uklad ładowania akumulatora ursus c308

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
grzesiek
Posty: 16
Rejestracja: 01 wrz 2013, 18:49

uklad ładowania akumulatora ursus c308

Post autor: grzesiek »

Jako ze mam problem z czesstym padaniem świec,pomyslalem ze zrobie zaplon bateryjny.Chciałbym do ładowania wykozystac cewki swiatel (2szt)mam mozliwosc dolozyc rowniez trzecia.Jaki prad ladowania sa w stanie dac 2 ewentualnie 3 cewki.Ciagnik pracuje głownie w lesie wiec swiatła odpadaja ewentualnie tylko przód.czy te cewki sa w stanie podolac zapotrzebowanie na prad dla cewki zaplonowej?Instalacja mogla by byc 6V lub 12V
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4000
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: uklad ładowania akumulatora ursus c308

Post autor: chrapek3011 »

Zapłon iskrownikowy to dobra rzecz...może świece padają np.od nieodpowiedniej wartości cieplnej.
grzesiek
Posty: 16
Rejestracja: 01 wrz 2013, 18:49

RE: uklad ładowania akumulatora ursus c308

Post autor: grzesiek »

świece prubowałem M50,M60,Obecnie mam NGK AB6 jak dlugo pochodzi nie wiem.planuje jeszcze na wiosne próby z A11 ,A14 jakies ruskie tyle ze one maja gwint M14x1,25 ale mam tylejke redukcyjna to ja wkrece i porobie proby.Myśle ze problem bardziej lezy po stronie gażnika Jikov strasznie zażuca mi swiece nagarem czarnym,mieszanke robie 1:30 na półsyntetyku mobila lub motula.Mixol mnie zawiódł nie jedno krotnie jeszcze za czasow dziecka w motorach jak i motorowerach,no ale wtydy nie bylo nic innego dostepnego.
Wicher
Posty: 2080
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: uklad ładowania akumulatora ursus c308

Post autor: Wicher »

Bardzo mądrze, ja do silniczków 2T (oczywiście poza moją pilarką) leje tylko Motul.

Może kwestia leży po stronie regulacji gaźnika?
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
grzesiek
Posty: 16
Rejestracja: 01 wrz 2013, 18:49

RE: uklad ładowania akumulatora ursus c308

Post autor: grzesiek »

na pewno problem jest w regulacji,ale nie da sie tego zrobic.Ten gaźnik jest jakis dziwny czym bym nie krecił to nic sie nie zmienia.Zamierzam go zmienic na GM 26.Na tym Jikov-ie mam tylko małe obroty i max pośrednie to droga przez męke,podczas jazdy to jak nie przygazuje to silnik gasnie jak by mu iskre wyłaczył
ODPOWIEDZ