RE: Pomoc w sprecyzowaniu ciagnika

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4861
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Pomoc w sprecyzowaniu ciagnika

Post autor: Bolszewik »

Czeska "Terra" chyba ?

Zmniejsz zdjęcia bo nie da się nic zobaczyć.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Pomoc w sprecyzowaniu ciagnika

Post autor: damber »

Tak to TERRA :)
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12224
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Pomoc w sprecyzowaniu ciagnika

Post autor: Ursus »

Fotki zmniejszyłem, ale na następny raz będę kasował. :p
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
wiechuch
Posty: 68
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:10

RE: Pomoc w sprecyzowaniu ciagnika

Post autor: wiechuch »

Witam. Przeglądając zdjęcia zauważyłem brak filtra powietrza przy silniku a to wazny element do regulacji silnika. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12224
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Pomoc w sprecyzowaniu ciagnika

Post autor: Ursus »

Tak teraz skojarzyłem, że mam do tego ciągniczka instrukcję obsługi i katalog części w jęz. czeskim (T-20 - Navod k obsluze, seznam dilcu)



Moc 2,21 kW.



Będzie to jak się nie mylę około 3,1 KM.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
wiechuch
Posty: 68
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:10

RE: Pomoc w sprecyzowaniu ciagnika

Post autor: wiechuch »

Witam. Ja mam instrukcję obsługi całego traktorka T-20, opisówkę do jednostki napędowej czyli silnika oraz książki do przyczepki. kosiarki rotacyjnej w języku polskim. Muszę tylko w wolnej chwili to wszystko zeskanować. Jak to zrobię to dam znać, może ktoś będzie potrzebował. Pozdro
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: Pomoc w sprecyzowaniu ciagnika

Post autor: olowaty »

Co do mocy silnika, to bym uważał z tymi 2,21 kW. Wychodziły różne wersje. Najmocniejsza miała 125 cm pojemności o 5,5 km. Silnik masz Jikov. Na czeskich stronach jest kupa części do tego. Co do regulacji gaźnika bez filtra, to zapomnij. Mam protoplastę tego ciągnika i wiem coś o tym. A i jeszcze jedno. Gaźniki w tych silnikach mają jedna przypadłość. Wyrabia się mocowanie osi przepustnicy, przez co ma luz. Sprawdź to u siebie.
Tu znajdziesz info i katalogi:
http://www.motorjikov.cz/
Tutaj nowszy typ:
http://www.nejlepsiceny.cz/stavebnice-r ... pe-dv.html
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12224
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Pomoc w sprecyzowaniu ciagnika

Post autor: Ursus »

Jakby ktoś reflektował na tą instrukcję czeską to ewentualnie mogę odstąpić.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: Pomoc w sprecyzowaniu ciagnika

Post autor: olowaty »

Co do podwozia, to jest to wersja typowo transportowa, względnie do orki.
Wersja przystosowana do napędu kosiarki czy glebogryzarki to T-5.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2796
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Pomoc w sprecyzowaniu ciagnika

Post autor: Deleted_User »

faktycznie, olowaty ma rację, regulacja gaźnika może być problemem, dla mnie była, w końcu sobie odpuściłem i dałem do regeneracji. na domiar złego okazało się,że w mojej Terce była jeszcze usterka w zapłonie ale z tym się uporałem, miałem kiedyś "zemstę honnekera" i trochę doświadczenia w tym zakresie. Teraz a jestem właścicielem tego ustrojstwa od niedawna mam uciechy po pachy :)
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2796
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Pomoc w sprecyzowaniu ciagnika

Post autor: Deleted_User »

Witam
mam problem gdyż posiadam prawie taki sam ciągniczek jak na zdjęciach z tym ze mój pochodzi z 1974r. chciałbym się dowiedzieć jak jest z jazda tym po drogach publicznych ewentualnie co można zrobić aby móc jeździć nim po ulicy:D:D
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: Pomoc w sprecyzowaniu ciagnika

Post autor: olowaty »

1:40. Mało to to pali, więc kup lepszy olej, syntetyk. Mixol jest delikatnie mówiąc gorszy.
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: Pomoc w sprecyzowaniu ciagnika

Post autor: olowaty »

Tak. Dobrze wyliczyłeś. Co do syntetyka, to chodzi mi o czerwony olej do silników dwusuwowych. ja używam do wszystkiego typu dwusuwów oleju Avilub 2T. Tani i dobry. Nie pchaj się w oleje Stihla czy Makity bo to jeden grzyb. Na czerwonym oleju silnik znacznie mniej dymi i mniej sie osadza nagaru w cylindrze. Odpuść sobie Mixol.
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: Pomoc w sprecyzowaniu ciagnika

Post autor: krypton »

Trochę drogo jak na półsyntetyk. Półsyntetyki chodzą w cenie ok 14 pln za litr. Co do syntetyków z górnej półki nie miej złudzeń, kosztuja ok 30 pln za litr ( Castrol TT). Półsyntetyk w zupełności wystarczy, a trzeba brać pod uwagę że syntetyki zawierają dużo inhibitorów, które powodują wypłujiwanie zanieczyszczeń powstałych podczas eksploatacji. Co do dedykowanych olejów, to firmy Stihl czy Makita nie produkuja olejów a jedynie zlecajhą produkowanie takowych pod swoim szyldem. Dopłacasz do tego jakieś 60% za etykietkę.
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: Pomoc w sprecyzowaniu ciagnika

Post autor: olowaty »

W LeroyMerlin jest olej o nazwie Sterwins czy Starwins. To jest Avilub tylko że pod marka LM. Tyle że w półlitrowym opakowaniu za 19 pln. Co do oleju półsyntetyk za 14 pln, to gratulacje jak można taki kupić. U mnie trzeba dać 12 za Mixol. A i trzeba uważać, bo teraz się wycwanili niektórzy producenci i barwią olej mineralny na czerwono.
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: Pomoc w sprecyzowaniu ciagnika

Post autor: olowaty »

Ja leję zwykły silnikowy. U mnie na obudowie filtra jest przetłoczenie z napisem OIL NIVEAU (czy jakoś tak). W każdym bądź razie ma sięgać do tego momentu. W Terra też powinien być taki znak. Jeżeli nie, to zgodnie z instrukcją.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4861
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Pomoc w sprecyzowaniu ciagnika

Post autor: Bolszewik »

Chyba ten korek ze środka należy podważyć i wybić. Pod nim pewnie jest jakaś śruba ???
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