problem migomat eurotec 200

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
baro
Posty: 583
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

problem migomat eurotec 200

Post autor: baro »

Mam takiego migomata kupiłem go z 2 lata temu sprawował się jak dla mnie wystarczajaco, parę aut połatał parę wydechów stworzył. Do rzeczy w sobote gdy spawałem wydech nagle coś zaczeło sie z posuwem dziać... W pewnym momęcie na szczęście gdy już pospawałem, nagle drut nie wychodzi brak posuwu. Gdy na lancy naciskam słychać takie cykniecie jak zawsze było, ale nic sie nie dzieje poruszam posuwem lub czymś innym to czasem się ruszy, silniczek od rolki sprawia wrażenie jakby chciał ruszyć ale nie mógł nie wiem czego to może być wina. Gdzies w necie wyszukałem ze to jakiś rezystor czy coś. Jest na forum jakiś elektryk który mógłby mi pomóc?
Roman1313
Posty: 563
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: problem migomat eurotec 200

Post autor: Roman1313 »

Zajżyj na płytke co steruje tym silniczkiem czy nie jest przegrzany jakiś, jak wspomniałeś rezystor czy inny element. Może gdzieś nie ma styku dobrego. Co to za migomat, ma jakąś nazwe czy oznaczenie?
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: problem migomat eurotec 200

Post autor: olowaty »

Zacznijmy od tego jaka to marka i model.

Co do problemów:

1. Jak pisał Roman, jakaś przerwa lub coś nie styka
lub
2. Uszkodzony potencjometr
lub
3. Uszkodzony element wykonawczy na płytce sterowania (najczęściej IRF540)
lub
4. uszkodzony silnik.

Posuw drutu w takich konstrukcjach jest realizowany poprzez PWM, czyli sterowanie zmienną szerokością impulsów. Jeżeli twój mig to Bester to siedzi w nim płytka US45, ewentualnie US51 lub US66. Jeżeli to inny dziwak, to i tak zapewne posuw jest na PWM. Jako generator wykorzystany NE555 a jako element wykonawczy właśnie IRF540.
Awatar użytkownika
baro
Posty: 583
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: problem migomat eurotec 200

Post autor: baro »

eurotec mig 200 zaraz załącze zdjęcia ja tam podejrzanego an oko nic nie widze chyba musze poszukać kogoś kto sie zna na prądzie....
Obrazek
Obrazek
Obrazek
piorun1234
Posty: 241
Rejestracja: 24 maja 2011, 20:55

RE: problem migomat eurotec 200

Post autor: piorun1234 »

Skąd jesteś ? Sprawdź napięcie jakie dochodzi do silnika w czasie pracy . Sprawdź.
czy nic się nie grzeje
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4857
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: problem migomat eurotec 200

Post autor: Bolszewik »

A rolki sprawne może się zatarły lub dałeś za duży docisk ?
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
darius
Posty: 314
Rejestracja: 13 paź 2009, 22:27

RE: problem migomat eurotec 200

Post autor: darius »

Kolega miał to samo,i okazało sie że drut miał zadziory i sie zacinał.A sprawdzałes czy rolki ciągnął bez drutu.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4857
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: problem migomat eurotec 200

Post autor: Bolszewik »

Ja kiedyś kupiłem źle nawinięty drut (pewnie chiński) i też poszło na straty.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
baro
Posty: 583
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: problem migomat eurotec 200

Post autor: baro »

Docisk jest w tej chwili od pięty rolka się nie chce kręcić jak na cisnę na lancy słychać tylko taki stuk jak zawsze i silnik tak jakby leko szarpie tak jakby chciał zastartować, czasem jak poruszam i po naciskam parenascie razy to zaskoczy i idzie. Jestem spod Krakowa jak ktoś jest z okolicy i sie zna chętnie podrzuce temat
ODPOWIEDZ