Moje nabytki.

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
tomektrak
Posty: 63
Rejestracja: 18 mar 2014, 21:39

Moje nabytki.

Post autor: tomektrak »

Witajcie w ostatnim czasie załatwiłem sobie od Cioci za darmo Ursusa c-308 (ciągniczek, przyczepa lisek brona talerzowa i nie orginalny opryskiwacz + do tego mf-70 prawie nówka używany sporadycznie z przyczepą nowiutką raz używaną glebogryzarka orginalną kosiarki listwową jeszcze 3 tartaki opielacz aaa jeszcze opryskiwacz do mf również robiony samemu zdjęcia wstawię potem dostałem jeszcze części od malucha możliwe że jeszcze ose dostane jak znajdę i dostane motorower romet do siebie do domu przywiozłem liska koła od Ursusa wydech oraz półksiężyc do odpalania reszta wiosną dzik i mf mają silniki w stanie idealnym znaczy nie pordzewiałe i nie zblokowane a udało mi się przekonać mamę do zabrania go z racji tego że mam dziś urodziny*annoy*
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Moje nabytki.

Post autor: damber »

No to najlepszego z okazji urodzin ;)

Gratuluję sprzętów - taka ciocia, to skarb *yes*
Facebook. old URSUS tractor
Adasiek123
Posty: 437
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: Moje nabytki.

Post autor: Adasiek123 »

Witaj,też dołączam się do życzeń i zazdroszczę sprzętów.Faktycznie taką ciocię mieć to skarb.*tup*
tomektrak
Posty: 63
Rejestracja: 18 mar 2014, 21:39

RE: Moje nabytki.

Post autor: tomektrak »

noo ostatnio sprzedała mfa za 50 dych :o:o jak się dowiedziałem to o mało nie zemdlałem ale znalazłem 2 lepszego nowy prawie dzięki za życzenia Ciocia większość rzeczy na złom dala ale teraz nie ja resztę biorę przejrzę te szopy mam jeszcze formy do dachówek i cegieł pustaków ciocia się chce wszytego więc lepiej to dać rodzinie i chce by po jej mężu coś zostało znaczy było jeszcze raz było używane może w tym roku do Wilkowic ale wątpię ale za 2 lata bankowo jeżeli się uda może w tym mfką bo ona jest w stanie idealnym :D
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2564
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Moje nabytki.

Post autor: SEBRIGHT »

Nic tylko pozazdrościć cioci i prezentów urodzinowych :) Przy okazji wrzuć jakieś fotki :)
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
tomektrak
Posty: 63
Rejestracja: 18 mar 2014, 21:39

RE: Moje nabytki.

Post autor: tomektrak »

Witam chce zrobić koła od dziczka znaczy wypiaskować i pomalować a jak koła to od razu liska a że te łożyskach w kólecZkach się rozleciały *no* więc chcę je też wymienić ale potrzebuję wymiary tych łożysk i ewentualnie kolory kół znaczy numery do dzika a i jeszcze może ktoś miałby jakieś oponki jodełki bo chce je zrobić żeby można go wiosną na nich postawić i postawić na przyczepke pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź Tomek*annoy*



https://plus.google.com/u/0/115056618111669711365/posts

oto zdjątka mojego cudeńka ciągniczków Pozdrawiam teraz stoi na cegłach bez kół dlatego proszę o rozmiary łożysk bo jak pojada do piaskowania to od razu z liska kolami gdzie są te łożyska no i oczywiście cały lisek pozdrawiam :D
Adasiek123
Posty: 437
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: Moje nabytki.

Post autor: Adasiek123 »

W końcu jakies zdjęcia wrzuciłeś.Ratuj te sprzęty chłopaku,póki jeszcze się da.Tomek,trochę chaotycznie piszesz,użyj jak trzeba przecinka czy kropki,to ułatwi sprawę.Na zdj.nie widzę Liska,tylko przyczepkę P308(chociaż też nie jestem pewien,czy to ona?),więc nie wiadomo w końcu numery których łożysk potrzebujesz.Jeżeli do liska,to postaram się pomóc,ale jutro i to po południu dopiero.Masz Ursusa,więc nie pisz Dzik (po co mylić).Wrzuć jeszcze zdj.MF-ki.
tomektrak
Posty: 63
Rejestracja: 18 mar 2014, 21:39

RE: Moje nabytki.

