Widziane zabytki

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12223
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Widziane zabytki

Post autor: Ursus »

TYMON napisał/a:
robiłem w pospiechu bo jak chciałem spytać co i jak to sami wiecie B)
Obrazek



Przeniosłem ten post tutaj.



Kolejne fotki od Pawła

Obrazek Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Krzysiu124
Posty: 30
Rejestracja: 09 kwie 2007, 12:28

RE: Widziane zabytki

Post autor: Krzysiu124 »

Jedna Dutra stoi w okolicach Miastka napotkałem ją jak byłem po części ale nie wiem czy na sprzedaż kiedy tata zapytał właściciela ile chce za nią z ciekawości to zaraz zmienił temat a szkoda bo ciągnik wyglądał ciekawie i warto by było go uruchomić.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2786
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Widziane zabytki

Post autor: Jacek ze Skansena »

Ta Dutra na trasie do Bytowa stopi ale ja tam byłem ale ciężki kaliber z tymi ludźmi. Jest tam więcej sprzętu ale jak wjedziesz na podwórko to jakby wymiotło wszystkich. Tam też stoi Bombaj.
Awatar użytkownika
URSUS c 328
Posty: 274
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:55

RE: Widziane zabytki

Post autor: URSUS c 328 »

Ja widziałem pare kilometrów od Zgorzelca pracującą w polu Vistulę i na podwurku URSUSa c 325 w całkiam dobrym stanie, i widać że pracuje jeszcze w polu.



500 metrów od mojego domu stoi Ursus c 4011.



Zrobie kiedyś jego zdjęcie on już na podwurku stoi od 6 lat.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Widziane zabytki

Post autor: hubert »

Mój sąsiad nabył niedawno Zetora 25a (chyba, ale głowy nie daje) z kabiną, podobny do Bociana, ale małe koła, może nie oryginał;)
Awatar użytkownika
Pawel
Posty: 102
Rejestracja: 19 maja 2007, 8:12

RE: Widziane zabytki

Post autor: Pawel »

Obrazek Obrazek Obrazek



znalazłem takie zetorki ale nie sa na sprzedaz:mad:



Obrazek Obrazek[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 4f20e12b4d]Obrazek[/URL] Obrazek Obrazek Obrazek



a o to jeszcze kilka widzianycg przezemnie zabytków. a między nimi nieznany mi silnik stacjionarny może ktoś wie cos na jego temat?
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 625
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

RE: Widziane zabytki

Post autor: klusek-rolnik »

ja wczoraj widziałem C-325 z siewnikiem a w środe widziałem jak 2 gosci katowało C-328 z przyczepą drzewa bo im w jakąś dziure wpadła czy coś i na siłe jak by tak im nie pomodli C-360 to by ciapka rozerwali:no:
Awatar użytkownika
Pawel
Posty: 102
Rejestracja: 19 maja 2007, 8:12

RE: Widziane zabytki

Post autor: Pawel »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dziś na wyjeżdzie zrobiłem kilka ładnych zdjęć:-)



Obrazek
Awatar użytkownika
Pawel
Posty: 102
Rejestracja: 19 maja 2007, 8:12

RE: Widziane zabytki

Post autor: Pawel »

Paweł za pierwszego Zetora gość chce 2,5 zł,Lanz nie do sprzedania"wystawka". Następne dwa Zetorki i C-45 prawdopodobnie będą moje, to okaże się jutro ;-):). Sprzęty wynajduje kierowca(kolega:-) ) z mojej firmy jeżdżąc po całej Polsce z maszynami produkowanymi przez naszą firmę.
Koledzy nie piszcie postów "widziałem, upolowałem" tylko róbcie zdjęcia i wstawijajcie.
Awatar użytkownika
mateuszW
Posty: 85
Rejestracja: 23 sty 2008, 16:00

RE: Widziane zabytki

Post autor: mateuszW »

ObrazekObrazek
A oto moje dwa zdjęcia z muzeum techniki w Pałacu Kultury i Nauki. Ten ciągnik jest pierwszym ciągnikem sprowadzonym i uzytkowanym w Polsce(tak jest to zdjęcie podpisane). Jestem ciekawy skąd został sprowadzony?
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Widziane zabytki

