Vari terra dsk317

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
Patryk89
Posty: 4
Rejestracja: 07 sie 2015, 8:41

Vari terra dsk317

Post autor: Patryk89 »

Witam. Właśnie stałem się posiadaczem mikrociagniczka vari terra ze skrzynia dsk317. Chcialbym prosić aby ktoś mi wytłumaczył do czego służą poszczególne ustawienia blokady kół i do czego służy taka mała czarna dźwignia zaraz obok tej od zmiany biegów. Poprzedni właściciel mówił np żeby do jazdy z przyczepka zablokować jedno koło a na drugim jechac rozblokowanym bo wtedy łatwiej sie skręca. Ale podczas jazdy byle górka przeszkoda i stoje w miejscu bo napedzane jest jedno koło. Natomiast na filmach na yt widziałem że jeżdżą z napędem na 2 koła. Prosze aby ktoś mi to wytłumaczył w kilku zdaniach. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
tomektrak
Posty: 63
Rejestracja: 18 mar 2014, 21:39

RE: Vari terra dsk317

Post autor: tomektrak »

Blokujesz jedno koło np. przy orce i kręci się jedno koło wiec on skręca(z grubsza jak w czołgu :D) przy jeździe nie po polnych drogach szkoda opon i tam nie jest już to tak wygodne *yes* .
Lepiej skręcać kierownicą jest to wygodniejsze przynajmniej dla mnie na drogach ale przy orce na pewno ta blokada się przydaje :D . Pozdrawiam mam nadzieje że pomogłem *yes*
Adasiek123
Posty: 437
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: Vari terra dsk317

Post autor: Adasiek123 »

Ja mam co prawda skrzynkę T20,ale myślę że w DSK 317 jest podobnie.Otóż załączony napęd na oba koła stosujesz do transportu(pierwsze słyszę o drogach "nie polnych',chociaż wiem o jakie chodzi).Niezależnie od nawierzchni producent zaleca jazdę na napędzie włączonym na oba koła.W drugim położeniu blokada na jedno koło zostaje bez zmian,na drugie przestawiasz,w celu łatwiejszego zawracania(koło wokół którego robisz nawroty).Trzecie położenie stosujesz do łatwiejszego przestawiania ciągniczka np.w garażu(zawleczki ustawione na tych skośnych nacięciach).To chyba tyle.
Patryk89
Posty: 4
Rejestracja: 07 sie 2015, 8:41

RE: Vari terra dsk317

Post autor: Patryk89 »

A do czego sluzy taka mala czarna dzwignia kolo lewarka zmiany biegow ?
Adasiek123
Posty: 437
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: Vari terra dsk317

Post autor: Adasiek123 »

Nie bardzo wiem o którą dzwignię chodzi,jest ona przy skrzyni,czy przy czepigach(kierownicy?)Wrzuć fotki,również całego ciągniczka.
Patryk89
Posty: 4
Rejestracja: 07 sie 2015, 8:41

RE: Vari terra dsk317

Post autor: Patryk89 »

https://www.dropbox.com/s/3276cg8lym55g ... 6.jpg?dl=0

Chodzi o ta mala dzwignie z czarna galka obok dzwigni zmiany biegow.

Puki co nie wstawie zdjec ciagniczka poniewaz jestem poza domem.
Adasiek123
Posty: 437
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: Vari terra dsk317

Post autor: Adasiek123 »

Nie ukrywam,że mnie zagiąłeś:DNiestety nie pomogę,u mnie tego nie ma(w mojej jest pod dzwignią srubka,pod nią kulka za sprężynką-od biegów).Być moze jest to to samo,ale inaczej usytuowane?Najprościej to po prostu odkręć to i się okaże.Przy okazji zdjęć ciągniczka,zrób zdj,szczegółu blokad w kołach (może być na priva).
Patryk89
Posty: 4
Rejestracja: 07 sie 2015, 8:41

RE: Vari terra dsk317

Post autor: Patryk89 »

Ta gałkę wyciaga sie i można ustawic w dwóch pozycjach.*rofl*
A tutaj zdjęcie blokad w kołach.
https://www.dropbox.com/s/7gniz5tm65wsk ... 3.jpg?dl=0
Adasiek123
Posty: 437
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: Vari terra dsk317

Post autor: Adasiek123 »

Dopiero udało mi się oglądnąć zdjęcie,blokady kół masz tak samo jak u mnie(na zdjęciu masz blokadę włączoną jak dobrze pamiętam).Co do tej gałki,to nie ma innej rady,podczas pracy spróbuj ustawić ja w różnych pozycjach i zobaczysz co się dzieje.
ODPOWIEDZ