Post autor: tomektrak »

Sorka oczywiście postaram się niestety więcej zdj nie mam. :( ale może niedługo pojadę zobaczy się jeszcze. A jeszcze co do błędów tak poprawie się ale będzie trudno bo jak o nim pisze to jestem tak podekscytowany, że ... Lisek i koła wydech półkśiężyc jest u mnie pod poznaniem a reszta jeszcze stoi w ostrowie wlkp. Mf jest prawie nowy niestety silnik zastany. A w Ursusiku silniczek w środku wyglada obiecująco gdy po odkręceniu wydechu zaglądałem. Potem zatkałem szmatką i folią żeby coś tam nie ... Puki w gimnazjum jestem to jeszcze można ratować :@ pozdrawiam PS przyczepa to na 100% p -308 z 1960 mam tabliczkę oderwaną od spróchniałych desek a i jeszcze raz sorry za mylenie z dzikiem ale tak potocznie się mówi *yes*



Witam mam pytanko i prośbę. Zabrałem się dziś za rozkręcenie kół żeby je zawieźć do piaskowania ale du.. bo śruby nie chcą puścić nawet rozwierceniu przy łączeniu śruby i nakrętki i tu pytanie jak radzicie może gumówka spróbować je poprzecinać ich ratować nie ma co no bo jakość beznadziejna lub co innego zrobić ? i czy ktoś podałby mi wymiary łożysk w kółkach od liska pozdrawiam Tomek :p
Adasiek123
Posty: 437
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: Moje nabytki.

Post autor: Adasiek123 »

Witaj Tomek,dokładnie tak-jeżeli nie możesz ich odkręcić(powinny się chociaż ukręcić),to spokojnie je ponacinaj szlifierką-ale nie za mocno,żeby nie pokaleczyć felg.Niestety nie znalazłem moich piast,więc nie pomogę niestety z wymiarami łożysk do Liska,ale mogą być takie same jak w piastach kół np.przewracarki do siana(4.00-10)-może masz akurat dojście do takich aby porównać?
tomektrak
Posty: 63
Rejestracja: 18 mar 2014, 21:39

RE: Moje nabytki.

Post autor: tomektrak »

no no znaczy one się ukręcają ale do tego potrzeba 2 osób a no wiadomo one muszą mieć czas jedną jestem ja a 2 bracia czasu nie maja a Tata no w sumie też więc zastanawiam się no najprościej będzie je po prostu poprzecinać ta też zrobię dzięki. *yes* znaczy bo w lisku łożyska masz w samym kole moje po prostu się rozsypały wałki powypadały więc szukam wymiarów może ktoś wymieniał i pamięta



I nadal szukam opon 16x6.0 bo nie wiem czy te po 200 na allegro dadzą rade czy lepiej upić jakąś lekko używaną lub nową z tych starszych polskich:?
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1559
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Moje nabytki.

Post autor: marek »

Wymiary łożyska to jego średnice plus grubość np. 60x30x15 to 60- średnica zewnętrzna 30 średnica wewnętrzna i 15 grubość (podane wymiary przypadkowe). Znajdź w internecie katalog łożysk i pod tymi wymiarami znajdziesz katalogowe oznaczenie łożyska np. 6205 lub wszelkie inne odpowiadające tym wymiarom np skośne ,beczkowe ,wahliwe itp.jakie Ci jest potrzebne.Wymiary łożysk ( poza tzw. samochodówką ) są znormalizowane .I czy 40 lat temu czy teraz będą mieć takie same wymiary choć mogą mieć inne oznaczenia katalogowe ,ale to rzadko.Zmierz łożyska i znajdziesz numery katalogowe. Lub prościej .Wpisz w wyszukiwarkę wymiary łożyska i wyskoczy ci numer katalogowy. Ale to nie zawsze..
Adasiek123
Posty: 437
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: Moje nabytki.

