ursus 4011 rozpoznanie

Wszystko o naszych Ursusach
RRC
Posty: 501
Rejestracja: 01 paź 2010, 15:59

RE: ursus 4011 rozpoznanie

Post autor: RRC »

Może zadam głupie pytanie ale po prostu nie wiem - czy przednie błotniki do kół 18' były takie same jak do kół 16' czy różniły się promieniem ?
jacek0106
Posty: 685
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: ursus 4011 rozpoznanie

Post autor: jacek0106 »

Błotniki nie różnia się promieniem, jedynie mocowania mogą być różne, ale to wszystko pasuje do 18 i 16.
RRC
Posty: 501
Rejestracja: 01 paź 2010, 15:59

RE: ursus 4011 rozpoznanie

Post autor: RRC »

Mała samochwałka
Otóż z kilku dawców
Obrazek
udało mi się złożyć ten idealny ( no, prawie idealny)

Obrazek

Ramka chromowana. Wskazówki malowane i tu ciekawostka, we wszystkich do tej pory spotkanych licznikach , na czarnym blacie były zawsze białe litery i białe wskazówki. Jeden licznik, właśnie ten, trafił się jakiś inny. Cyfry i linie na czarnym blacie ma "złotawe", a wskazówki kości słoniowa. Myślałem że wskazówki wyblakły, ale po weryfikacji okazało się, że nie. Przed zdrapaniem polerowałem i nie robiło się białe, po zdrapaniu odwracałem farbę i dalej jakiś taki inny kolor, więc pomalowałem tak jak było, wygląda jak wygląda, mnie się podoba
( kwestia gustu).
Z szybką też było trochę problemów, miałem jedną idealną ale brudną , umyłem, wytarłem i przy wytarciu zjechało połowę napisów od spodu... Co było robić ? szukać do skutku :)

Przy okazji poszukiwania szybek , zauważyłem, że są dwa rodzaje opisów nad czujnikiem ciśnienia powietrza.
Starsze mają opis At. nowsze kPax100 pewnie wiąże się to z latami produkcji , choć mogę się mylić.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: ursus 4011 rozpoznanie

Post autor: damber »

Dla mnie BOMBA! Jak nówka.
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
DK94
Posty: 250
Rejestracja: 11 lut 2013, 7:42

RE: ursus 4011 rozpoznanie

Post autor: DK94 »

Napisy zmazałeś to już raczej nie do odratowania, ale kup sobie nową http://www.eshop-rychle.cz/ceskenaradi/ ... -Zetor-URI.
Ale w liczniku z drugiego zdjęcia zakochać się można.
RRC
Posty: 501
Rejestracja: 01 paź 2010, 15:59

RE: ursus 4011 rozpoznanie

Post autor: RRC »

Żebym to wiedział wcześniej, że można taką kupić ...
Obecną, razem z całym licznikiem ( wprawdzie niesprawnym ale częściowo do odratowania )kupiłem tydzień temu na all.. za 9,99 zł !! , przesyłka była droższa :)
jacek0106
Posty: 685
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: ursus 4011 rozpoznanie

Post autor: jacek0106 »

Dzięki za namiar. Chińska szybka jest tak cienka że pęka od nacisku palca. A tu ori PALA.
RRC
Posty: 501
Rejestracja: 01 paź 2010, 15:59

RE: ursus 4011 rozpoznanie

Post autor: RRC »

A tu kolejny mój gadżet, trochę pokancerowany, ale i tak już cieszy :D

Obrazek
Awatar użytkownika
DK94
Posty: 250
Rejestracja: 11 lut 2013, 7:42

RE: ursus 4011 rozpoznanie

Post autor: DK94 »

Znaczek taki sam mam, jak chodziłem do szkoły to był pomysł by dorabiać takie na frezarce CNC. Ale szkołę skończyłem i na tym się skończyło. Gdzieś na dysku mam model 3D tego znaczka i własnego breloczka do kluczyków, jakby ktoś miał dostęp to mogę udostępnić.

Jakbyście kupowali coś w tym Czeskim sklepie, to dajcie znać jak to cenowo wychodzi z przesyłką.
RRC
Posty: 501
Rejestracja: 01 paź 2010, 15:59

RE: ursus 4011 rozpoznanie

Post autor: RRC »

Wróciły z lakierni
Obrazek

Malowane proszkowo, efekt nie do końca idealny, ale tak zostanie już.
Teraz trzeba pomyśleć nad dorobieniem odbłyśników.
Awatar użytkownika
Fragokov
Posty: 319
Rejestracja: 20 paź 2013, 12:18

RE: ursus 4011 rozpoznanie

Post autor: Fragokov »

