RetroMASZYNY w akcji

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12224
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RetroMASZYNY w akcji

Post autor: Ursus »

Wpadłem na pomysł, żeby zrobić taką serię krótkich, prostych filmików prezentujących zabytkowe ciągniki i maszyny podczas pracy, aby każdy mógł sobie obejrzeć. Na pierwszy rzut poszła orka w wykonaniu Ursusa C45.

Zapraszam!


cz. I - Ursus C-45 - orka

cz. II - Ursus C325 - orka

Co o tym sądzicie??



No i mamy drugi filmik ;) Jeśli macie jakieś nagrania z pracy swoich zabytków to podsyłajcie :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Mateusz Rogowski
Posty: 342
Rejestracja: 16 cze 2006, 12:38

RE: RetroMASZYNY w akcji

Post autor: Mateusz Rogowski »

Bardzo fajny pomysł Pawle! Oby wiecej tego typu filmów ;) Swego czasu myślałem o zorganizowaniu małego spotkania RTraktorzystów z maszynami i zorganizowac mały konkurs orki na polu koło Tczewa, przy okazji nakręcic taki porządny film z ciagnikami. Traktory musiałyby byc takie jak pracowały kiedyś, czyli bez zbędnych gadżetów np. flag, numerów pokazowych itp. kierowcy i ich pomocnicy ubrani w odpowiednie stroje. Niestety jest to duze przedsięwzięcie a jak widomo dziś rolnictwo polega na precyzji również w uprawie pól wiec nie możemy zwlekac z ich orka np. pod rzepaki czyli w sierpniu gdzie jest piękna pogoda i czuc w powietrzu koniec okresu letniego, wszystko powinno byc dograne, przyjazdy maszyn itp... Może kiedys :rol:
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12224
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: RetroMASZYNY w akcji

Post autor: Ursus »

Pomysł na oddzielny temat i myślę, że bardziej do zorganizowania np. przy okazji Wilkowic.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ODPOWIEDZ