Pomysły zbieracza wielotonowych "zabawek"

Rozmowy nie na temat
oldtimer
Posty: 126
Rejestracja: 21 lis 2007, 21:26

Pomysły zbieracza wielotonowych "zabawek"

Post autor: oldtimer »

Przeglądając jakiś czas temu zasoby internetu natknąłem się na stronę http://www.milliondollarhomepage.com . Pewnie wszyscy o niej słyszeli- założył ją 21 letni student i w ciągu krótkiego czasu udało mu się zarobić 1 milion dolarów na studia...
Ostatnio nasunęła mi się myśl- a gdyby założyć podobną strone, tylko zbierać nie na studia, tylko na założenie kolekcji starych ciągników, maszyn, samochodów, motocykli... Może w innej formie zrobić stronę i inaczej sprzedawać powierzchnie reklamowe... Miałoby to rację bytu i sens?
Nie będę ukrywał, że należę do tych którym na widok C-45 mocniej bije serce... Do tych, którzy dużo czasu już spędzili nad kombinowaniem skąd by tu wytrzasnąć kasę żeby kupić to czy tamto... Ale tak to już jest, że są pierwszoplanowe priorytety, a hobby często musi ustapić celom bardziej przyziemnym... Zwłaszcza kiedy mysli się o założeniu własnej rodzinki. Myslałem i wymysliłem, że może taki sposób pozwoliłby na zgromadzenie środków finansowych pozwalających na prowadzenie kolekcji. Środków, które byłyby tylko na to i wara od nich "matkom, żonom i kochankom"...
Sam nie wierzę że to piszę i jakoś sceptycznie podchodzę. Pomysł trąci bajką, ale pewnie tak samo myślał tamten student.... Pewnie też miał więcej wątpliwości i zrobił to na próbe... Ciekawe co na to retrotraktorzyści ;)
Pozdrawiam wszystkich zakręconych na punkcie wszystkiego co ma więcej niż 25 lat :)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12224
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Pomysły zbieracza wielotonowych "zabawek"

Post autor: Ursus »

Pomysł bardzo ciekawy. Odnośnie C45tek to wiem co czujesz... mam to samo ;) Nie wiem czy by wypaliło, ale jak sam stwierdziłeś - tamten student pewnie też miał wątpliwości, a jednak spróbował...
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
oldtimer
Posty: 126
Rejestracja: 21 lis 2007, 21:26

RE: Pomysły zbieracza wielotonowych "zabawek"

Post autor: oldtimer »

Tamten student sukcesu drugi raz nie powtórzył- na pixelotto zebrał już sporo mniej. Pojawiły się setki klonów tych stron - rzadna już tego nie powtórzyła... Choć tak sobie myślę, że w końcu co innego zbierać milion dolarów po to żeby mieć milion dolarów, a co innego zbierać na jakiś konkretny cel... W końcu żeby kupić http://allegro.pl/item632516094_ursus_c ... omnik.html nie potrzeba miliona... Wątpliwości, wątpliwości, wątpliwości...
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Pomysły zbieracza wielotonowych "zabawek"

Post autor: hubert »

Ta strona to jeden wielki internetowy banner reklamowy. Ludzie wykupują na nim swoje miejsce, umieszczają reklamy:D
ODPOWIEDZ