sprzęgło t 25

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
kamil82
Posty: 48
Rejestracja: 04 kwie 2011, 10:21

sprzęgło t 25

Post autor: kamil82 »

Witam czy istnieje możliwość przerobienia sprzęgła w t 25 A2 bo właśnie zakupiłem kosiarkę rotacyjną i trzeba bardzo szybko zmieniać biegi najgorzej w przód i w tył bo kosiarka bardzo szybko traci szybkość
z góry DZIĘKI!
Awatar użytkownika
Mentos22
Posty: 157
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:06

RE: sprzęgło t 25

Post autor: Mentos22 »

Chcesz przerobić sprzęgło na 2 stopnie jak w c330?? nie da się, do mnie przyjeżdża znajomy kosić i Władkiem + kosiarka 165 i jakoś u niego takich problemów nie widziałem..................
kamil82
Posty: 48
Rejestracja: 04 kwie 2011, 10:21

RE: sprzęgło t 25

Post autor: kamil82 »

a jakiego ma władka
darius
Posty: 314
Rejestracja: 13 paź 2009, 22:27

RE: sprzęgło t 25

Post autor: darius »

Jak pokosisz to dojdziesz do wprawy że ci sprzęgło nie będzie przeszkadzało.Ja też kosze T25 z kosiarką 1.65 na takich górach że czasem 1 brakuje. A jaką kupiłeś kosiarkę.
Awatar użytkownika
Mentos22
Posty: 157
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:06

RE: sprzęgło t 25

Post autor: Mentos22 »

Władka ma z 1985 roku :) Tak jak kolega pisze musisz do wprawy dojść :)
kamil82
Posty: 48
Rejestracja: 04 kwie 2011, 10:21

RE: sprzęgło t 25

Post autor: kamil82 »

Nie wiem jaki dokładnie model kosiarki, ale jest mała i ma 2 nożyki.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4857
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: sprzęgło t 25

Post autor: Bolszewik »

Kamil82 przeróbka sprzęgła jest oczywiście możliwa .... podobnie jak wymiana silnika na np. silnik od Zetora ....

Ekonomia jednak zabija takie mrzonki bezlitośnie ....

Sprzęgło jednostopniowe w niczym nie przeszkadza wystarczy nauczyć się je używać tak jak koledzy wyżej pisali.


PS. Pisz proszę staranniej.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
darius
Posty: 314
Rejestracja: 13 paź 2009, 22:27

RE: sprzęgło t 25

Post autor: darius »

kamil82 napisał/a:
Nie wiem jaki dokładnie model kosiarki, ale jest mała i ma 2 nożyki.
Czyli masz kosiarke 1,35 i dlatego ci spada z obrotów przy zmianie biegów,bo ta 1,65 ma większe bębny i tek szybko nie spada z obrotów w chwili zmiany biegu.
Awatar użytkownika
KECZO
Posty: 271
Rejestracja: 11 lip 2008, 9:21

RE: sprzęgło t 25

Post autor: KECZO »

Bolszewik napisał/a:
Kamil82 przeróbka sprzęgła jest oczywiście możliwa .... podobnie jak wymiana silnika na np. silnik od Zetora ....
Ojj powiedziałbym że to jeszcze większa rzeźba niż "swap" silnika*no*
kamil82
Posty: 48
Rejestracja: 04 kwie 2011, 10:21

RE: sprzęgło t 25

Post autor: kamil82 »

dzięki wszystkim za porady a więc muszę się nauczyć jeżdzic z kosiarką rotacyjną
Awatar użytkownika
Witek2010
Posty: 152
Rejestracja: 07 cze 2010, 21:14

RE: sprzęgło t 25

Post autor: Witek2010 »

kamil82 napisał/a:
Witam czy istnieje możliwość przerobienia sprzęgła w t 25 A2 bo właśnie zakupiłem kosiarkę rotacyjną i trzeba bardzo szybko zmieniać biegi najgorzej w przód i w tył bo kosiarka bardzo szybko traci szybkość
z góry DZIĘKI!
Jeśli masz we władku tylko jeden lewarek przerób go sobie na 2 i odrazu dużo szybciej będziesz jezdził do przodu i do tyłu tzn. szybciej włączysz bieg.

