RE: Maszyny z mojej kolekcji.

Wszystko o konnych maszynach
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2796
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Maszyny z mojej kolekcji.

Post autor: Deleted_User »

Moj dziadek ma starą kopaczke. (1960-70) na sprzedaż.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2796
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Maszyny z mojej kolekcji.

Post autor: Deleted_User »

Kopaczka jest w Zlotnikach Lubanskich na Dolnym SL.
Niewiem jakom cene, ale hyba nieduzo, bo kiedys mi chcieli dac, ale ja nie mam miejsca na takie cos.:D
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 885
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Maszyny z mojej kolekcji.

Post autor: Marcin125p »

Mój dziadek posiadał taką maszynę. Była ona ciemnozielona, chociaż widziałem grabiarki również w kolorze szarym i niebieskim.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12224
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Maszyny z mojej kolekcji.

Post autor: Ursus »

Gratuluję :) Niestety nie wiem w jakich kolorach one występowały należałoby się zapytać fachowców od maszyn konnych.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 885
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Maszyny z mojej kolekcji.

Post autor: Marcin125p »

Ja tę dziadkową pamiętam. Jeszcze jak byłem mały to ją grabiliśmy zboże pozostałe na polu po snopowiązałce. Nasza miała dorobiony dyszel do C-330 i innych traktorów - taki mały tunign zastosowany, po wyjściu koni z mody :smilewinkgrin:. Więc stąd wiem jaki kolor.

Sprawdź w galerii. We wrakach jest fota młocarni MC-85 i stojącej obok niej grabiarki z widocznym kolorem maszyny :D
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Maszyny z mojej kolekcji.

Post autor: rafal »

Myśle , że Marcin ma rację. Duzo maszyn było tak malowanych na taki trwały ciemno zielony kolor.
W tym roku odnawiałem stary model pługa PZ-1 i on również posiadał na sobie resztki takiej ciemnozielonej farby.
A swoją drogą w przyszłym roku na wilkowicach Miro prosimy o kolejne eksponaty. Chętnie wyeksponujemy ten ciekawy pług i sieczkarnię. No grabii konnych to chyba nie zmieścisz na trucka.
Oczywiście nie może zabraknąć twoich mistrzowsko wykonanych modeli.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12224
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Maszyny z mojej kolekcji.

Post autor: Ursus »

Ale jak zmieścisz grabiarkę to też weź :yes:
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2796
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Maszyny z mojej kolekcji.

Post autor: Deleted_User »

Taki siewnik jak na 3 zdjęciu moj wujek ma ale chce go wyrzucić.

P.S. Błędy, błędy ... - Ursus
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2786
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Maszyny z mojej kolekcji.

Post autor: Jacek ze Skansena »

Bardzo piękne maszynki, które zaczynają tworzyć kolekcję a to już nie byle co.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12224
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Maszyny z mojej kolekcji.

Post autor: Ursus »

Aaaa to to cudo dziś tak skrzętnie opakowane miałeś na pace i nie chciałeś pokazać :lol: Gratuluję nowego nabytku i mam nadzieję, że będzie można je zobaczyć w Wilkowicach ;)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 195
Rejestracja: 09 paź 2006, 19:18

RE: Maszyny z mojej kolekcji.

Post autor: Mirek »

Świetne maszyny... Gdybym miał więcej trochę podwórka :lol:
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Maszyny z mojej kolekcji.

Post autor: rafal »

Nazbierała się ładna kolekcja tematyczna. Aż, miło popatrzeć. Miro jak bys gdzieś trafił na taki podobny ręczny siewniczek na zbyciu to chetnie bym przytulił do siebie ;)
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2786
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Maszyny z mojej kolekcji.

Post autor: Jacek ze Skansena »

Kiedyś u nas też byłe taka brona z płozami ale wujo wziął i ma u siebie.
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1690
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: Maszyny z mojej kolekcji.

Post autor: Ursus c-325 »

Służę uprzejmie. Tylko to są dane Grabi Konnych Uniwersalnych Z204.
Długość z dyszlami: 400 cm
Awatar użytkownika
agrotechnik
Posty: 1052
Rejestracja: 24 lis 2007, 16:38

RE: Maszyny z mojej kolekcji.

Post autor: agrotechnik »

Na www.hobbysta.pl w ofercie SIKU jest grabiarka konna tylko że ma zaczep do traktora.Nawet bardzo podobna do polskich tylko trzeba dodać siodełko i wajchy.
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Maszyny z mojej kolekcji.

Post autor: rafal »

Ta sieczkarnia to jakis unikat, ciekawią mnie te calowe połaczenia. Czyżby szły np do anglii? Miro a czy w hurtowniach śrub nie mógłbys zamówic takich calówek? U nas jest hurtownia Proxima i sprowadzają dużo nietypowych śrub.
Z tym korbowodem to wygląda na to że przekazywał on napęd jeszcze na coś co działało posuwisto zwrotnie. Może jakis popychacz lub podajnik paszy?
Awatar użytkownika
przemekprzemek2
Posty: 218
Rejestracja: 20 lut 2008, 21:14

RE: Maszyny z mojej kolekcji.

Post autor: przemekprzemek2 »

kiedys maszyny konne mozna bylo spotkac w kazdym gospodarstwie a obecnie so coraz bardziej zadkoscio, szukalem sadzarki do ziemniakow konnej znalazlem na zlomowisku niestety juz pocieta na kawaleczki
Awatar użytkownika
agrotechnik
Posty: 1052
Rejestracja: 24 lis 2007, 16:38

RE: Maszyny z mojej kolekcji.

Post autor: agrotechnik »

Gdzieś musi być na dole odbiór od wałka napędowego z kieratu. Kurcze, tak ci zazdroszczę że w tym roku wyciągnę moją młocarnię z stodoły i ją wyremontuję.
Awatar użytkownika
Pronar 82A
Posty: 263
Rejestracja: 20 mar 2008, 22:51
Lokalizacja: Opole

RE: Maszyny z mojej kolekcji.

Post autor: Pronar 82A »

może tu się coś dowiesz o EBERHARDThttp://www.hs-ulm.de/ForschungTransfer/ ... CgeausUlm/,a tak przy okazji to mam pług tej firmy

Co do sieczkarni to napędzano je pasem transmisyjnym płaskim bespośrednio na koło z nożami,w mojej okolicy były takie w prawie każdym gospodarstwie,oczywiście poszły już na złom,a szkoda.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4858
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Maszyny z mojej kolekcji.

Post autor: Bolszewik »

Mam dokładnie taki sam pług jak Twój, ostatnio nawet był w użyciu. Wyorywałem nim korzenie jakichś krzaków. Zachowała się na nim nawet tabliczka znamionowa, jak coś na niej wifdać to zrobie zdjęcia.

Co do śrub calowych to wystarcczy kupić sobie grzebyk do pomiaru gwintów i zestaw gwintowników narzynek. Śruby i nakrętki calowe są do nabycia w dużych hurtowniach. Fakt że drogo chca ale da się załatwić. Śruby / nakrętki z kwadratowym łbem były powszechnie używane, sporo ich jeszcze poniewiera mi się po garażu. Zazwyczaj służą mi jako "grube podkładki".
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