Kolejny ZETOR 25K

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 996
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

Kolejny ZETOR 25K

Post autor: Przemo »

Witam serdecznie wszystkich- noi nadeszła ta chwila o której wszyscy mnie ostrzegali:D
Dzisiaj został zakupiony kolejny Zetor 25K z 1957r. który powiększy grono bocianów*clap* To był spontan jakich mało długo by tu opowiadać między innymi to zasługa p.Frania który nie ukrywam pilotował temat i był patronatem medialnym w sprawie*yes*

Tym razem trafił się pięknie utrzymany egzemplarz którego właścicielem był 65letni pan Janek pasjonat starej motoryzacji i motolotniarstwa.Około godziny 18 po południu obudziliśmy do życia po niemal rocznym postoju pod jabłonką Zetora jak to mawiają "chycił od sztycha" co bardzo mnie ucieszyło.Oczywiście nie obyło się bez fachowych oględzin i doradztwa p.Franka oraz Pawła Którzy stwierdzili że jest to piękna okazja więc zapadła decyzja że bierzemy.

Ogólnie ciągnik pierwsza klasa,mechanicznie w porządku wiadomo jest parę niedociągnięć ale to się zrobi.Bardzo mnie cieszy że blacharsko jest git oraz bociek pięknie zachował się w oryginale:)
Silnik i skrzynia ok ,ciśnienie w porządku opony wszystkie nówki-wiadomo chciało by się Barumki ale te też dają radę*annoy*

Paweł napewno pózniej doda coś od siebie oraz wrzuci foty i tutaj bardzo pragne podziękować Paweł Tobie i p.Frankowi za pomoc w zakupie tego pięknego bocianka że pojechaliscie ze mną oraz że Franiu w tak nie sprzyjającej pogodzie zgodził sie prowadzić Zetora do Was
Pozdrawiam Was gorąco*tup*

I tak oto rozrasta sie u nas zagłębie zetora 25:p
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2786
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Kolejny ZETOR 25K

Post autor: Jacek ze Skansena »

Ja już wiem o jaki egzemplarz chodzi i wcale się nie dziwię, że się znalazł chętny na jego posiadanie. Fajnie, że padło na Ciebie. Zawsze to w "Rodzinie" zostaje. Gratulację.
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 464
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

RE: Kolejny ZETOR 25K

Post autor: Albercik »

Co jak co ale że tak sie sprawa potoczy bym nie powiedział!
Gratuluje zakupu bo widziałem tego Boćka na dożynkach i gratuluje cierpliwości Twojej rodzince, kolejne dziecko w domu :)
Czyli teraz ruszamy pełną bandą *comfort*
I mamy bocianie gniazdo :D
Pozowdoznka !
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12224
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Kolejny ZETOR 25K

Post autor: Ursus »

Co ja mogę więcej dodać?

Moim zdaniem to była dobra decyzja, bo traktor jest naprawdę wart uwagi. Do ciągnika jest jeszcze luzem oryginalny zaczep, oryginalna korba, lampa wsteczna, dźwignia blokatora oraz oryginalna instrukcja obsługi po polsku, w bardzo rzadkim wydaniu z 1956 r.
A wśród dokumentów faktura zakupu (!), kwity z remontu itd.


A oto kilka fotek:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
vauxhall
Posty: 407
Rejestracja: 05 cze 2008, 22:07

RE: Kolejny ZETOR 25K

Post autor: vauxhall »

[quote]Przemo napisał/a:
Witam serdecznie wszystkich- noi nadeszła ta chwila o której wszyscy mnie ostrzegali:D


...My to znamy...

który powiększy grono bocianówclap

Powinno byc:

...Stado bocianow...
klaudiusz
Posty: 183
Rejestracja: 28 mar 2010, 21:27

RE: Kolejny ZETOR 25K

Post autor: klaudiusz »

Witajcie
Fajnie są zdjęcia aż raźniej na duszy.
pozdrawiam
B)
Wicher
Posty: 2080
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Kolejny ZETOR 25K

Post autor: Wicher »

Brzytewka!
Sam bym się nie zastanawiał... xd
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 996
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Kolejny ZETOR 25K

Post autor: Przemo »

Dziekuję wszystkim*clap*, tak Jacku ciągnik w pięknym stanie i trudno by nie został w rodzinie u nas będzie miał dobrze na starość:p ja go jeszcze dopieszcze i malina.

Albert to był spontan jak nic, ja w piatek jeszcze sam nic nie wiedziałem dopiero w niedziele konkretnie*annoy* i stało się*eek*

Na sam początek trzeba popracować nad wolnymi obrotami bo gubi wolne i jak mu się delikatnie doda gazu to od razu podbija na wysokie,myślę że problem leży na linii bębenek-listwa*tup*
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2564
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Kolejny ZETOR 25K

Post autor: SEBRIGHT »

Przemo gratuluję zakupu :) Piękny egzemplarz. Kolorystycznie pasował by do Rafałowego Zetorka, jakby stały koło siebie np na Wilkowicach *yes*
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 675
Rejestracja: 12 gru 2012, 20:35
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

RE: Kolejny ZETOR 25K

Post autor: jarekstryszawa »

