Jak ustawić sita do koszenia żyta w kombajnie fahr m88

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
mietek1998
Posty: 25
Rejestracja: 23 gru 2013, 15:55

Jak ustawić sita do koszenia żyta w kombajnie fahr m88

Post autor: mietek1998 »

witam chciałbym się dowiedzieć jak mają być ustawione sita do koszenia żyta . w moim kombajnie sito jest z bizona (przerabiane) i nie wiem jak je ustawić . proszę o pomoc
Awatar użytkownika
C360-3P
Posty: 218
Rejestracja: 03 lut 2008, 11:37

RE: Jak ustawić sita do koszenia żyta w kombajnie fahr m88

Post autor: C360-3P »

Bizon jak pamiętam ma dolne i górne z żaluzji .Domyślam się ze masz dorabiane dolne.
Ja swój kombajn ustawiam tak:

Sita górne na tyle otwarte co by niedomłoty nie zostawały na sciernisku.za dużo otworzysz to będzie za dużo szło na dolne sito i niepotrzebne obciążenie młockarni i przenośników

Dolne sito na tyle otwarte co by przeleciało ziarko a kłosy nie szły do zbiornika

Powietrze wiadomo trzeba zerknąć za kombajn zeby nie siać na pole i co by w zbiornik nie szły plewy.To trzeba wyczuc na polu.Jak kosiłem u ludzi to pytali czy dobrze czyszczę a ja na to ze jak dobrze wyczyszcze to drobne ziarno musi zostac na polu bo kombajn ma tylko jeden zbiornik na ziarno.I wiadomo ze każdy wolał na wozie drobne jak na polu*rofl*

Dalej zespół młócący to tez trzeba zobaczyć za kombajn czy kłosy są ładnie wymłócone.Jak nie to przykręcić na klepisku ale żyto ma sporo masy i się ładnie wymłaca tak ze nie ma co przesadzać bo zrobisz cepami sieczkę i będziesz palił pasy że o większym nie potrzebnym obciążeniu nie wspomnę

Mam nadzieję że trochę pomogłem bo sztywnych wytycznych na którym ząbku co to trudno ale jak się wie jak do sie dojdzie
Awatar użytkownika
Marian1231973
Posty: 300
Rejestracja: 11 kwie 2014, 13:56
Lokalizacja: pomorskie

RE: Jak ustawić sita do koszenia żyta w kombajnie fahr m88

Post autor: Marian1231973 »

Jak w instrukcji. Doświadczony kombajnista C360-3P.
Zetor 8045, 8011, 5945, 3511, Ursus C-355, C-4011

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz
mietek1998
Posty: 25
Rejestracja: 23 gru 2013, 15:55

RE: Jak ustawić sita do koszenia żyta w kombajnie fahr m88

Post autor: mietek1998 »

dzięki ~C360-3P
ODPOWIEDZ