Post autor: Bolszewik »

To czyba "Titan" one pochodziły z USA potem produkowano na ich wzór w Ursusie.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
URSUS c 328
Posty: 274
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:55

RE: Widziane zabytki

Post autor: URSUS c 328 »

Pawel napisał/a:
Obrazek Obrazek Obrazek



znalazłem takie zetorki ale nie sa na sprzedaz:mad:



Obrazek Obrazek[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 4f20e12b4d]Obrazek[/URL] Obrazek Obrazek Obrazek



a o to jeszcze kilka widzianycg przezemnie zabytków. a między nimi nieznany mi silnik stacjionarny może ktoś wie cos na jego temat?
Ten pierwszy Zetor to jaki to model???
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Widziane zabytki

Post autor: rafal »

mateuszW napisał/a:
ObrazekObrazek
A oto moje dwa zdjęcia z muzeum techniki w Pałacu Kultury i Nauki. Ten ciągnik jest pierwszym ciągnikem sprowadzonym i uzytkowanym w Polsce(tak jest to zdjęcie podpisane). Jestem ciekawy skąd został sprowadzony?
Pierwsze traktory rolnicze produkcji amerykańskiej sprowadzono do Wielkopolski już w 1912 roku. W 1920 roku Syndykat Rolniczy w Warszawie sprowadził i uruchomił na majątkach ziemskich pierwszych 250 amerykańskich traktorów Titan 10/20 i 1 cylindrowych „Junior 8/16”. Bardzo tanie traktory w cenach nie przekraczających dziewięćset dolarów okazały się szlagierem importowym. Ale ta fotka chyba pokazuje w już 1922 roku ciagówkę z Ursusa?
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1688
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: Widziane zabytki

Post autor: Ursus c-325 »

Dzisiaj widziałem jak Ursus (jakiś pochodny od C-385) ciągnął przyczepę-lawetę, na której była Vistula.
Awatar użytkownika
Pawel
Posty: 102
Rejestracja: 19 maja 2007, 8:12

RE: Widziane zabytki

Post autor: Pawel »

RS stoi koło Żyrardowa i jest do sprzedania a reszta nie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12223
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Widziane zabytki

Post autor: Ursus »

Od czego ta jednocylindrówka?

A to ode mnie też jeden Bociek :)

Nie do sprzedania, gość bardzo życzliwy :)


Obrazek
Obrazek
Obrazek



Te kopaczki i oś przednia od Bociana u tego samego pana stoją. Jakby ktoś potrzebował taką oś albo koła to ewentualnie jakoś można się dogadać. Posiada też tył od Zetora z kołami i oponami. Z tym, że rozebrany z powodu awarii wałka atakującego - prawdopodobnie poza wałkiem kompletny :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 195
Rejestracja: 09 paź 2006, 19:18

RE: Widziane zabytki

Post autor: Mirek »

Ja dziś jak jechałem rowerem po okolicy to znalazłem w jednym gospodarstwie rs-a, zetorka i c28 a w kolejnych następnego rs-a i c28. Ursusy jeszcze z okrągłymi maskami :D
Awatar użytkownika
TYMON
Posty: 225
Rejestracja: 05 lip 2007, 17:46

RE: Widziane zabytki

Post autor: TYMON »

A tu proszę po trasie do Łodzi z Piotrkowa Trybunalskiego
stoi sobie na placu wśród innych złomów
ObrazekObrazek
może do ruszenia ale nie stawałem bo brak czasu zdjęcie zrobione z przez okno z auta nawet wyszło B)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12223
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Widziane zabytki

Post autor: Ursus »

Napotkane w przepięknych okolicach Złotoryi :) Prawdopodobnie na sprzedaż. Na mapkach okolic można spotkać się z tym, że zaznaczone są one jako "skansen ciągników" - sami właściciele tych Ursusów byli zdziwieni tym :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 544
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: Widziane zabytki

Post autor: piotr31 »

ODPOWIEDZ