Zbiornik paliwa

Wszystko o stacjonarnych silnikach rolniczych
Awatar użytkownika
Jar
Posty: 118
Rejestracja: 05 gru 2009, 17:38

Zbiornik paliwa

Post autor: Jar »

Od dłuższego czasu szukam fachowca który pojął by się dorobienia kilku zbiorników paliwa do starych silników , ale nikt nie chce się tego pojąć wymawiając się brakiem maszyn lub czasu . Nie bardzo w to wierzę bo każdy miał giętarkę , wyoblarkę o nożycach i lutownicy nie wspomnę .
Może ktoś z kolegów zna kogoś kto by się tego podjął ?
Myślę że temat jest wart uwagi z powodu braku tego elementu w oryginale przy wielu starych silnikach .
Jeśli opłaca się to za granicą to chyba i u nas by się opłacało .
http://www.wischniewski.ch/web/produkte ... rteile.php
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12224
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zbiornik paliwa

Post autor: Ursus »

To jest dłubanina - nie chcą tego robić, bo jakby Ci krzyknął cenę to pewnie byś zrezygnował.

Trzeba szukać małego warsztatu,co nie mają tyle zleceń :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
vauxhall
Posty: 407
Rejestracja: 05 cze 2008, 22:07

RE: Zbiornik paliwa

Post autor: vauxhall »

mysle ze temat podjalby pan Hieronim K. z Bronikowa (Slavia 12 wystawiana w Wilkowicach)
Wytwarza tlumiki,blachy pomostowe,kierownice do Lanz,Ursus,
jak rowniez wiele innych czesci do w/w.
Sam jestem zainteresowany zbiornikami,dobrze ze kol.Jar ten temat poruszyl.kiedys pracowalem w Holandii,zbudowalem kilka maszyn do produkcji polokraglych blotnikow ,tlumikow,oslon kol zamachowych do Lanz.
Nie pomyslalem wowczas zeby sobie ,,ukrecic ,, kilka surowek na zbiorniki.
Teraz nie mam czasu aby sie bawic w te rzeczy,chociaz sprawa nie jest trudna-trzeba zrobic kopyto z plyty zelaznej -aby na nim wyoblic denka zbiornika,oraz nalezy na arkuszu blachy zwymiarowanej na plaszcz zbiornika naciac ,,nuty,,-rowki,potem blache na rurze zagiac w ksztalt zbiornika.
piorun1234
Posty: 241
Rejestracja: 24 maja 2011, 20:55

RE: Zbiornik paliwa

Post autor: piorun1234 »

Jakiej blachy użyć na wykonanie zbiornika ? Mosiężną czy zwykła stalowa
Awatar użytkownika
Jar
Posty: 118
Rejestracja: 05 gru 2009, 17:38

RE: Zbiornik paliwa

Post autor: Jar »

Myślę że zależnie ile kto chce wydać , może być miedziana lub ocynkowana .
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: Zbiornik paliwa

Post autor: olowaty »

Temat już kiedyś poruszany przy okazji poszukiwania rolek do żłobiarki. Koszt małego zbiornika by wyszedł 300 zł. Prosty zbiornik o przekroju walca z 2 lub 3ma przetłoczeniami. Zbiornik do lanza... hmm... jutro bym wiedział dokładnie, ale coś koło 800 zł trzeba liczyć. Półokrągłe elementy to pikuś, można nawet załatwić sprawę bez zwijarki. Co do blachy, to dobra jakościowo stalowa lub nierdzewka. Miedziawka droga a ocynku nikt kto ma mózg ci nie będzie lutował a tym bardziej spawał. Za mały zarobek żeby płuca narażać.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2016
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Zbiornik paliwa

Post autor: drandrzej »

miałem ten sam problem
i najrozsądniejszym wyjściem moim zdaniem było zakupienie kilku zbiorników paliwa od nie wiadomo jakich maszyn i niech czekają na silniki które kupię kiedyś w przyszłości - po rysunkach się dojdzie jak powinien wyglądać oryginał , więc w razie potrzeby przerobię
ODPOWIEDZ