Nie równa praca silnika po rozgrzaniu T-25

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
pawel807
Posty: 108
Rejestracja: 13 cze 2010, 10:52

Nie równa praca silnika po rozgrzaniu T-25

Post autor: pawel807 »

Witam. Może tu mi ktoś pomoże, ponieważ mam problem z moim Władkiem. Po rozgrzaniu słychać na wolnych obrotach nie równa prace silnika, nie chodzi mi tu o falowanie obrotów, bo powiedzmy ten 1000 obr trzyma, tylko w odgłosie jest dziwny dźwięk. Na wysokich obrotach chodzi dobrze. Jak jest zimny też jest wszystko ok, tylko na rozgrzanym. Pompa wtryskowa zrobiona, wtryskiwacze zrobione (choć facet mi powiedział że jeden może przepuszczać na małych obrotach, ale końcówka wymieniona i miało być dobrze) zawory też ustawione . W czym jest przyczyna ? Początek wtrysku też ustawiony. Moc ma, tylko wkurzający jest ten dźwięk. Postaram się nagrać film jutro.

Macie jakiś jeszcze pomysł ? Może ten wtrysk przepuszcza ?
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4857
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Nie równa praca silnika po rozgrzaniu T-25

Post autor: Bolszewik »

Znaczy wtryski nie są zrobione ....

Jeśli stuka na po rozgrzaniu, a na zimnym bez względu na obroty nie to stawiam na zawory/młoteczki/popychacze zaworów.

Coś puchnie i zmienia się luz.

Proponuje rozgrzać silnik do chwili kiedy pojawią się stuki. Odkręcić pokrywki zaworów i sprawdzić czy wszędzie jest taki sam luz.
Nie ustawiać tylko sprawdzić (luz ustawia się na zimnym). Jeśli luz na poszczególnych gorących zaworach jest różny to coś nie tak. Następnie zalecam pozostawić silnik aż do całkowitego wystygnięcia (kilka godzin) i ponownie zmierzyć wszystkie luzy. Jeśli okazało by się że wszędzie jest nominał 0,3 mm to już wiesz gzie pojawia się problem.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
pawel807
Posty: 108
Rejestracja: 13 cze 2010, 10:52

RE: Nie równa praca silnika po rozgrzaniu T-25

Post autor: pawel807 »

Młoteczki chodzi Ci o klawiaturę ? W sumie klawiatura oryginał. Silnik jest po kompletnym remoncie została w nim tylko klawiatura, i popychacze stare. Dobrze jeśli okaże się ze na ciepłym luzy są róże to co mam uczynić ? Zawory ustawiałem wczoraj rano kiedy był zimny. Od czego zacząć wymianę ?
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4857
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Nie równa praca silnika po rozgrzaniu T-25

Post autor: Bolszewik »

Jeśli okaże się że na ciepłym luzy są różne, a na zimnym wróciły do nominału 0,3 to oznacza że rozszerzalność temperaturowa któregoś z elementów jest inna niż pozostałych.

Do wymiany zawór, młoteczek, popychacz - ale co konkretnie, wybacz nie mam pojęcia.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