dzik

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
84bartosz
Posty: 23
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:49

dzik

Post autor: 84bartosz »

Witam.Stałem się posiadaczem skrzyni do dzika,wpadłem na pomysł zrobienia na jej podstawie ciągniczka z napędem na cztery koła łamanego w pół coś na wzór t-150 i stąd moje pytanie jakie przełożenie ma most napędowy w dziku?Drugie pytanie: czy ktoś wie czy można przerobić jakoś wałek atakujący,lub zastąpić go innym?Znalazłem na forum opis jak to zrobić przy użyciu części od malucha ale niestety okoliczny tokarz nie posiada narzędzi do obróbki tak twardego materiału.
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: dzik

Post autor: olowaty »

Masz jedna czy 2 skrzynie? Wszystko jest do zrobienia. Może załóż temat tu:
http://www.etraktor.pl
lub tu:
http://www.samy.adresforum.pl
84bartosz
Posty: 23
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:49

RE: dzik

Post autor: 84bartosz »

niestety jedną, gdybym miał dwie nie było by problemu,na szczęście wałek odbioru mocy jest ściśle połączony ze skrzynią to jest duże ułatwienie już mam gotowe wyjście napędu.
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: dzik

Post autor: olowaty »

To ostatni wpis w temacie, bo admini nas zabiją. Gdzieś na samy.adreforum była konstrukcja z 2 skrzyń dzika. Mając jedną skrzynię lepiej pokuś się o normalny ciągnik. Nie ma sensu robić łamańca z napędem 4x2. Wałek można przerobić, jednak najpierw trzeba go rozhartować.
Darcio
Posty: 81
Rejestracja: 11 sie 2007, 20:28

RE: dzik

Post autor: Darcio »

Możesz podesłać link do opisu przeróbki wałka na części z malucha?
Kiedyś znalazłem to na forum elektroda i nie mogę trafić ponownie.

p_darek@interia.pl
84bartosz
Posty: 23
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:49

RE: dzik

Post autor: 84bartosz »

Musze poszukać ale to było na tym forum w temacie dzik ursus 308
Arek
Posty: 60
Rejestracja: 30 maja 2008, 20:04

RE: dzik

Post autor: Arek »

Kolego wpisz w gogle dzik walek atakujący i trafisz z powrotem do Retrotraktora tylko obawiam się zę ten opis to teoria, [za wyjątkiem cen na alegro to twarda rzeczywistość] gdyby komus praktycznie udaloby się wykorzystac częsci malucha to zyskał by wdzięcznosc dzikowcow, sam jestem zainteresowany. Pomysl przedni do regeneracji dzika w orginale przy planowanej przebudowie zmien forum jak podpowiadają koledzy no i dziel sie z postepami w pracy.
84bartosz
Posty: 23
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:49

RE: dzik

Post autor: 84bartosz »

Ja już się przekonałem że to teoria,interesowałem się tym i u zwykłego tokarza jest to nie do wykonania a w zakładzie dorabiającym takie rzeczy koszt przekroczy kupno nowego wałka wiem bo sprawdzałem a i pewnosci niema co do działania.
Awatar użytkownika
jw1wojtek
Posty: 58
Rejestracja: 14 sie 2007, 9:35

RE: dzik

Post autor: jw1wojtek »

Witam .Ja zrobiłem dzika 4x4 łamanego w połowie na dwóch skrzyniach biegów oryginalnych.Przeróbka trudna ale możliwa, bez stałego dostepu do tokatki bardzo trudna.Natomiast jesli chodzi o dorobienie tego drugiego napędu uwazam pomysł za skomplikowany i niepraktyczny (admin chyba nam wybaczy wszak chodzi o dwa dziki w jednym w miom poście).Pozdrawiam Wojtek.
mazaq_2005
Posty: 154
Rejestracja: 28 kwie 2007, 8:35

RE: dzik

Post autor: mazaq_2005 »

jakbys szukał 2giej skrzyni biegów to daj znać
gg 223046
email mlodyrolnik@op.pl
ODPOWIEDZ