Redukcja C-330

Wszystko o naszych Ursusach
Ooo KURŁA!!!

Re: Redukcja C-330

Post autor: Ooo KURŁA!!! »

SEBRIGHT pisze: 18 paź 2020, 18:55 Ooo Kurła nie chcę się czepiać, ale to Ty nie masz pojęcia o czym piszesz - Żuki od samego początku produkcji miały skrzynie synchronizowane - za wyjątkiem pierwszego biegu.
Redukcja biegów 'na hamca' bez podwójnego wysprzęglania i przegazówki to po prostu zarzynanie skrzyni. No ale jak masz swój ciągnik to już Twoja sprawa jak nim jeździsz :D
Wybacz Kolego, nie obraź sie ale sam pokazałeś że mało wiesz, nawet pomimo posiadania żuka, przeczytaj całe i kilka razy zaznaczone:
Ooo KURŁA!!! pisze: 17 paź 2020, 22:27 Musisz sie nauczyć szybko przerzucać z 5 na 4 nie rób żadnego między-gazu to tylko jemioły tak robią co świeżo zdali na kategorie "T", podczas jazdy gdy zaczyna się dusić, wciśnij sprzęgło wyczekaj zwalniając albo sam przyhamuj, wtedy szybko zredukuj i puść sprzęgło, pod górke jeśli zamierzasz wjeżdżać od razu wbija sie niższy bieg bo możesz nie zdążyć ze zredukowaniem i różnie sie może potoczyć.
Później komentuj.

Jedyny twój morał ale i to zmałpowany:
SEBRIGHT pisze: 18 paź 2020, 18:55 Zmiany biegu z górki, zwłaszcza z przyczepą bym nie ryzykował. W moich stronach zawsze była zasada - na jakim biegu wjechałeś pod górę, na takim zjeżdżaj :)
Awatar użytkownika
DamianZ350

Post autor: DamianZ350 »

Na tym filmiku widać jak traktorzysta fajnie redukuje z międzygazem:

https://www.youtube.com/watch?v=3UQHwdWBfrI
Matt

Post autor: Matt »

Użytkuję c330 w górzystym terenie i o ile samym ciagnikiem wyskoczę na 6 to już z lekkim obciążeniem odrazu muszę schodzić z biegami niżej i jak najbardziej polecam stosowanie "przegazowki" Jednak to wymaga wprawy. Praktyka praktyka i jeszcze raz praktyka. Z biegiem czasu robisz to już na słuch i automatycznie. bieg wskakuje jak w masło ;) z 5 na 4 wymaga już bardzo niskiej prędkości (zduszenia) .
Adi96

Post autor: Adi96 »

Jak to przegazówki złe? Wyrzucamy wyższy bieg dajemy gazu na tyle ile powinniśmy jechać na niższym biegu.Ojciec potrafi w c-360 bez sprzęgła z 5 na 4 wrzucić na pełnym gazie i wchodzi bez zgrzytu z tym że z maszyną zawieszaną a nie z przyczepą.Wszystko się da tylko kwestia wyczucia ile dać obrotów.
Awatar użytkownika
SEBRIGHT

Post autor: SEBRIGHT »

Ooo Kurła czytałem kilka razy i dalej nic sensownego tam nie widzę. W dodatku to co piszesz o Starach i Żukach świadczy że nie odróżniasz skrzyni niesynchronizowanej od synchronizowanej :D

A wracając do tematu - redukcja tylko z przegazówką, innej opcji nie ma...
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972;
Ooo KURŁA!!!

Post autor: Ooo KURŁA!!! »

SEBRIGHT Ewidentny problem z pojmowaniem, czy z widzeniem, albo razem to by wszystko wyjaśniało :lol:

Przygazówa tylko do znamionowych innej opcji nie ma, walić na sprzęgło i reszte,
akooo

Post autor: akooo »

Ale ta przygazówka to 2 razy trzeba sprzęgło wcisnąć tak? I za drugim razem jak już bieg wrzucam to jednocześnie więcej gazu dac?
pop

Post autor: pop »

Bergman opisał to w punktach tak prosto,że łatwiej się nie da.Musisz poznać lepiej traktor i rozumieć jaka prędkość obrotowa odpowiada prędkości ną danym biegu."5" w Twoim traktorze jest w przybliżeniu dwa razy szybsza niż "4",więc jeśli jedziesz "5" na 1100 obr/min,to zanim włączysz "4" musisz rozpędzić skrzynię do 2200 obr/min i właśnie po to stosuje się podwójne wysprzęglanie.W praktyce ja nigdy w takim traktorze nie zdejmowałem nogi z gazu (przy wjeżdżaniu z obciążeniem pod wzniesienie),tylko dusiłem na wyższym biegu do wiadomego mi momentu, dwa szybkie ruchy sprzęgłem i po sprawie.
Awatar użytkownika
Albercik

Post autor: Albercik »

Spróbuj sobie zmieniać bieg na podwójnym sprzęgle bez obciążenia, na sucho, przy zwykłej jeździe, skrzyni nie zaszkodzi a nauczysz się :)
ODPOWIEDZ