Młocarnia MZC-4B

Czyli ciągniki i maszyny w małych rozmiarach
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 625
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

Młocarnia MZC-4B

Post autor: klusek-rolnik »

Witam. Wpadłem na pomysł zrobienia w pełni działającej młocarni. Wybór padł na młocarnie MZC-4B. Mała młocarnia i wydaje mi się że prosta do wykonania. Model będzie powstawał w dość wolnym tempie ale już w sobote chce zacząć coś robić. Mam nadzieje że forumowicze pomogą mi w zrobieniu takiego modelu. Już pisałem do kilku osób ale jeszcze raz napisze. Poszukuje skanów, zdjęć i innych informacji na temat takowej młocarni :) Jak narazie mam jeden rysunek który wykonałem sobie dla siebie. Młocarnia będzie budowana w większej skali z jasnych chyba powodów. Oto mój skromny rysunek:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6d9 ... f6dd2.html
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Młocarnia MZC-4B

Post autor: damber »

Ciekawie się zapowiada :)
Znalazłem rysunek tej młociarni w książce z agromy(troche mały, ale zawsze coś) i troche danych technicznych. Za chwile wrzuce foto.



Obrazek
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
oman7
Posty: 787
Rejestracja: 27 lut 2010, 23:01

RE: Młocarnia MZC-4B

Post autor: oman7 »

U mojego sąsiada stoi taka młockarnia razem z prasą do słomy(to był chyba komplet?),zagadam czy mogę podejść i popstrykać parę zdjęć jeśli ci się przydadzą?:)
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 885
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Młocarnia MZC-4B

Post autor: Marcin125p »

Poszukaj w "Młocarnie i maszyny współpracujące" tam są informacje o MZC-4 (pierwsza wersja MZC-4 A i B ). Pierwsza wersja miała koła metalowe a dopiero na początku lat 60-tych otrzymała ogumienie i symbol A, w wyniku póżniejszych modernizacji otrzymała symbol B. I przy okazji: robisz młocarnię z dmuchawą do plew (ssawa) czy bez?.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Młocarnia MZC-4B

Post autor: rafal »

Skany zostały już wysłane :). Powodzenia przy budowie.
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 625
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

RE: Młocarnia MZC-4B

Post autor: klusek-rolnik »

Zobacze jeszcze jak będzie z tymi plewami... Być może że tę dmuchawe zrobie :) Rafal dzięki za skany :)
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 625
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

RE: Młocarnia MZC-4B

Post autor: klusek-rolnik »

Narazie czasu na nią nie mam ale na przyszłoroczne Wilkowice chce ją zaprezenotwać
lukasz25
Posty: 28
Rejestracja: 05 kwie 2012, 17:54

RE: Młocarnia MZC-4B

Post autor: lukasz25 »

ja musze zrobić dmuchawe do siana
ODPOWIEDZ