moje narzędzia kone

Wszystko o konnych maszynach
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

moje narzędzia kone

Post autor: baro »

Oto i maszyny konne jakie udało mi sie uratować przed złomownią, niestety niektóre tak jak ten młynek chyba już nigdy więcej niezemla zborza gdyż są za bardzo zniszczone. Młynek uratowałem z rozbieranej stodoły bardzo chętnie wymienię go lub oddam za małą oplata jeżeli kogoś on interesuje.
Mnie natomiast interesują owe brony do czego niegdyś mogły służyć? Czy może było to coś w rodzaju radeł?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten oto plug bedzie do orki moim małym samem nie pozwolę go pociąć do takiego celu mamy juz jeden metalowy przerobiony.
Obrazek

Obrazek

ten oto plug koleśny przyniusł mój ojciec za piwo od okolicznego człowieka który takimi narzędziami dalej pracuje, jeszcze rok temu robiliśmy nim orkę ale jest strasznie rozklekotany. Chciałbym go odnowić i postawić w pięknym miejscu. Lub jeżeli ktoś jest nim zainteresowany chętnie odsprzedam.
Obrazek

Obrazek

Owy młynek do zborza o którym pisałem powyżej z 20/30 lat stal w opuszczonej stodole, stan jego nie jest najlepszy, jeżlei ktoś ejst nim zainteresowany chętnie go odsprzedam nie w celu wzbogacenia sie bo niechce za niego kokosów. Jeżeli będzie zainteresowany na pewno się dogadamy;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
posiadam jeszcze 3 częściowe brony konne lekkie ale ich nie chcialo mi się szukać :P
W wolnych chwilach kiedy będzie pogoda pochodzę po wsi i po robie zdjęcia starym maszyna konnym :D
maciej sacha
Posty: 161
Rejestracja: 01 gru 2011, 18:15

RE: moje narzędzia kone

Post autor: maciej sacha »

ładny sprzet
bardzomalorolny
Posty: 16
Rejestracja: 12 mar 2012, 20:10

RE: moje narzędzia kone

Post autor: bardzomalorolny »

Te brony tzw trójkątne były używane gdy ludzie nie mieli kultywatorów. Na początku produkowane były drewniane później metalowe.
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: moje narzędzia kone

Post autor: piotr31 »

Mam taką bronę drewnianą .
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: moje narzędzia kone

Post autor: baro »

jak ktos chce oddam te koła do plugu koleśnego zanim je ojciec zepsuje;/ :( brone trójkatna narazie ukrywam przed złomem zamist kultywatora ją swego czasu używałem :D
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: moje narzędzia kone

Post autor: piotr31 »

A dasz radę zapakować i wysłać to chętnie przygarnę , oczywiście pokrywam koszt wysyłki
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: moje narzędzia kone

Post autor: baro »

Niestety niemam czasu bawic sie w wysyłke tylko odbiór osobisty, kuzyn mój ma fajny pług konny obrotowy :D jeżeli ktoś chche uratować ten plug przed profanacja to kuzyn pewnei zamieni za jakis przerobiony do sama...
ODPOWIEDZ