T-25 Władimirec - różne problemy

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
RockNRolla
Posty: 7
Rejestracja: 14 cze 2013, 11:45

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: RockNRolla »

Dziękuje Ci kolego Bolszewik za pomoc
Mam jeszcze pytanie a propos oleju. Do tej pory za pewne wlewany był superol cc 30 / 40
Aktualnie mam problem ze znalezieniem tego oleju w sklepie.
Czy olej cc 15w40 milivus bedzie lepszy, gorszy?
Jest jeszcze falco złotówke droszy na litrze.
Podejrzewam że sa to oleje lepsze od zwyklego superolu cc40 ale boje się zeby za bardzo nie wyczyscily 40 letniego silnika.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4857
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

Ja leję Lotos 15W40
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Shred
Posty: 45
Rejestracja: 09 sie 2013, 8:17

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Shred »

Witam. Nie wiece koledzy na jakich obrotach powinien pracować władziu podczas docierania? Proszę o konkretne wartości.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4857
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

Nie przekraczać 1500 i nie robić ciężkich prac.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Shred
Posty: 45
Rejestracja: 09 sie 2013, 8:17

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Shred »

Dzięki wielkie. A ty Bolszewik jak robiłeś remoncik to ile go docierałeś i w jaki sposób?
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4857
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

Troszkę pojeździłem koło domu, potem wyprowadziłem do sadu i chodził seriami, w sumie kilka godzin. Wymieniłem olej, wyrobiłem znów kilka godzin głównie w transporcie, znów wymieniłem olej. No i zrobiłem za te 9 lat może 400 mth ....

Nie wiem czy jest dotarty ?
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Shred
Posty: 45
Rejestracja: 09 sie 2013, 8:17

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Shred »

Mniej więcej takie wyobrażenie miałem w sprawie mojego władka. Dzięki jeszcze raz za upewnienie ;)
igloo
Posty: 7
Rejestracja: 12 cze 2015, 22:20

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: igloo »

Mam problem prawdopodobnie z rozrusznikiem, przy uruchamiani silnika czesto zdarza sie ze słysze tylko odgłos jakby stukniecie metalu i rozrusznik ani silnik w ogole nie kreci, próoje kilka razy dopiero za ktoryms razem włącza sie i odpala, czasem musi pochodzic kilkasekund na rozruszniku i dopiero wtedy odpali(jakby za słąbo był rozbujany silnik bo jak wbije odprężnik to sie dławi odrazu ale jakos po chwili zdołą odpali z trudnościami), stad moje pytanie czy winny jest cały rozrusznik czy tylko ten element sprzegający prawdopodobnie jest to jakis elektromagnes, odgłos jest dosc charakterystyczny wiec raczej wiecie o co chodzi. czy możliwe ze jest winne cos innego klemy na akumulatorach wymienilem na nowe wiec myśle ze raczej połączenie jest dobre akumulatory tez sa w porządku.
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 848
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Majo »

Podlacz woltomierz do zaciskow akumulatora i patrzac na wyswietlacz probuj odpalic. Daj znac co pokazalo.

Masz mozliwosc podpiecia akumulatora do innego traktora?
Mariuszczs
Posty: 385
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Mariuszczs »

Zmierz napięcie na rozruszniku także.
Pewnie zużyte szczotki .



Jak będzie naprawa rozrusznika to wymień wszystkie elementy zużywające się od razu.
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 848
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Majo »

Na rozruszniku pokaze to samo co na akumulatorze.
igloo
Posty: 7
Rejestracja: 12 cze 2015, 22:20

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: igloo »

Jest mały problem mianowicie nie posiadam woltomierza, juz jakis czas temu przymierzałem sie do wymiany rozrusznika bo był z tym problem, tylko nie chce wymienic a potem sie okaże że np przewody łącząc coś szwankują czy możliwe jest w ogole zeby w przewodami bylo cos nie tak, bo jednak coś sie dzieje w tym rozruszniku to charakterystyczne stuknięcie. I mam jescze pytanie czy ten model rozrusznika jest w miare solidny

http://mirex.pl/pl/p/Rozrusznik-planeta ... ,-MTZ/101,
http://archiwum.allegro.pl/oferta/rozru ... 90382.html

; czy lepiej kupować te droższe

http://allegro.pl/rozrusznik-magneton-1 ... 58864.html

z magnetona bo rożnica jest dość spora, i oba są z przekładniami czy to nie przyszkadza jeśli używam dwóch akumulatorów 6v po 195Ah
Mariuszczs
Posty: 385
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Mariuszczs »

Jak masz wątpliwości co do przewodów to po prostu je sprawdź (lub podmień )
Jeśli ten rozrusznik dobrze odpala ciągnik ( wtedy kiedy kręci ) to go zostaw tylko usuń usterki .

