Problem z odpaleniem - jak odpowietrzyć ukł. paliwowy?

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
klepka
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2012, 18:12

RE: Problem z odpaleniem - jak odpowietrzyć ukł. paliwowy?

Post autor: klepka »

Witam panowie nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę tutaj. Również mam problem w władkiem po wymianie pompy wtryskowej. Stara była już na wykończeniu, a że miałem drugą zapasową postanowiłem ją wymienić. Pompa która leżała w garażu została sprawdzona u pompiarza jak i wtryski. Wszystko sprawne i na stole probierczym działa wzorowo.
Schody zaczęły się jak zamontowałem pompę do ciągnika. Nie mogłem jej za żadne skarby odpowietrzyć żeby zaczęła podawać paliwo, ale w końcu wymusiliśmy to na niej.
Ciągnik zapalił i chodził ładnie przez 15 minut, po czym przy próbie dodania gwałtownie gazu i po przekroczeniu 1500 obr/min tak jakby zaczynało mu brakować paliwa coś w stylu jakby chodził na jeden cylinder. Stwierdziliśmy że prawdopodobnie niedomaga pompka paliwa ta mała. Została wymieniona, lecz po jej wymianie znowu pompa nie chce podawać paliwa. Wychodząc z garażu na jednen wtrysk zaczęła podawać paliwo, a na drugi nie. Dodam że jak pierwszym razem udało się zapalić ciągnik to pracował wzorowo. Może ktoś miał podobną przypadłość?
grzegorz 1969
Posty: 250
Rejestracja: 24 mar 2013, 12:11

RE: Problem z odpaleniem - jak odpowietrzyć ukł. paliwowy?

Post autor: grzegorz 1969 »

Może być zacięty zawór o którym pisałem parę postów wyżej, jest tam tłoczek i minimalne zanieczyszczenia powodują zacięcie, ale w pierwszej kolejności sprawdz dopływ paliwa w końcówkach przewodów na około śruby zbierają się zanieczyszczenia.
klepka
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2012, 18:12

RE: Problem z odpaleniem - jak odpowietrzyć ukł. paliwowy?

Post autor: klepka »

Chodzi o ten zawór z tyłu pompy? Do niego jest przy kręcony przelew do pompki tak? masz na myśli żeby sprawdzić czystość tych przewodów z tyłu? Wszystko wygląda na czyste bo cała pompa wróciła umyta.
grzegorz 1969
Posty: 250
Rejestracja: 24 mar 2013, 12:11

RE: Problem z odpaleniem - jak odpowietrzyć ukł. paliwowy?

Post autor: grzegorz 1969 »

Przewody od zbiornika do odstojnika, a zawór ten od przelewu z tyłu.
klepka
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2012, 18:12

RE: Problem z odpaleniem - jak odpowietrzyć ukł. paliwowy?

Post autor: klepka »

Przewody od zbiornika są na sto procent szczelne i sprawne. Cały układ paliwowy działał bez zastrzeżeń do wymiany pompy wtryskowej. Dziś wieczorem sprawdzę ten zaworek, mam stara pompę na której ciągnik odpalał bez takich problemów więc myślę że będzie sprawny.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4858
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Problem z odpaleniem - jak odpowietrzyć ukł. paliwowy?

Post autor: Bolszewik »

Niektórzy przy odpowietrzaniu popuszczają śruby na filtrach, ewentualnie na wtryskach.

Mnie zawsze udawało się odpowietrzyć pompką.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
klepka
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2012, 18:12

RE: Problem z odpaleniem - jak odpowietrzyć ukł. paliwowy?

Post autor: klepka »

Oczywiście próbowałem i tych metod lecz nic one nie pomagały :-( jedynie za pierwszym razem pomogło zaciskanie przewodu powrotnego tego już za wtryskarki kombinerkami, po tym zabiegu pierwszy raz pompa zaczęła tryskac paliwem z jednej końcówki. Mam nadzieję że wymiana tego zaworku coś pomoże.



Ciągnik wstępnie naprawiony ;-) dzięki podpowiedzi kolegi Grzegorza 1969 wymieniłem zawór przelewowy i ciągnik zapalił bez problemów :-) wchodzi prawidłowo na obroty i nie ma problemów podczas jazdy z brakiem mocy. Zobaczymy jak odpali w poniedziałek po dłuższym postóju jeżeli wszystko będzie ok naprawę można uznać za zakończona sukcesem ;-) dziękuję za podpowiedzi
grzegorz 1969
Posty: 250
Rejestracja: 24 mar 2013, 12:11

RE: Problem z odpaleniem - jak odpowietrzyć ukł. paliwowy?

Post autor: grzegorz 1969 »

Kup nowy zawór bo w starym sprężynka może się pokruszyć, nowe zamiast tłoczka mają kulkę co zapobiega zacinaniu, możesz też spróbować oczyścić ten zacięty, jest rozbieralny.
klepka
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2012, 18:12

RE: Problem z odpaleniem - jak odpowietrzyć ukł. paliwowy?

Post autor: klepka »

Ten który założyłem jest już z kulka czyli ktoś go musiał wymieniać bo wygląda inaczej jak ten uszkodzony. W jaki sposób można rozebrać ten stary? Zawory i tak kupie nowe dwa bo w drugim władku mam podobny objaw tylko raz występuje, a raz nie.
grzegorz 1969
Posty: 250
Rejestracja: 24 mar 2013, 12:11

RE: Problem z odpaleniem - jak odpowietrzyć ukł. paliwowy?

Post autor: grzegorz 1969 »

Coś w rodzaju segera zabezpiecza z obu stron.
klepka
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2012, 18:12

RE: Problem z odpaleniem - jak odpowietrzyć ukł. paliwowy?

Post autor: klepka »

Trochę czasu minęło, ale zaworki kupione nowe i założone już do obu ciągników. Pracują super jeszcze raz dzięki za podpowiedzi :) Stary również rozebrany i wyczyszczony, leży i czeka na wszelki wypadek.
ODPOWIEDZ