rs 09 1.6D

Czyli RS i inne
marcin102m
Posty: 108
Rejestracja: 25 kwie 2011, 12:43

rs 09 1.6D

Post autor: marcin102m »

znalazłem na tyle ciekawą konstrukcje że postanowiłem sie z wami podzielić , mam nadzieje że mój post nie wyląduje od razu w śmietniku . Link:

http://www.youtube.com/watch?v=v-xGm954 ... re=related .

Zastanawia mnie jakie prędkości uzyskuje ten Rs z takim silnikiem *shop*
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 381
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: rs 09 1.6D

Post autor: GMalec »

hehe z takim silnikiem hmm napewno wieksze bo silnik niedosc ze wysokoobrotowy to jescze pojemnosc 1.6 to ma kopa niepowiem tylko jak to przekłada sie na skrzynie ta kwestie zostawie włascicielowi*sarcasm*
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 381
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: rs 09 1.6D

Post autor: GMalec »

tez tak uwazam!
Przemas
Posty: 94
Rejestracja: 11 paź 2009, 21:29

RE: rs 09 1.6D

Post autor: Przemas »

Może i oszpecił rs ale nie ma się co dziwić jak wysiadł silnik a nie potrafi naprawić wiec założył inny w mojej okolicy jest sporo takich dziwactw jak zetor k 25 z silnikiem mercedesa i przód tarpana to dopiero jest kalectwo ale właściciel jest dumny że sam zrobil,fakt ze wyglada to makabrycznie i podczas jazdy ze skrzyni łozgot idzie to on zadowolony ze naprawił na takich ludzi brak komentarz jak bede przejerżdzał zrobie foto sami zobaczycie
Przemas
Posty: 94
Rejestracja: 11 paź 2009, 21:29

RE: rs 09 1.6D

Post autor: Przemas »

ten zetor wygląda strasznie ale jeżdzi nim jakieś 5 lat już ,wiem gdzie stoi taki rs orginaln u dziadka w blaszaku on nie potrafi go uruchomić chce za niego 3 tyś pompa nie podaje paliwa ma skróconą rame ale ,i posiada 2 w zapasie która do daje do ciągnika jak jest ktoś chętny sobie kupić to mogę po kierować pod adres do dziadka który go posiada , ja chcialem kupić ale juz mam dość sprzętu a kupić i ma stać po chmurka to szkoda
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 381
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: rs 09 1.6D

Post autor: GMalec »

adres podaj
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1556
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: rs 09 1.6D

Post autor: marek »

Fakt że taki silnik w nośniku ,,rzuca się w oczy" ale na youtube był czeski film z rs-em gdzie był silnik sądząc po wyglądzie od c 330 i jak ktoś nie wie to myślał by że oryginał bo ewidentnie pasował.Pewnie niektórzy zaraz mnie odsądzą od czci i wiary ,ale ja uważam że oryginał jest dobry w skansenie lub muzeum.Jeżeli ktoś chce nim normalnie pracować to udoskonala.Przecież bez mrugnięcia oka montujecie alternatory nie tylko w rs-ie.Pewnie że każdy chciał by być jak najbliżej oryginału bo przecież oryginał też działał.Ale wiecie jak jest z częściami a nie każdego stać dorobić do zabytku np. panewki w cenie równej cenie silnika jak na filmie wraz z montażem.Ja w swoim miałem jeszcze wspomaganie kierownicy i z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia a za to wygodę.Całość była schowana w ramie ,a było widać tylko pompę wspomagania obok alternatora.
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 381
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: rs 09 1.6D

Post autor: GMalec »

ja naprzyklad mam rs-a oryginalnego i niemam zamiaru wprowadzac w nim ulepszen staram sie uzyskac czesci do niego a tak wogule bedzie normalnie pracowal
makumba
Posty: 169
Rejestracja: 05 mar 2011, 16:45

RE: rs 09 1.6D

Post autor: makumba »

niedawno znajomy miał rs silnik po kapitalce był plus 2 zestawy naprawcze silnika i innych czesci chyba za 1500 sprzedał wtedy nie wiedziałem o tej stronie tak bym podał adres i ktos by go kupił z retrotraktorzystów
ODPOWIEDZ