Dzik strzela w gaźnik

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
klaudek960
Posty: 23
Rejestracja: 05 gru 2009, 19:44

Dzik strzela w gaźnik

Post autor: klaudek960 »

Witam,mam problem z moim dzikiem ;[. Silnik jest po remoncie (Nowy Wał,Cylinder,Tłok,Pierścienie,Gaźnik) I gdy silnik pracuje na biegu jałowym to nic się nie dzieje a gdy jade nim i dodaje gazu to silnik strzela w gaźnik.Zaczeło mnie to denerwować gdyż nie mogę znaleść przyczyny*eek* Dodam że z zapłonem nic nie majsterkowałem bo silnik przedtem chodził ale też strzelał w gaźnik Proszę o pomoc *clap*
robson372
Posty: 171
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:12

RE: Dzik strzela w gaźnik

Post autor: robson372 »

Sprawdź czy masz ustawiony dobrze zapłon,prawdopodobnie zapłon za bardzo wyprzedza albo opóźnia iskrę,dobrze go wyreguluj a jeśli to nic nie pomoże to być może masz złe uszczelnienia pomiędzy gaźnikiem a cylindrem,sprawdź tez filtr powietrza.
klaudek960
Posty: 23
Rejestracja: 05 gru 2009, 19:44

RE: Dzik strzela w gaźnik

Post autor: klaudek960 »

Aha,filtr powietrza mam nowy bo nie wypada przy nowym silniku zakładać stary filtr*annoy* I mam pytanko jakie parametry ustawienia są do dzika??
Ile mm przed GMP?? I jaka szczelina między platynkami:?
robson372
Posty: 171
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:12

RE: Dzik strzela w gaźnik

Post autor: robson372 »

Zapłon powinien wyprzedzać około 5 mm przed GMP,w tym czasie szczelina miedzy platynkami powinna wynosić 0,05mm.Ja ustawiam zapłon tak jak pisze producent czyli otwieram korek kontrolny i czerwona kropka musi się znajdować dokładnie w tym otworze kontrolnym,zawsze tak ustawiałem i dzik chodzi bardzo dobrze.
klaudek960
Posty: 23
Rejestracja: 05 gru 2009, 19:44

RE: Dzik strzela w gaźnik

Post autor: klaudek960 »

Nie bardzo rozumiem ta czerwona kropka jest na magnecie?? A punkt kontrolny jest gdzie?? Bo ja mam tam 2 te dziury i są w nich takie czarne gumowe korki*yes* Czyli jak rozumiem gdy ta kropka znajdzie się w punkcie kontrolnym to platynki powinny być otwarte na max?? i wynosić 0,05mm??*hilarious*
robson372
Posty: 171
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:12

RE: Dzik strzela w gaźnik

Post autor: robson372 »

Tak,ta czerwona kropka powinna być tam gdzie są magnesy a tam gdzie są te gumowy zatyczki to właśnie to jest ten otwór kontrolny a dokładnie to w górnym rogu po lewej stronie,wyciągasz tą zatyczkę i obracasz tak długo kołem magnesowym aż w tym otworze kontrolnym ukaże się ta czerwona kropka,oczywiście wcześniej musisz odkręcić iskrownik i lekko go wyciągnąć w celu ustawienia odpowiedniego położenia tłoka i krzywki względem platynek,właśnie ta czerwona kropka reguluje to położenie,mam nadzieję że dobrze ci to wytłumaczyłem,jak masz jeszcze jakieś wątpliwości top wal śmiało.

PS.Może się również zdarzyć tak że ta czerwona kropka już się wytarła i wcale ją nie posiadasz,na moim kole magnesowym ma dwie kropki na przeciwko siebie,jedna jest koloru żółtego a druga koloru czerwonego i nie wiem do czego służy ta koloru żółtego.
klaudek960
Posty: 23
Rejestracja: 05 gru 2009, 19:44

RE: Dzik strzela w gaźnik

Post autor: klaudek960 »

Wielki dzięki za pomoc dzisiaj ustawiłem dzika i chodzi niczym miód a malina*sarcasm* Jeszcze raz dziękuję:) Jak dopadnę cyfrówkę to zrobie filmik z pracy Dzika:p Jest się czym pochwalić bo dopadłem nowy oryginalny silniczek jeszcze nim nie jechałem ale doczekać się nie umiem:D
robson372
Posty: 171
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:12

RE: Dzik strzela w gaźnik

Post autor: robson372 »

Bardzo mnie to cieszy że kolejny dzik odzyskał swoją drugą młodość,oczywiście jak masz nowy silnik to nie zapomni odpowiednim dotarciu go,powiedz do czego dzik będzie ci służył?
klaudek960
Posty: 23
Rejestracja: 05 gru 2009, 19:44

RE: Dzik strzela w gaźnik

Post autor: klaudek960 »

On służy już 36 lat,Mojemu dziadkowi służył 35 a mi już ten 1 rok to tak; Mamy gospodarstwo 5 ha i 2 krowy Dzikiem przywożę trawę do krów, I sianokosy też się troszkę napracuję w zeszłym roku było 7 fur.Do do dzika mam spawany lisek pod brony, które używane są po wykopkach, Oczywiącie dzik uczestniczy w nich mam kopaczkę konną przerobioną na dzika za pomocą dyszla , i po wykopkach ziemniaki wożone są do stodoły *annoy* Mam też kosiarkę konną ,również przerobioną pod dzika ale to już jest używana 1 raz w roku z powodu koszenia koniczyny bo koniczyna jest niska i jak traktor rotacyjną wjedzie to bierze kretowiny i miesza to z koniczyną i krówki potem tego nie chca*annoy* Troszku się tutaj rospisałem ale myśle że wszystko wyjaśniłem:D W razie pytań proszę śmiało pytać :p
robson372
Posty: 171
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:12

RE: Dzik strzela w gaźnik

Post autor: robson372 »

Rozumiem że dzik pełni u ciebie rolę ciągnika pomocniczego?Też planuję załatwić sobie kosiarkę konną do dzika bo oryginalna do dzika jest trudno dostępna,u mnie dzik pełni jedynie role transportowa i pracuje w ogródku.
klaudek960
Posty: 23
Rejestracja: 05 gru 2009, 19:44

RE: Dzik strzela w gaźnik

Post autor: klaudek960 »

Tak dobrze mnie zrozumiałeś;D A co do kosiarki konnej to nie polecam bo dzik bardzo cierpi to już za durzo do tego silniczka trzeba jechać na 1 biegu i na pełnym gazie:@
robson372
Posty: 171
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:12

RE: Dzik strzela w gaźnik

Post autor: robson372 »

Dzięki za informację,w takim układzie będę musiał polować na oryginalna kosiarkę do dzika z przekaźnikiem mocy,szkoda bo myślałem że ta konna to po prostu pójdzie spokojnie na II biegu,wątpię żeby udało zdobyć sprawna kosiarkę do dzika*bye*:o
klaudek960
Posty: 23
Rejestracja: 05 gru 2009, 19:44

RE: Dzik strzela w gaźnik

Post autor: klaudek960 »

Radził bym szukać kosiarki oryginalnej do dzika i włożyć pieniądze w remont kosiarki,Oryginał to oryginał tak dała fabryka i tak jest najlepiej bo Lepiej włożyć kasę w remont kosiarki niż w remont dzika po paru razach użytkowanej konnej nieoryginalnej kosiarki*annoy* *annoy*
ODPOWIEDZ