po drodze filtr, pompa na wale i zasilanie na rozdzielacz. Generalnie trochę roboty jest. Rodzi się pytanie do czego ci to bo jeżeli chcesz tylko rozbudować o dodatkowy rozdzielacz to wystarczy stara pokrywę przerobić i wymienić pompę n jeśli tego wymaga. Można się pokusić o dołożenie filtra zewnętrznego tak czy siak.
-
- Posty: 7
- Rejestracja: 25 wrz 2023, 12:51
Re: Ursus c362
Potrzebuję rozdzielić walek wom od podnosnika
Re: Ursus c362
Mój znajomy posiadał taki ciągnik w swojej firmie i z tego co pamiętam pompa była na zewnątrz i przewodem hydraulicznym była połączona z układem gdzieś w okolicy dekla od pompy w zwykłej "60".Z tego co mi świta ,bo było to bardzo dawno,niektóre "rzeczy"pasowały od Ostrówka.Pompa była napędzana z wału silnika i było to zdaje się rozwiązanie z Ostrówka.Coś mi świta ,że pierwotnie napęd tej pompy był w miejscu sprężarki i został przerobiony z braku części ,ale nie jestem pewien ,bo temat mnie aż tak bardzo nie interesował,najbardziej zainteresowało mnie sprytne rozwiązanie pedału sprzęgła.
Re: Ursus c362
Słuchaj ja ci powiem tak. Były i Ostrówki i pelikany wszystko na bazie c360. Napewno oryginalne to rozwiązanie nie było o którym wspominasz. Potrzeba matką wynalazku. Te ciągniki są takie proste w budowie że ludzie sobie po prostu przerabiali wedle uznania i potrzeb. Kto miał trochę pojęcia i zacięcia majsterkowicza mógł sobie tak naprawdę zrobić całkiem nowy ciągnik bazujący na poczciwej siuntce. To pytanie już zadałem wcześniej. Można kombinować przerabiać tylko jaki jest tego cel. Musisz się określić czego oczekujesz od ciągnika i po prostu zrobić to od podstaw bo nie ma gotowców do tego typu rozwiązania. Mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi.Pozdrawiam.
- Rafallll360V1
- Posty: 306
- Rejestracja: 12 cze 2015, 10:16
- Lokalizacja: Rzeszów
Re: Ursus c362
Mylisz się....C-362 pompe wspomagania ma na pokrywie rozrządu a główna pompa hydrauliki jest na wale korbowym.Mrjoker93 pisze: ↑15 lis 2023, 21:48 Z tego co mi wiadomo to c-362 zewnętrzna pompę mialo tylko do wspomagania. Nie było czegoś takiego jak zewnętrzna hydraulika od w-w modelu. Widziałem jak przebudowywali od zera. Króciec ssawny wkręcony w obudowę skrzyni przewód ciśnieniowy po drodze filtr, pompa na wale i zasilanie na rozdzielacz. Generalnie trochę roboty jest. Rodzi się pytanie do czego ci to bo jeżeli chcesz tylko rozbudować o dodatkowy rozdzielacz to wystarczy stara pokrywę przerobić i wymienić pompę n jeśli tego wymaga. Można się pokusić o dołożenie filtra zewnętrznego tak czy siak.
Re: Ursus c362
Mylisz się....C-362 pompe wspomagania ma na pokrywie rozrządu a główna pompa hydrauliki jest na wale korbowym.
[/quote]
Czyli mniej więcej dobrze mi świtało
[/quote]
Czyli mniej więcej dobrze mi świtało

- Rafallll360V1
- Posty: 306
- Rejestracja: 12 cze 2015, 10:16
- Lokalizacja: Rzeszów
Re: Ursus c362
Tylko chcąc założyć pompę na wał musisz założyć wał korbowy z ostrówka, koło pasowe jest na wieloklin jest o wiele masywniejsze niż standardowe. Przy zwykłym wale korbowym szybko rozbijesz kanał na wpust i same koła pasowe będą pękać od zbyt dużego obciążenia ich.Taka przeróbka wydaje się prosta lecz nie koniecznie tania jak się wydaje....
Re: Ursus c362
Hmm a to heca myślałem że aż takich różnic nie było. Oglądałem kiedyś taką i wydaje mi się że nie było tam takiej instalacji chyba że się zle przyjzalem.Rafallll360V1 pisze: ↑20 lis 2023, 20:08Mylisz się....C-362 pompe wspomagania ma na pokrywie rozrządu a główna pompa hydrauliki jest na wale korbowym.Mrjoker93 pisze: ↑15 lis 2023, 21:48 Z tego co mi wiadomo to c-362 zewnętrzna pompę mialo tylko do wspomagania. Nie było czegoś takiego jak zewnętrzna hydraulika od w-w modelu. Widziałem jak przebudowywali od zera. Króciec ssawny wkręcony w obudowę skrzyni przewód ciśnieniowy po drodze filtr, pompa na wale i zasilanie na rozdzielacz. Generalnie trochę roboty jest. Rodzi się pytanie do czego ci to bo jeżeli chcesz tylko rozbudować o dodatkowy rozdzielacz to wystarczy stara pokrywę przerobić i wymienić pompę n jeśli tego wymaga. Można się pokusić o dołożenie filtra zewnętrznego tak czy siak.
Re: Ursus c362
A mi się kojarzy, że c362 była w kilku konfiguracjach hydrauliki zależnie od czasu i miejsca docelowego gdzie trafiały
Re: Ursus c362
Kuzyn ma C-362 kupioną od pierwszego właściciela (SKR). W oryginale napęd pompy hydraulicznej był z wału korbowego. Koło pasowe na wale z wieloklinem. W SKRze przed laty przerobiono hydraulikę na zwykłą jak w C-360.
Re: Ursus c362
Napewno są plusy i minusy takiego rozwiązania. W Zetorze umieli zrobić tak by pompa działala niezależnie od walka wom( tak wiem w 60 też działa ale przez biegi a mówię tu o normalnym użytkowaniu tzn z wykorzystaniem jazdy). Napewno obsługa jest łatwiejsza bo jest wszystko na wierzchu ale znowu możliwość większej ilości wycieków. No i w zasadzie to tyle bo olej dalej jest ten sam do skrzyni i hydrauliki nie można jej też wyłączyć ot tak.
Re: Ursus c362
Mrjoker93 praktycznie w każdym nowym traktorze nie ma możliwości wyłączenia pompy hydraulicznej i jakoś nikt tego nie uważa za wadę.
Re: Ursus c362
Bo tak na prawdę zdecydowana większość prac jest z wykorzystaniem hydrauliki.Jeśli ktoś był na farmach zachodnich,to pewnie zauważył ,że wiele ciągników nie posiada układów pneumatycznych,bo przyczepy mają albo najazdówki,a te większe hamulce hydrauliczne no i w tym przypadku odłączana pompa wg.mojego rozumowania jest pewnie niezgodna z homologacja pojazdu.
Re: Ursus c362
pop najczęściej w nowych traktorach pompa hydrauliczna jest podwójna a i potrójne się spotyka. W podwójnej pompie, jedna "sekcja" zasila podnośnik i hydraulikę zewnętrzną a druga "sekcja" pompy zasila układ kierowniczy. W potrójnej każdy układ zasilany jest z osobnej "sekcji" pompy. Przy takich pompach nie może być możliwości wyłączenia, bo nie będziemy mieli działającego układu kierowniczego.
Pneumatyczny układ hamulcowy w przyczepach rolniczych, to stary wymóg krajów RWPG.
Pneumatyczny układ hamulcowy w przyczepach rolniczych, to stary wymóg krajów RWPG.