T-25 Władimirec - różne problemy

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
MaciekXxX
Posty: 89
Rejestracja: 09 paź 2011, 18:55

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: MaciekXxX »

Dobra akumulator sklejony (poxipol+masa uszczelniająca na wierzch), zobaczymy na ile to zda egzamin.



Zasłyszałem ostatnio że nie wolno gasić t-25 z odprężnika, bo może złapać "lewe obroty". Ja tak robię odkąd pamiętam i nic się nie dzieje. Czy to prawda, że powinno się gasić gazem ?
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

Tak.

Nic nie wiem o lewych obrotach, w każdym razie gasi się go gazem. Czemu po prostu dlatego że te kilkanaście obrotów na odprężniku to kilkanaście dawek paliwa. Przedostaje się ono do oleju psując go.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
MaciekXxX
Posty: 89
Rejestracja: 09 paź 2011, 18:55

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: MaciekXxX »

OK dzięki, już będę wiedział *annoy*



Mam pewien problem, a mianowicie chodzi mi o wyłącznik masy. Gdy go wyłączę powinna przestać świecić się ta czerwona lampka, lecz ona nie gaśnie tylko nadal się świeci, pomimo iż masa jest odcięta. W czym leży problem? W wyłączniku do masy czy może gdzieś głębiej?
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

W wyłączniku lub przetartych kablach między biegunem ujemnym akumulatora, a heblem (wyłącznikiem masy).
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
MaciekXxX
Posty: 89
Rejestracja: 09 paź 2011, 18:55

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: MaciekXxX »

Włącznik masy kupiłem nowy, sprawdziłem przewód akumulatora (biegun ujemny - hebel) i nie jest przetarty a kontrolka po wyłączeniu masy nie gaśnie, tylko lekko przygasa i tak zostaje. Problem znika gdy przekręcę kluczykiem w stacyjce. Czy ktoś ma pomysł gdzie może tkwić problem?
Awatar użytkownika
Witek2010
Posty: 152
Rejestracja: 07 cze 2010, 21:14

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Witek2010 »

Gdy przekręcisz kluczyk tzn. kiedy go zapalisz? Jeśli tak to wtedy Ci gaśnie bo masz ładowanie.

Może jak przykręcasz ten przewód od akumulatora - do wyłącznika masy to dotyka on obudowy tam tej blachy?
MaciekXxX
Posty: 89
Rejestracja: 09 paź 2011, 18:55

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: MaciekXxX »

Ta kontrolka świeci mi się gdy zgaszę ciągnik i wyłączę masę. A nie powinna! Nie zawsze tak jest, ale zdarza się dość często.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

No to gdzieś masz "lewą" masę noże słupek akumulatora dotyka obudowy albo coś w tym stylu. Ja bym uparcie stawiła na uszkodzenie kabla masy.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
MaciekXxX
Posty: 89
Rejestracja: 09 paź 2011, 18:55

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: MaciekXxX »

No nic poszukam jeszcze raz dokładnie. A jest taka możliwość że ten hebel mógł się spalić? Kolega mi mówił że on założył od czegoś innego bo te są słabe.

Mam jeszcze pytanie. Jaki powinien być bezpiecznik odpowiadający za światła 10A czy 20A. Ja miałem 10A i wszystko dobrze było do momentu kiedy zwiększyłem napięcie na alternatorze z 13.6 na 14.6. Wtedy spaliło mi bezpiecznik. o_O
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

Ja mam hebel od Stara 200.

Ja mam wszystkie 10 i nigdy żaden się nie spalił tyle że moja instalacja jest z C-360.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1559
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: marek »

Potrzebny bezpiecznik obliczasz tak.Moc odbiornika np. żarówki przednie dwa razy 45 W = 90 W.Napięcie zasilania 12V.Dzielisz moc czyli 90W przez napięcie czyli 12 V. 90 : 12 =7,5 A. Dajesz zapas czyli 10A powinno wystarczyć. Tak obliczysz każdy bezpiecznik.Moc odbiornika dzielisz przez napięcie i wychodzi amperaż.Według zasady 1Vx1A=1W.Co do świecenia kontrolki to masz pewnie tzw. prądy błądzące.Mógł być np akumulator oblany elektrolitem i woda odparowała a kwas został i przewodzi na masę.Takie zjawisko może też skutecznie rozładować akumulator.Umyj dokładnie i powinno zniknąć.
MaciekXxX
Posty: 89
Rejestracja: 09 paź 2011, 18:55

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: MaciekXxX »

Ok już będę wiedział. A jakie wy macie napięcie na alternatorze? Bo nie wiem czy ustawić 13,6 czy 14,6.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

Tylko że w T-25 są trzy bezpieczniki.
Każdy odpowiada za kilka funkcji.
Nie wiem który z ile trzeba by przeanalizować schemat. Może być więc tak że światła będą świecić bez problemu na 10 A aż do czasu gdy zahamujesz i jednocześnie nie zatrąbisz.

Napięcie ładowania powinno być 14,4 V niewielka odchyłka jest dopuszczalna, ale raczej nie w górę.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Bajda
Posty: 112
Rejestracja: 28 kwie 2012, 15:41

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bajda »

Witam...
Mam problem bo gdy wrzucam 5 lub 6 (1977r ;D ) to coś tłucze w wajche od biegów... wiecie co to może być? poluzowane coś czy może coś innego?
Podczas jazdy jak wcisnę w sprzęgło to już nie wali
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

Pewnie nie wysprzęgal do końca.

Albo jakieś łożyska się kończą.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Bajda
Posty: 112
Rejestracja: 28 kwie 2012, 15:41

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bajda »

Łożyska swoją drogą bo w prawym kole chuczy...

A co do tego walenia czegoś o drążek od biegów to stało się nagle ;/ gdy ojciec pojachał do lasu po torf... więcej ciągnika nie dotknie bo już musiałem wybijać bieg ręcznie

Wg mnie jak by była to wina łożyska to by nie waliło w drążek moim zdaniem coś się odkręciło



Bo to tylko na 5 i 6 biegu ;/
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

Może wodzik ???

Odkręć lewarek i popatrz jak pracują przesuwki.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Bajda
Posty: 112
Rejestracja: 28 kwie 2012, 15:41

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bajda »

ok postaram się w najbliższym czasie sprawdzic :D



Pytanie za 100 pkt :D

Ile może kosztować zestaw naprawczy do rozdzielacza i do pompy hydraulicznej?
Bo mam problem typu:
żeby podnieść gruber musze gazować i jak puszczę gaz to opada, jeżeli dam wajchę na neutral to opada po jakimś czasie ale nadal za szybko
Dodam że wczoraj wymieniłem wszystkie uszczelki w siłowniku :D nic już z niego nie cieknie :D
Awatar użytkownika
Mentos22
Posty: 157
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:06

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Mentos22 »

Do pompy hydraulicznej nie ma zestawu naprawczego kup nową zwykłą za 60 zł lub wzmacnianą NSz 16 za 130 zł ja teraz kupiłem tą Nsz 16 bo miał problem podnieść kosiarkę rotacyjną czeską bądź co bądź wazy 450 kg a teraz na wolnych obrotach wywala do góry :D Co do rozdzielacza to nie wiem ale też można te oringi powymieniać i powinno być ok :)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

W pompie wymienia się uszczelki są dwie w kształcie ósemek.

Jeśli jednak pompa jest bardzo zużyta nic to nie pomoże.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