RS 09 Przestało działac sprzęgło. Ratunku.

Czyli RS i inne
skfarek3
Posty: 4
Rejestracja: 17 wrz 2012, 14:10

RS 09 Przestało działac sprzęgło. Ratunku.

Post autor: skfarek3 »

Witam kupiłem wczoraj RS 09 i dziś podczas testowania go wcisnąłem kilka razy sprzęgło i nagle przestało działać, Wciska się tak samo jak wcześniej tylko porostu nie łapie. Ani nic nie strzeliło ani sie nie urwało, tylko poprostu przestało dzialać. Koledzy prosze o pomoc bo jestem zielony w tych sprzwach. Z góry dzięki za szybka odpowiedz. Pozdrawiam.
svecla
Posty: 206
Rejestracja: 06 lip 2011, 23:20

RE: RS 09 Przestało działac sprzęgło. Ratunku.

Post autor: svecla »

Sprawdź czy skrzynia nie odmówiła posłuszeństwa - mogła wpuścić dwa biegi naraz (raczej nie) lub mógł wejść luz między reduktorem a górną skrzynią- ostatnio miałem podobny przypadek w moim zetorze 25t - nagle stoi bez napedu, a tu po prostu skrzynia się zakleszczyła, objawy identyczne.
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: RS 09 Przestało działac sprzęgło. Ratunku.

Post autor: krakerss »

Może rozłączyłeś zupełnum przypadkiem funkcje jazdy przy kierownicy wajchą ?
skfarek3
Posty: 4
Rejestracja: 17 wrz 2012, 14:10

RE: RS 09 Przestało działac sprzęgło. Ratunku.

Post autor: skfarek3 »

Funkcji jazdy nie wyłączyłem bo już opanowałem tą wajche i wiem że ona rozłącza skrzynie, na zgaszonym wchodzą biegi i szosowe i terenowe i jak na biegu odpalam to normalnie jedzie, więc wydaje mi się ze luz nie jest wrzucony. Kurde to sprzęgło przestało mi działać nagle w trakcie jazdy, teraz jak wciskam to wogóle nie reaguje na pedał sprzęgła. Chyba bedzie trzeba rozbierać i zobaczyc co to sie stało, chyba ze ktoś z was ma jakies pomysły to bede wdzięczny. Pozdrawiam.
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: RS 09 Przestało działac sprzęgło. Ratunku.

Post autor: krakerss »

Miałem to samo po tym jak rozpioł sie jeden piesek ( łapka) przy docisku sprzęgła.
skfarek3
Posty: 4
Rejestracja: 17 wrz 2012, 14:10

RE: RS 09 Przestało działac sprzęgło. Ratunku.

Post autor: skfarek3 »

I co kolego jak to naprawiłeś, trzeba łupać silnik od skrzyni?? prosił bym o jakiś opis. Z góry dzięki.
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: RS 09 Przestało działac sprzęgło. Ratunku.

Post autor: krakerss »

Na pół jak nic inaczej nie ma jak zaleczyc Pozdrawiam
ODPOWIEDZ