Ursus c330 1968r. Jak ma wyglądać?

Wszystko o naszych Ursusach
MrGonzocz
Posty: 12
Rejestracja: 02 paź 2018, 11:20
Lokalizacja: Żory

Ursus c330 1968r. Jak ma wyglądać?

Post autor: MrGonzocz »

Witam, posiadam ciapka z 1968r. Chciałbym się dowiedzieć czym powinien charakteryzować się z tego roku ciapuś, wiem tylko tyle, że powinien być zielony bo to pierwszy wypust, w masce powinna być siatka "emka" z nakladką napisu Ursus, mały filtr powietrza i to tyle co wiem. Dodam, że mam zamontowaną kabinę z 1969r. O ile dobrze pamiętam i tu pytanie jakiego koloru ona powinna być i czy wychodziła ta kabina z fabryki na ciapkach? Oraz jakie kolory powinien mieć ciapek z tego roku. Miło byłoby zobaczyć prospekty. Jest plan aby go odmalować w oryginalnych kolorach. Stan jest bardzo dobry, malowany ostatnio w 1996r. I co kolwoek grubszego przy nim działane, do tej pory pracował na 1ha z PZ1A, kultywatorem kątownikowym, kopaczką konną przerobioną na wałek, obsypnikiem, sadzarką, opryakiwaczem własnej roboty 6m i przy pracach na podwórku. Jeśli będzie potrzeba dodam zdjęcia.
Muran001
Posty: 316
Rejestracja: 31 gru 2011, 12:23

Re: Ursus c330 1968r. Jak ma wyglądać?

Post autor: Muran001 »

MrGonzocz
Z chęcią poproszę o zdjęcia ciągnika i kabiny. Z detali innych na zewnątrz:
-kierownica dwuramienna, lecz nie wiem, czy jeszcze biała czy już czarna - na pewno były białe kierownice w roczniku 1967 - 11 lat temu widziałem na giełdzie w Słomczynie oryginalną niemalowaną zieloną trzydziestkę z 1967 roku! Miała nawet białą kierownicę, ale siedzenie miała nowszego typu, coś jak Grammer
-siedzisko na resorze (było takie również w snopowiązałkach i przetrząsarko-zgrabiarkach 5-gwiazdowych)
-filtr oleju bączek
-błotniki przednie miały dolne szersze mocowania do piast
-filtr powietrza był zakończony tzw. grzybkiem, coś jak kapelusz grzyba, charakterystyczny dla C-325 i C-328
-zegary białe - trójwskaźnik - jest do kupienia nowy i obrotomierz
-obciążniki tylne, tj. pierścienie gwiazdowe
-obudowa szperacza tylnego tzw. jajko
-długa blaszka pod tablicę rejestracyjną pod lewy stop

Sorry, że zadam pytanie nie na temat. Jak postępy nad Ursusem C-325?
MrGonzocz
Posty: 12
Rejestracja: 02 paź 2018, 11:20
Lokalizacja: Żory

Re: Ursus c330 1968r. Jak ma wyglądać?

Post autor: MrGonzocz »

Zero postępu, wszystko stoi jak stało, teraz czytam o przepisach nowych co do rejestracji. Chciałbym zarejestrować 30 ale mam tylko z niej (chyba) jakies papiery, dowód czy coś, a 25 nie urywam też bym chciał mieć zarejestrowanego ale mam jedynie umowę spisaną na kolanie... Nie wiem czy da radę w ogóle któregoś zarejestrować, bo od 1 stycznia z tego co czytam, to chyba będzie lipa kompletna, a wyjechać 30 (bo ją mam na chodzie tylko) to już będzie mega ryzyko... Nie mam nikogo kto mógłby mi pomóc...
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Ursus c330 1968r. Jak ma wyglądać?

Post autor: widelec77 »

Dzialaj dalej nie zniechecaj sie.Zarejestrujesz na zabytek najwyzej i bedziesz jezdzil.
ODPOWIEDZ