wyskakuje mi 2 bieg ale tylko przy obciązeniu np.w orce ,robi się lekki zgrzyt chwile przed wyskoczeniem biegu i hop już na luzie
co zrobić czy dużo rozbierania
Trzeba odkręcić te 4 śruby, które są jakby w lewym górnym rogu. Wyciągnąć trzeba wodziki i prowadnice wodzików, w wodzikach( tych wajchach które przesuwają koła zębate) Są kulki i sprężynki które, zatrzaskują się w rowkach w tych prowadnicach. Trzeba wymienić i kulki i sprężynki i wszystko powinno grać.
Te prowadnice wyciąga się w stronę silnika, a wodziki zostają no kulki i sprężynki raczej wypadną, więc trzeba jakiś szmat tam napchać, żeby je złapać.
Samo rozebranie tego jest proste, nie śpieszyć się i wszystko pójdzie elegancko. Ja niestety nie robiłem zdjęć tego. Fakt szkoda, że nie ma filmiku jak z Tatą to robiłem to drogą próbowania. Jak już pan będzie miał sprężynki i kulki nowe, i zacznie się składanie to polecam dopasować sobie drewniany wałek o średnicy tej prowadnicy wodzików i wsadzenie go w nie, przez co kulki nie wypadną i będzie można bez problemu wsunąć te prowadnice na swoje miejsce.
Niekoniecznie to może załatwić sprawę, pozostaje jeszcze kwestia zużycia rowków zatrzaskowych na wałkach, widełek i kół zębatych.
Przy składaniu trzeba pamiętać by dać wałki odpowiednio stronami z podkładkami dystansowymi jeżeli były, bo nie raz widziałem jak tryby biegów 1,4 z wstecznymi dobrze się nie zazębiały z trój-trybem przez co były wyjechane w pół długości i m.in problem z wyskakującymi biegami.