Tak czy siak pięknie lampy wyglądają ;-)

ile zapłaciłeś za malowanie ?
RRC
Posty: 501
Rejestracja: 01 paź 2010, 15:59

RE: ursus 4011 rozpoznanie

Post autor: RRC »

Za 18 elementów ( nie tylko z ursusa) 150 zł
Dałem do pomalowania kierownicę aluminiową na ryzyk fizyk (fakt ,że bardzo zniszczona),przestrzegli mnie że to nie wyjdzie i nie wyszło
Obrazek

ale i tak muszę kupić płaską czarną " plastik" wiec jeśli ktoś ma całą , nie popękaną to proszę o kontakt.
jacek0106
Posty: 685
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: ursus 4011 rozpoznanie

Post autor: jacek0106 »

Może tą kierownicę pod skórę zrobić z ładnym szwem?
Awatar użytkownika
DK94
Posty: 250
Rejestracja: 11 lut 2013, 7:42

RE: ursus 4011 rozpoznanie

Post autor: DK94 »

Tutaj masz nową, http://www.eshop-rychle.cz/ceskenaradi/ ... -Zetor-URI i gorzej wygląda niż ta Twoja po malowaniu. Nie myślałeś obwinąć jej taka taśmą jak u mnie na zdjęciu, dawniej dość modne to było.

Obrazek
RRC
Posty: 501
Rejestracja: 01 paź 2010, 15:59

RE: ursus 4011 rozpoznanie

Post autor: RRC »

Żadnej ekstrawagancji :p musi być goła, "plastikowa", czarna, oryginalna i w końcu taka się znajdzie.
Kapselki już mam dwa , biały i czarny.


Jeszcze jedna sprawa, gdyby ktoś miał taką plastikową zaślepkę do gniazda
( wykorzystuję fotkę kol Chrapka )
Zaznaczone na czerwono po prawej
Obrazek
liqwidator
Posty: 276
Rejestracja: 03 maja 2012, 17:34

RE: ursus 4011 rozpoznanie

Post autor: liqwidator »

widać na kierze troszki chropowata powierzchnię ale może jak by to przeszlifować dać grubszy podkład i na nowo pomalować i wypolerować?

albo i teraz przeszlifować drobniutkim papierkiem hmm 2000p powinien starczyć i potem wypolerować? może by wyszło lepiej
Grigs
Posty: 652
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

RE: ursus 4011 rozpoznanie

Post autor: Grigs »

A kataforezą?.
jacek0106
Posty: 685
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: ursus 4011 rozpoznanie

Post autor: jacek0106 »

Gumy pod kierunkowskazy i lampy masz nowe? Czy jeszcze szukasz? Ja na razie mam tylko stare popękane.
szybki
Posty: 325
Rejestracja: 14 wrz 2013, 23:26

RE: ursus 4011 rozpoznanie

Post autor: szybki »

Co prawda to prawda lampy sa za....biste ja bym nic nie szlifowal to wszystko ma ponat 30 40 lat musi byc widoczny :-) czas 'inaczej bedzie to wyglondalo jak nowo wyprodukowana czesc a wszyscy wiemy ze nowych orginalnych czesci juz zostalo jak na lekarstwo !
RRC
Posty: 501
Rejestracja: 01 paź 2010, 15:59

RE: ursus 4011 rozpoznanie

Post autor: RRC »

ziomas1233 napisał/a:
A kataforezą?.
A diabli wiedzą *eek* trochę się na tym nie znam *blushing*

Kiedyś malowali mi ramę i trochę drobiazgów do simsona, wyszło świetnie, teraz trochę gorzej, ale nie gniewam się bo nie było drogo , a źle nie jest. Lampy przypominają dokładność swojej epoki ( tak to sobie tłumaczę *yes* )

jacek0106 napisał/a:

Gumy pod kierunkowskazy i lampy masz nowe? Czy jeszcze szukasz? Ja na razie mam tylko stare popękane.
Mam używane, ale przyzwoite, przydałaby mi się jedynie jedna uszczelka do klosza tylnej lampy, pozostałe mam ok.



Przeglądając różne zdjęcia C-4011 ( zwłaszcza takie gdzie nowe stoją na placu fabrycznym) zauważyłem, że na siedzeniu, z tyłu, jest długa cienka naklejka. Pewnie z jakimś ostrzeżeniem.
Czy ktoś ma dokładniejsze zdjęcia, co tam jest napisane lub zna treść ?

Czy 4011 miały jeszcze jakieś naklejki, tabliczki z innym informacjami, ostrzeżeniami ?


Jeszcze jedno :)
Którędy poprowadzony jest łańcuszek lub linka ( bo nie wiem jak to dokładnie wygląda) do rolety chłodnicy ?
ODPOWIEDZ