W dziku ciężko dochodzi paliwo z baku do gaźnika

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
robson372
Posty: 171
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:12

W dziku ciężko dochodzi paliwo z baku do gaźnika

Post autor: robson372 »

Mam taki problem,otóż często jak zakładam lisa to dzik jest dość mocno pochylony do przodu,a wtedy bak jest niżej niż gaźnik i paliwo nie dochodzi do gaźnika.Paliwo dobrze dochodzi tylko jak dzik jest podparty stopką.Podejrzewa że jak bym mu wlał z 5 litrów paliwa to by dochodziło,ale jak chce go tylko przepalić i wlewam mu 1 litr paliwa to mam właśnie takie problemy jak nie dochodzenie paliwa.Czy to może być winny kramik paliwa?Otóż nie mam oryginalnego kranika tylko od Junaka,więc czy może być spowodowany właśnie tym?Czy jak bym usunął te rurki z kranika gdzie jest rezerwa to czy coś by to dało?I czy posiadacze dzików też mają taki problem że jak mają mało paliwa i dzik jest pochylony do przodu to czy im też paliwo nie dochodzi do gaźnika?
MARIO83
Posty: 180
Rejestracja: 10 paź 2008, 21:43

RE: W dziku ciężko dochodzi paliwo z baku do gaźnika

Post autor: MARIO83 »

Przy moim jest to samo i podejrzewam że to jest normalne ponieważ paliwo w dziku dopływa grawitacyjnie do gaźnika i nie ma żadnej dodatkowej pompy więć na wolnych obrotach będzie gasł.
robson372
Posty: 171
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:12

RE: W dziku ciężko dochodzi paliwo z baku do gaźnika

Post autor: robson372 »

Czyli jednak wada konstrukcyjna,a gdybym usunął te rurki przy kraniku to czy pomogło by to coś?Bo tak kombinuję że usunięcie tych rurek powinno pomóc.
MARIO83
Posty: 180
Rejestracja: 10 paź 2008, 21:43

RE: W dziku ciężko dochodzi paliwo z baku do gaźnika

Post autor: MARIO83 »

Możesz je usunąć, ale jeżeli będziesz miał litr paliwa w zbiorniku to i tak nie dojdzie przy taki pochyle.
Awatar użytkownika
jw1wojtek
Posty: 58
Rejestracja: 14 sie 2007, 9:35

RE: W dziku ciężko dochodzi paliwo z baku do gaźnika

Post autor: jw1wojtek »

Proponuje podnieść o 4cm zbiornik na mocowaniach i po problemie .Robiłem to w kilku sztukach.Polecam.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1563
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: W dziku ciężko dochodzi paliwo z baku do gaźnika

Post autor: marek »

Rurki w kraniku powodują np. to że ciężkie osady w paliwie zostają na dnie a nie zapychają Ci gażnika.Usunięcie ich będzie powodować że wszelki brud będzie spłwał bezpośrednio w gażnik.Nie jest to dobry pomysł.
robson372
Posty: 171
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:12

RE: W dziku ciężko dochodzi paliwo z baku do gaźnika

Post autor: robson372 »

Dzięki panowie,jutro będę podnosił bak.Rurek nie usunąłem tylko je przyciąłem bo dość długie były,jednak wydaje mi się że jest tak samo o ile nie gorzej.Więc za radą Wojtka to odkręcam bak i podnoszę go maksymalnie do góry,nie wiedziałem że można go podnieść do góry.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1563
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: W dziku ciężko dochodzi paliwo z baku do gaźnika

Post autor: marek »

Wydaje mi się że podniesienie jednakowo całego zbiornika niczego nie zmieni .Chodzi chyba o podniesienie z jednej strony przeciwległej do kranika?
ODPOWIEDZ