Dzik 2 skala 1/15

Czyli ciągniki i maszyny w małych rozmiarach
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12223
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Dzik 2 skala 1/15

Post autor: Ursus »

Tak sobie myślę, że można byłoby zrobić w czasie nawału szkolnej pracy zrobić jakiś mniej pracochłonny model :) No i wybór padł na Dzika 2. Póki co wydaje mi się w miarę prosty do zrobienia (Zetorek też się taki wydawał na początku ...).
No, ale do rzeczy. Już na samym początku pierwsze dylematy. Jakie wymiary w oryginale mają koła ?? Nie chodzi mi o rozmiary bo to mam w instrukcji. Bardziej interesowałyby mnie wymiary takie jak - średnica koła razem z oponą, średnica felgi, średnica obciążnika. Nie pogardzę także szerokością opony. Zależałby mi aby pomiary robione były w ciągniczku z oryginalnymi oponami :) Chcę tym razem dobrać oponki z zabawki jakiejś.
Jakby ktoś miał możliwość pomiaru (Jacek gdzie jesteś ...) to będę wdzięczny.

Obrazek

Dla lepszego zobrazowania daję schemat. Przepraszam, że bez pytania biorę skan ze stronki naszego kolegi ale nie mam złych intencji :)



Mateusz Macura ma dwie pary kół - jedne mniejsze, drugie większe. Jak będe miał wymiary to przeliczę sobie w skali i będę wiedział, które koła mam wyrwać od Mateusza :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Dzik 2 skala 1/15

Post autor: Deleted_User »

Dobry pomysł z tym Dzikiem.Myśle że Jacek będzie w stanie Ci pomóc.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12223
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Dzik 2 skala 1/15

Post autor: Ursus »

Wystarczy :) Chodzi o to żebym dobrał sobie koła z zabawki oczywiście w wymiarach przeliczonych zgodnie ze skalą oraz żebym mógł na tej podstawie zwymiarować cały rysunek boczny :) Dzięki.



Wzorem będzie Dziczek Jacka :)

Obrazek

Pisałem o tym wcześniej, ale ze względu na to że wczorajsze posty wcieło to pisze jeszcze raz :)



Zbieram jeszcze w dalszym ciągu materiały. Znalazłem u siebie ciekawą fotkę, która napewno się przyda.

Obrazek



-----------------------------------------------------------------------

Robota w dalszym ciągu stoi bo nie mam narazie zbytnio czasu na modelowanie, ale mam nadzieję, że coś ruszy w najbliższym czasie. Teraz jak już mam wymiary kół to wiem jakich kółeczek od zabawek szukać. Przeliczając zgodnie ze skala 1/15 wychodzi na to, że koła powinienem mieć o wymiarach:
średnica- 48-50 mm
szerokość- 10-11 mm

Może ktoś z Was ma takie kółeczka z jakiejś zabawki ? Bieżnik oczywiście "jodełka" musi być. No i odpadają koła z takich zabawek gdzie opona nie jest pełna, tylko z drugiej strony jest dziura :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 625
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

RE: Dzik 2 skala 1/15

Post autor: klusek-rolnik »

Nie chce cię poganiać ale z niecierpliwością czekam na dalsze fotki pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12223
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Dzik 2 skala 1/15

Post autor: Ursus »

Narazie temat odłożony - notoryczny brak czasu. Szkoła :rol:
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ODPOWIEDZ