Gratulacje!
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Kolejny ZETOR 25K

Post autor: damber »

To tak musiało się skończyć - za dużo przebywałeś w obecności Pawła i dopadła cię nieuleczalna choroba ZETOR-kowa ;)

A teraz na poważnie, to gratuluję świetnego zakupu. Bardzo ładny okaz. Widzę, że nowy nabytek nie tylko Tobie przypadł do gustu.
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2786
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Kolejny ZETOR 25K

Post autor: Jacek ze Skansena »

Przemo to raczej tak ma być z tymi obrotami. Prawdopodobnie masz starego typu regulator. On zmniejsza obroty i sam dodaje i ponownie zmniejsza. Sprawdż to.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12224
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Kolejny ZETOR 25K

Post autor: Ursus »

Nie, nie Jacku. To jest rocznik 57, więc powinien być nowy typ. Oczywiście, mógł ktoś zamienić. Ale on trzymałby wtedy górny i dolny zakres obrotów. A ten potrafi czasem gasnąć i słabo reaguje.

Trzeba to przejrzeć. Dziś będziemy rozbierać.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 996
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Kolejny ZETOR 25K

Post autor: Przemo »

DZIĘKI chłopaki tak przypadł nie tylko mi, w ogóle podczas zakupu tego cacka towarzyszyło mi podniecenie i euforia.mój tatusiek w domu woła jeszcze dziś do mnie "co?- trzyma Cię jeszcze co?" - no trzyma trzyma*finger* także light.

Tak Damber,w sumie ja od dziecka przy ciagnikach i tak juz zostało,ale nie ukrywam, że Paweł miał nie mały udział z czego bardzo się cieszę bo mam wiele radości:p

Jacek powiem Ci że też tak sugerowałem Pawłowi i tak gdybaliśmy tylko co?- ktoś by zamienił i do 57r załozył starszy typ regulatora?
Chociaż po tym co już widziałem i w ogóle Kurcze nie zdziwiło by mnie już nic:D. Musimy popatrzeć co sie kryje pod deklem*annoy*Witam no to ja teraz na dwa baty jadę:D bo jednego boćka jeszcze nie skończyłem a już w tym zetorku dużo zostało zrobione:p ale to też dużą zasługa p,Franka i bardzo mu dziękuje za pomoc w realizacji projektu*clap*

Ogólnie został zmieniony reg.obrotów,bo tamten miał potężne luzy i widać że jest po przejściach,-teraz bociek ładnie pyka*rofl*

Złożyliśmy nowe końcówki wtr. ustawiliśmy zawory,chłodnica poszła do lutowania w mosiądz,bo puszczała oraz został skasowany luz na wybieraku biegów bo dzwignia zmiany latała jak stara klacz:D Poza tym Akumulator był suchy i po dolaniu wody naładowaliśmy ponownie teraz trzyma prąd.Daliśmy nowy pasek klinowy i wymienilismy olej w silniku, także trochę roboty było przy nowym nabytku:p
Awatar użytkownika
Grzegorz02
Posty: 211
Rejestracja: 01 maja 2012, 12:31

RE: Kolejny ZETOR 25K

Post autor: Grzegorz02 »

Ale ładny zetor!
Awatar użytkownika
Ciapek
Posty: 80
Rejestracja: 16 paź 2012, 13:16

RE: Kolejny ZETOR 25K

Post autor: Ciapek »

Gratuluję
Zagłębie Zetorów się rozrasta
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 885
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Kolejny ZETOR 25K

Post autor: Marcin125p »

Dorzucam się do gratulacji *sarcasm* *tup*
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 996
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Kolejny ZETOR 25K

Post autor: Przemo »

Witam zapomniałbym dodac że w boćku została już założona nówka spręzarka z Agromy więc bedę rozbudowywał w nim inst.pneumatyczną pod przyczepe:p
Ogólnie trzeba jeszcze dorobić dzwignie odprężnika ze sprężynką oraz zmienić rurki wys.cisn. ponieważ są już zużyte stożki uszczelniające, noi można jeżdzić...-chyba...:D
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12224
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Kolejny ZETOR 25K

Post autor: Ursus »

Wrzucam fotki z tą sprężarką ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


I przy okazji szkło - widział ktoś kiedyś takie?

Zetorem tym zrobiłem sobie wcześniej już przejażdżkę - fajnie się jeździ. Sztywno, dobrze się prowadzi, lekko ciężkawo kręci się, ale to już kwestia przyzwyczajenia. U mnie jest lekki luz, ale przez to się lekko kręci.
Skrzynia chodzi fajnie, cichutko. Potwierdzam tym samym swoją teorię, że traktor, który nie miał w swojej karierze "przyjemności" pracy w POMie czy PGRze jest w o wiele lepszej kondycji niż te, które powyższe ośrodki zaliczyły w swoim mechanicznym żywocie.

Bo ten traktor ma kwit odbioru z Jawora w 1957 roku, trafił w ręce prywatne (!) i potem zmienił właściciela dwukrotnie, a na końcu trafił do Przemka.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4000
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Kolejny ZETOR 25K

Post autor: chrapek3011 »

Szkło może być np.Jawa...ale nie dalej jak do 1950 roku.
ODPOWIEDZ