Kornik!Jak sie go pozbyć?

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
oman7
Posty: 787
Rejestracja: 27 lut 2010, 23:01

Kornik!Jak sie go pozbyć?

Post autor: oman7 »

Chłopaki mam tego szkodnika we więźbie dachowej a zwłaszcza w tej części która jest zamieszkała.Dzieci ostatnim czasem mówiły że słyszą chrupanie.
Znacie jakiś dobry środek tępiący wszelakiego rodzaju szkodniki drewna.
Znacie jakiś dobry środek?
Pomijam wszelkie substancje ropo-pochodne.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Kornik!Jak sie go pozbyć?

Post autor: damber »

Jak jest widoczny otwór w drzewie i widać, że się sypie mąka drzewna z niego, to możesz spróbować środkiem owadobójczym takim na komary, muchy itp. szkodniki. Zakładasz zamiast oryginalnego rozpylacza kawałek cienkiego przewodu i wkładasz do otworu i "gazujesz" skubańca, a otwór zatkaj plasteliną. Dobrze jak byś tą czynność powtórzył kilkakrotnie.
Facebook. old URSUS tractor
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Kornik!Jak sie go pozbyć?

Post autor: jacek0106 »

Koncentrat Vigonez do wody i spryskać pistoletem do ropowania. U mnie pomogło na inwazję, ale teraz po roku widzę jeszcze jakieś małe ruchy, więc jeszcze operację powtórzę.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4858
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Kornik!Jak sie go pozbyć?

Post autor: Bolszewik »

1. Zamówić firmę zajmującą się zwalczaniem robactwa. Wyjechać na kilka dni z domu, zagazują budynek środkiem zbliżonym do gazów bojowych.
Jeśli jest zabudowane poddasze to jedyny sposób bezinwazyjny.

2. Środek który mogę polecić to HylotoxQ - wujek sprawdził na budynku ok 40-letnim. Pomogło, malowaliśmy krokwie oraz wiercili otwory cienkim wiertłem co kilka cm i wlewali strzykawką preparat.
Po 24h nie czuć już smrodu preparatu.

3. Musisz usunąć wszelkie pozostałości kory. Nawet minimalna ilość kory spowoduje że korniki wrócą. Mój majster mawiał "Bierz scyzoryk i skub zakąskę" - miał na myśli właśnie korę gdzie składają jaka korniki. Poza tym jeśli drewno na pochodziło z podsucha to kornik 100% pewien.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
maciej sacha
Posty: 161
Rejestracja: 01 gru 2011, 18:15

RE: Kornik!Jak sie go pozbyć?

Post autor: maciej sacha »

Również polecam HylotoxQ
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: Kornik!Jak sie go pozbyć?

Post autor: papiszon »

Najlepszy byłby oswojony dzięcioł.*clap*
Awatar użytkownika
KECZO
Posty: 271
Rejestracja: 11 lip 2008, 9:21

RE: Kornik!Jak sie go pozbyć?

Post autor: KECZO »

W drewnie konstrukcyjnym już nie żerują korniki ale raczej spuszczele, kołatki i kilka innych stworzonek. Ogólnie przerąbana spraw w tym przypadku spuszczela. Jego larwy rozwijają się kilka lat. W tym czasie żerują i potrafią narobić niezłą sieczkę w drewnie. Najlepiej jest nasączyć takie materiały przed budową. Możesz spróbować taką metodą jak Bolszewik ale raczej wszystkich nie wyeliminujesz. Podobno jest możliwość "nasączania" elementów drewnianych gazem który wybija wszystkie owady i przy okazji impregnuje to drewno. Niestety taki budynek jest na pewien czas wyłączony z użytkowania.
Awatar użytkownika
oman7
Posty: 787
Rejestracja: 27 lut 2010, 23:01

RE: Kornik!Jak sie go pozbyć?

Post autor: oman7 »

Dzięki za porady i wypróbuję ten środek który polecacie.
Jeżeli nie zadziała bo będzie dalej jeszcze coś hrupać no to trzeba będzie "gada zagazować".
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: Kornik!Jak sie go pozbyć?

Post autor: baro »

Sąsiedzi zagazowali dom rok juz minoł i mówi somsiad ze spokuj chyba z 2tygodnie dom był pusty
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Kornik!Jak sie go pozbyć?

Post autor: bossmann »

ODPOWIEDZ