Deutz d6006

Widziałeś jakąś starą nieużywaną maszynę lub traktor? Może jest na sprzedaż?? Pisz - może uda się ją uratować
szylke78
Posty: 28
Rejestracja: 30 gru 2012, 13:29

Deutz d6006

Post autor: szylke78 »

Witam. Mój problem jest taki.Kupiłem Deutza d6006.Na pokrywie podnośnika za siedzeniem jest umieszczony przełącznik i nie wiem do czego on służy .Może ktoś zna ten temat.Zauważyłem że inne modele z tych lat mają też taką dźwignię .Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Deutz d6006

Post autor: damber »

Jeśli chodzi o tą dźwignię z tyłu za siedzeniem, która znajduje się nad uszami do mocowania łącznika górnego, to jest to blokada podnośnika hydraulicznego, która służy do jego blokowania podczas agregowania maszyn na belce polowej podnośnika.

Dźwignię podnośnika musisz ustawić na opuszczanie, aż ramiona podnośnika całkowicie opadną na dół. Następnie dźwignię z tyłu za siedzeniem podnosisz do góry i obracasz do tyłu (patrząc z siedzenia) i wciskasz na dół. Przestawiasz dźwignię podnośnika na podnoszenie. Ramiona podnośnika podniosą się tylko na wysokość jaka jest używana do agregowania maszyn na belce polowej, aby powrócić do poprzedniej opcji należy przeprowadźić ustawienia w odwrotnej kolejności
Facebook. old URSUS tractor
szylke78
Posty: 28
Rejestracja: 30 gru 2012, 13:29

RE: Deutz d6006

Post autor: szylke78 »

Wielkie dzięki. Za godzinę sprawdzę i dam odpowiedź odnośnie efektu.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Deutz d6006

Post autor: damber »

Sam jestem ciekaw czy ten bajer będzie działał - mam nadzieję, że tak ;)
To czekam na info.
Facebook. old URSUS tractor
szylke78
Posty: 28
Rejestracja: 30 gru 2012, 13:29

RE: Deutz d6006

Post autor: szylke78 »

Trafione zatopione.Zgadza się .Normalnie podnośnik działa w dół max i w górę max. Po opuszczeniu i przełączeniu działa to jak blokada na podnoszenie .Podnośnik podniesie tylko tyle ile potrzeba do podniesienia sprzętu nad ziemię .Można cofnąć ramię na max podnoszenie lecz ruch podnośnika jest ograniczony.Teraz jeszcze muszę przetestować silnik .Jak ta maszyna poleci z pługiem.Do zachodnich ciągników przekonałem się na przykładzie CASE 624.Miałem kiedyś takie cacko.Niestety sprzedałem.Deutz trafił mi się przypadkiem za małe pieniądze.Jedyny jego mankament to brak lewego hamulca ,musi dostać nowy bęben bo stary ma zerwane frezy.Reszta jak mówią okaże się w praktyce .
Wielkie dzięki za fachową poradę kolego (damber )
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Deutz d6006

Post autor: damber »

To życzę bezawaryjnej pracy ciągnikiem. Nawiasem mówiąc, to ciągniki DEUTZ to bardzo przemyślane konstrukcje *tup*
Facebook. old URSUS tractor
ODPOWIEDZ