Problem z temperatura w T25

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
nedal
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2013, 17:59

Problem z temperatura w T25

Post autor: nedal »

Witam
Mam problem z temperatura oleju w silniku t25 ,wymienilem czujnik i sprawdzalem instalacje ale nic to nie pomaga i nawet przy jezdzie bez obciazenia silnik uzyskuje bardzo wysoka temperature . Jesli by mi ktos mogl pomuc bede bardzo wdzieczny
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4855
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Problem z temperatura w T25

Post autor: Bolszewik »

Może wymień wskaźnik.

Albo lepiej spróbuj umieścić swój czujnik w innym ciągniku. Jeśli będzie pokazywał poprawnie to znaczy że uszkodzony jest wskaźnik.

Wskaźnik temperatury oleju w T-25 zwykle źle pracuje. U mnie np. bardzo słabo reaguje na wzrost temperatury.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
pop
Posty: 799
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

RE: Problem z temperatura w T25

Post autor: pop »

Witam.Masz problem z temperaturą silnika,czy pomiarem temperatury?
nedal
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2013, 17:59

RE: Problem z temperatura w T25

Post autor: nedal »

Witam ponownie jak juz mowilem problem dotyczy tem a nie pomiaru silnik bardzo sie grzeje nawet jadac bez obciazenie.Sprawdzalem wymienialem czujnik podlanczalem przewodami do drugiego ciagnika ,a temperatura rosnie do okolo 100 st.
Awatar użytkownika
pop
Posty: 799
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

RE: Problem z temperatura w T25

Post autor: pop »

Jak długo masz ten traktor?
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4855
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Problem z temperatura w T25

Post autor: Bolszewik »

A co z ciśnieniem oleju ?

Jeśli ciśnienie oleju spada równie gwałtownie jak rośnie temperatura to może oznaczać poważny problem.

Czy wirówka filtracyjna działa poprawnie ?

Czy silnik jest czysty, obudowy szczelne, a pasek wentylatora napięty ?
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
vojteg
Posty: 24
Rejestracja: 10 kwie 2012, 18:34

RE: Problem z temperatura w T25

Post autor: vojteg »

Panowie ja wytoczyłem mniejsze koło pasowe na wentylator i temp waha się w granicach 70-90
Przy normalnej pracy orka bronowanie to jest 80. A jak jadę drogą to spada na 70 jak obciążę to dochodzi do 90.
Na okres jesienno-zimowy wycięte mam 2 przysłony z blachy jedna ma mniejszy otwór druga większy wymiarów nie pamiętam. Wiatrak pracuje jak turbina hehe przy wyższych obrotach jest fajny dźwięk.
W upały coś czuje, że nie będzie problemu z temperaturą.
Awatar użytkownika
DjSTONKA
Posty: 38
Rejestracja: 14 cze 2009, 10:00

RE: Problem z temperatura w T25

Post autor: DjSTONKA »

Hmmm. Mój Iwanek bardzo mocno się grzał w orce, pomogło zdjęcie osłony i dokładne wymycie cylindrów myjką ciśnieniową. Odziedziczyłem go po dziadku, przez 30 lat nazbierało się tam tyle brudu, że w ogóle nie było przelotu, powietrze szukało dziur w osłonie, a nie pomiędzy żeberkami. Umycie załatwiło sprawę. :)
Painkiller
Posty: 257
Rejestracja: 27 lis 2011, 16:33

RE: Problem z temperatura w T25

Post autor: Painkiller »

Witam,z tym paskiem może nie do końca musi być prawda,ale zasyfione cylindry owszem*no*.Kiedyś doświadczyłem jazdy bez wentylatora ponad 2k pękł pasek a zapasowego nie miałem,nic mu się nie działo,temperatura aż tak nie wzrosła,a trochę obciążony był .
ODPOWIEDZ