Sprężyna regulatora. Pompa na sprzęgiełko 3011. Pomocy!

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
sliwu
Posty: 6
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:21

Sprężyna regulatora. Pompa na sprzęgiełko 3011. Pomocy!

Post autor: sliwu »

Witam.
Po rozebraniu regulatora pompy wtryskowej motorpal w Zetorze 3011 (pompa na sprzęgiełko) okazało się, że sprężynka składająca się z trzech pierścieni jeden w drugim, jest(na wszystkich trzech) złamana w połowie. Poszukuję takiej sprężynki. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć. Proszę Was o pomoc, być może ktoś taką ma lub wie gdzie mogę kupić? A może pasuje jakaś współczesna?
Awatar użytkownika
Marian1231973
Posty: 300
Rejestracja: 11 kwie 2014, 13:56
Lokalizacja: pomorskie

RE: Sprężyna regulatora. Pompa na sprzęgiełko 3011. Pomocy!

Post autor: Marian1231973 »

Udałbym się do zakładu gdzie regenerują pompy.
Zetor 8045, 8011, 5945, 3511, Ursus C-355, C-4011

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz
sliwu
Posty: 6
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:21

RE: Sprężyna regulatora. Pompa na sprzęgiełko 3011. Pomocy!

Post autor: sliwu »

Odwiedziłem wszystkich pompiarzy w okolicy, a ci obdzwonili kolejnych, ale niestety klapa. Może znacie kogoś, kto mógłby mieć taką część.Przedstawiam zdjęcia omawianej sprężyny. Pozdrawiam

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: Sprężyna regulatora. Pompa na sprzęgiełko 3011. Pomocy!

Post autor: papiszon »

To jest amortyzator skrętny regulatora obrotów, a dokładniej ciężarków. Wątpię, aby można byłoby coś takiego dostać nowego w sklepie. Ta część nie jest aż tak ważna dla pracy pompy i można coś podkombinować zastępczego lub szukać w starych pompach od majorka i supra.
sliwu
Posty: 6
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:21

RE: Sprężyna regulatora. Pompa na sprzęgiełko 3011. Pomocy!

Post autor: sliwu »

Dzięki za info papiszon. Jeśli nic nie znajdę, zlecę zrobienie takiego amortyzatora. Pompiarz powiedział, że bez tego elementu pompa będzie szatkować i nie ma szans na równą pracę.Witam.
Myślałem, że ktoś mi pomoże w tym temacie, ale chyba jednak nie bardzo. Więc jeśli by ktoś potrzebował taką sprężynę to proszę dać znać.
Dziękuję i pozdrawiam
ODPOWIEDZ