Miernik uniwerslany kosztuje kilkanaście złotych chyba.
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 848
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Majo »

Jedziesz na pradnicy czy alternatorze?

Jesli masz mozliwosz a rozrusznik masz oryginalny lub ze starych produkcji to daj go zregenerowac. Wyjdzie taniej niz nowy a jakosc tez jest lepsza tego starego
grzegorz 1969
Posty: 250
Rejestracja: 24 mar 2013, 12:11

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: grzegorz 1969 »

Rozrusznik oryginalny we władku jest słaby i prądożerny, ja założyłem ten

http://allegro.pl/rozrusznik-z-reduktor ... 78672.html

i skończyły się problemy z rozruchem, poszukaj ja kupiłem dwa lata temu za około 280zł ten który ci podałem, ale w innej firmie.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4857
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

Jeśli wiesz jak go naprawić to możesz się bawić.
Jeśli nie masz o tym pojęcia, lub nie ma Ci kto w tym pomóc to kup nowy.

Zrób test z woltomierzem jeśli napięcie bardzo spada to znaczy że w rozruszniku jest jakiś problem (szczotki panewki itd.) Niestety nie wiem jakie powinno być napięcie przy rozruchu oryginalnym rozrusznikiem (mam z przekładnią planetarną) więc prośba do forum niech ktoś pomierzy.

Jeśli chcesz naprawić to zalecam zdemontować go i i uruchomić z kabli możliwe że problem jest w automacie.

Miernik kup sobie za 30 zetów, starczy.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
igloo
Posty: 7
Rejestracja: 12 cze 2015, 22:20

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: igloo »

Dzięki za pomoc popracuje nad nim lub wymienie jeśli bedzie trzeba i jak bede miał wolną chwile, niedługo dam znac jak mi poszło.
Shred
Posty: 45
Rejestracja: 09 sie 2013, 8:17

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Shred »

Witam Panowie. Ile motogodzin się powinien docierać władek? Wiem, że w instrukcji pisze bodajże 60 mtg, ale jak ta liczba ma się do rzeczywistości??? Sowiet do tej pory zrobił 23 mtg. Wymieniłem mu już olej, bo trochę syfu już nawaliło. Ostatnie pytanie. Od jakiej ilości mtg mogę dać mu wyższe obroty( 1800 )i ewentualnie podłączyć rozrzutnik? Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.


Sory, że pośpieszam ale naprawdę jest mi potrzebna szybka i fachowa opinia, bo planuję dla niego robotę i w zależności od odpowiedzi taką mu przydzielę. Tak więc jeśli moglibyście napisać coś użytecznego to bardzo bym o to prosił.
pawelslupca
Posty: 20
Rejestracja: 08 sie 2015, 14:21

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: pawelslupca »

witam, odpowiedz na twoje pytanie jest kilka postow wyzej

a korzystajac z okazji to i ja o cos zapytam. trafilem tutaj poniewaz mam problem z ta czescia ktora napedza slimaka od mtg.Zalozylem nowy licznik mtg ,nowa linke i nowego slimaka. Dzialalo to wszystko przez 10 minut po czym zgasilem wladka . Malo tego juz go nie moge odpalic,wiec odkrecilem spowrotem slimaka i okazuje sie ze z frezow wysuna sie ten tryb ktory napedza licznik i pompe(bo pompa tez nie daje ropy na wtryski ).wiec moje pytanie brzmi dlaczego tak sie dzieje i jak temu zaradzic
Shred
Posty: 45
Rejestracja: 09 sie 2013, 8:17

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Shred »

To dalej nie jest odpowiedz na moje pytanie, ale już w sumie nieważne...
ODPOWIEDZ