Coś takiego: http://allegro.pl/rolnex-kolumna-z-blok ... 31092.html
Shred
Posty: 45
Rejestracja: 09 sie 2013, 8:17

RE: sprzęgło t 25

Post autor: Shred »

Witam. Mam problem ze sprzęgłem w moim t25. Problem jest tego rodzaju, że gdy ciągnik się już nagrzeję to sprzęgło trzyma tylko co jakiś czas. Nawet gdy wystygł, jadąc pod górkę z pługiem 2 skibowym nie było jak wbić 6 bo silnik dawał obroty, a sprzęgło ich nie przekazywało. Z tego co przeczytałem na forum to moje sprzęgło się po prostu ślizga. W związku z tym pytam się od czego zacząć wymianę? Z góry dzięki
Painkiller
Posty: 257
Rejestracja: 27 lis 2011, 16:33

RE: sprzęgło t 25

Post autor: Painkiller »

Jednym słowem ślizga,przed rozpołowieniem musisz rozłączyć sprzęgło łupkowe a znajduje się ono za pompą hydrauliczną, inaczej nie rozpołowisz ciągnika,po drugie załatw sobie wózek do rozjeżdżania ..
Shred
Posty: 45
Rejestracja: 09 sie 2013, 8:17

RE: sprzęgło t 25

Post autor: Shred »

Dzięki za info. Pytanie do forumowiczów, którzy mieli podobny problem. Co panowie we władku wymieniali i jaki był tego koszt?
pawel807
Posty: 108
Rejestracja: 13 cze 2010, 10:52

RE: sprzęgło t 25

Post autor: pawel807 »

Painkiller napisał/a:
Jednym słowem ślizga,przed rozpołowieniem musisz rozłączyć sprzęgło łupkowe a znajduje się ono za pompą hydrauliczną, inaczej nie rozpołowisz ciągnika,po drugie załatw sobie wózek do rozjeżdżania ..
Widzę że masz pojęć do Władimirca . Gdzieś napisałeś że znasz całego T-25, a nie masz pojęcia rozpołowić ciągnika, tylko każesz robić sobie więcej roboty, i olej z hydrauliki spuszczać .

Władka się rozpoławia, poprzez okienko i wkręcając 3 śruby w docisk.

Zaznaczone na czerwono:
http://www.bankfotek.pl/image/1583673.jpeg

Wkręcasz, i rozjeżdżasz elegancko ciągnik. A co do sprzęgła ślizgającego się musisz wymienić tarcze. Koszt ok 70 zł
Awatar użytkownika
pop
Posty: 807
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

RE: sprzęgło t 25

Post autor: pop »

A ja nie rozumiem,co to znaczy "sprzęgło trzyma co jakiś czas",bo z takiego opisu wcale nie wynika,że następuje poślizg na sprzęgle,lecz utrata napędu która może wynikać z innych uszkodzeń.
Bajda
Posty: 112
Rejestracja: 28 kwie 2012, 15:41

RE: sprzęgło t 25

Post autor: Bajda »

Tak na moje oko to tarcza kończy swój żywot
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4857
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: sprzęgło t 25

Post autor: Bolszewik »

A ja proponuję odkręcić okienko rewizyjne i sprawdzić jak gruba jest okładzina, jak pracuje sprzęgło, czy może da się coś podregulować.

Rozpołowić jeszcze zdążysz ....
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Painkiller
Posty: 257
Rejestracja: 27 lis 2011, 16:33

RE: sprzęgło t 25

Post autor: Painkiller »

Bolszewik jak sprawdzisz grubość tarczy przez okienko rewizyjne chyba jakimś gastroskopem lub czymś podobnym moim zdaniem jest to nie możliwe, bez rozebrania docisku..

Po drugie pawel807 na temat rozjeżdżania Władka nie mam zamiaru z tobą dyskutować.Niech sprawdzi pierw sprzęgło łupkowe . I wcale nie musi spuszczać oleju z hydrauliki by dostać się do okienka za pompą ..
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4857
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: sprzęgło t 25

Post autor: Bolszewik »

Odkręć okienko, odkręć rozrusznik pobaw się lustereczkiem może coś dojrzysz. Zawsze to łatwiej i mniej roboty niż rozkręcić całość.
Sprawdź sobie czy pieski dobrze biorą czy jakieś śruby się nie odkręciły itd.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