Bocian nie odpala

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
kszynek
Posty: 4
Rejestracja: 26 paź 2011, 19:28

Bocian nie odpala

Post autor: kszynek »

Witam
Mam problem z odpaleniem bociana ustawiałem kąt wtrysku na 30 potem 15 i nic nieodezwie się. Co można jeszcze zrobić, sprawdzić???
dawid25
Posty: 356
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: Bocian nie odpala

Post autor: dawid25 »

a pompa podaję paliwo ?? Jak nie to go w życiu nie odpalisz :)
kszynek
Posty: 4
Rejestracja: 26 paź 2011, 19:28

RE: Bocian nie odpala

Post autor: kszynek »

Tak podaje wykręciłem nawet wtrysk i pyli.
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: Bocian nie odpala

Post autor: papiszon »

Jakiś spory rozrzut kąta wtrysku. Ustaw sobie taki, jaki ma być i dopiero próbuj. 30, a 15 to duża różnica i jak będziesz tak ustawiał (na oko) to Ci za Chiny nie odpali chyba, że za którymś razem trafisz na własciwy. A kompresję jakąś ma?
kszynek
Posty: 4
Rejestracja: 26 paź 2011, 19:28

RE: Bocian nie odpala

Post autor: kszynek »

Zregenerowałem ostatnio głowice. Założyłem, ustawiłem luzy i próbowałem odpalić cały czas na biało kopci. A kąt ustawiłem najpierw 30 stopni na znaki na kole zamachowym plus kapilara na pompie i nic przestawiłem na 15 stopni i podobnie nic cały czas kopci na biało i niezałapie.
mareckipl
Posty: 9
Rejestracja: 19 lut 2012, 17:42

RE: Bocian nie odpala

Post autor: mareckipl »

W pewnych okreslonych warunkach pracy silnika na 30 stopnii przed górnym martwym punktem silnika (wyprzedzenia zpłonu) następuje wtrysk ściśle określonej dawki paliwa. Nie możę to być 15 stopni, wówczas zawory dolotowe są zamknięte. Właśćiwie to, następuje wówczas zapłon mieszanki paliwowo-powietrznej.
Najlepiej po wałku rozrządu określić można moment otwarcia i zamknięcia zaworów ssących i wydechowych. Otwiera się góną pokrywę (blachę z pokrywy pompy wtryskowej ) i przygląda się która sekcja tłocząca paliwo zaczyna pracę (tłoczenie).
Znajomy pracujący w lesie C 360 wykorzystał przeżroczystą rurkę z dezodorantu aby określić która sekcja tłocząca obecnie transportuje paliwo. Nic mu to nie dało, filtry paliwa były zapchane.


Prawdopodobnie masz rozregulowany silnik. Nie współgrają pompa wtryskowa i fazy rozrządu.

Najgorzej kiedy silnik jest złożony po swojemu, bez starego Fachmana.



Sprawa otwarta.
W Zetorze nie ma co sie zepsuc. Silnik wymaga poteznego rozrusznika, aby go ruszyc i odrobine samostartu. Marek
*rolleyes*
ODPOWIEDZ