Hamulec postojowy

Wszystko co związane z motoryzacją
fezozd
Posty: 67
Rejestracja: 16 sie 2013, 17:41

Hamulec postojowy

Post autor: fezozd »

Witam. Dałem sobie już spokój z tym hamulcem bębnowym na wale bo ciągle nawalał. Natomiast zrobiłem hamulec roboczy na tip top na pompie od ursusa i jest wspaniały, chciałbym teraz zrobić hamulec postojowy na rozpieraczu szczęk tylko iż nie wiem czy jest taka możliwość skoro hamulec roboczy jest na pompie i cylinderkach, jeżeli jest taka możliwość żeby postojowy był na rozpieraku szczek a roboczy na cylinderkach i pompie hamulcowej to byłoby wspaniale lecz czy byłby mi ktoś wstanie to jakoś zobrazować ? jak działa ten hamulec na rozpieraku ? Oczywiście dyfer, cylinderki itp. żukowskie.
Awatar użytkownika
C360-3P
Posty: 218
Rejestracja: 03 lut 2008, 11:37

RE: Hamulec postojowy

Post autor: C360-3P »

To czemu nie zrobisz jak w żuku czy np Lublinie ? Czy nawet maluch tak miał. Mechaniczny ręczny a roboczy cylinderki
fezozd
Posty: 67
Rejestracja: 16 sie 2013, 17:41

RE: Hamulec postojowy

Post autor: fezozd »

Bo nie mam pojęcia jak to zrobić :D Trzeba jakiś rozpierak ale jak on ma zasadę działania ? Jeżeli masz jakiś schemat czy cuś to podeślij, szukałem ale nic co by mi pomogło nie znalazłem.
Awatar użytkownika
C360-3P
Posty: 218
Rejestracja: 03 lut 2008, 11:37

RE: Hamulec postojowy

Post autor: C360-3P »

Wpisz w Google hamulce tyl na Żuk czy fiat 131. , 126 czy lublin i tam masz mnóstwo zdjęć jak wygląda regulator czy dźwignie
ODPOWIEDZ