Post autor: Adasiek123 »

Nie kombinuj sam z tymi śrubami,poproś kogoś dorosłego.Z oponami najmniejszy problem,popatrz na olx,jest ich niemało-tylko żeby były zdrowe.
tomektrak
Posty: 63
Rejestracja: 18 mar 2014, 21:39

RE: Moje nabytki.

Post autor: tomektrak »

nie spoko dam rade je poucinać ja wiem że wszyscy będą traktować mnie jak dziecko ale Tata nas dużo praktycznych rzeczy nauczył poodklejam kartonem je żeby było widać gdzie jestem żeby nie jechać na nakrętkę
Adasiek123
Posty: 437
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: Moje nabytki.

Post autor: Adasiek123 »

Mnie cieszy fakt,że coraz młodsi ludzie ratują nasze zabytki techniki.Bardzo dobrze,oby wystarczyło ci zapału.
tomektrak
Posty: 63
Rejestracja: 18 mar 2014, 21:39

RE: Moje nabytki.

Post autor: tomektrak »

Witam udało mi się poodcinać te nieszczęsne śruby strasznie były zapieczone :@ zdjęcia może jutro i następne pytanko trochę szkoda mi pieniędzy na piaskowanie kół może je oczyścić wiertarka z szczotka drucianą tylko puki co nie mam sprężarki i nie mam jak pomalować a gdybym oczyścił i do lakiernika zawiózł żeby podkładem i farba prysnął i tu następne pytanie czy ktoś doszedł do fabrycznych palet farb ursusa 308 jeżeli tak to poprosiłbym o nie. jeszcze jedno http://allegro.pl/ursus-308-dzik-filtr- ... 42122.html ma ktoś kontakt do tego gościa albo mógłby skombinować i czy ktoś może z kolegów ma 1 wnętrze koła od ursusa 308 bo mi się znaczy komuś wcześniej się połamały 4 mocowania od śrub a nie wiem czy opłacalne jest to spawać wiem że to nie temat poszukuję ale temat z moim remontem wiec myślę że nie będzie jakiegoś problemu*yes*



Witam udało mi się poodcinać te nieszczęsne śruby strasznie były zapieczone :@ zdjęcia może jutro i następne pytanko trochę szkoda mi pieniędzy na piaskowanie kół może je oczyścić wiertarka z szczotka drucianą tylko puki co nie mam sprężarki i nie mam jak pomalować a gdybym oczyścił i do lakiernika zawiózł żeby podkładem i farba prysnął i tu następne pytanie czy ktoś doszedł do fabrycznych palet farb ursusa 308 jeżeli tak to poprosiłbym o nie. jeszcze jedno http://allegro.pl/ursus-308-dzik-filtr- ... 42122.html ma ktoś kontakt do tego gościa albo mógłby skombinować i czy ktoś może z kolegów ma 1 wnętrze koła od ursusa 308 bo mi się znaczy komuś wcześniej się połamały 4 mocowania od śrub a nie wiem czy opłacalne jest to spawać wiem że to nie temat poszukuję ale temat z moim remontem wiec myślę że nie będzie jakiegoś problemu*yes*



bo słyszałem jeszcze o czymś takim jak podkład w sprayu ale nie wiem jaki on skuteczny itd. i wtedy zawieźć do lakiernika aaa jeszcze jedno jak zdjąć opony w dziku bez oszczędzania ich a w lisku z oszczędzeniem ich bo są wszystkie strasznie twarde *no*




proszę o szybka odpowiedź bo chcę to szybko zrobić *yes*
Mariuszczs
Posty: 385
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: Moje nabytki.

Post autor: Mariuszczs »

Opony zdejmiesz jak rozkręcisz felgi .

Pożycz kompresora i pistolet kup za 60 zł chiński z dyszą 1,4 to już są bdb. Podkład np epoksydowy, lakier poliuretanowy lub akrylowy w sklepie z lakierami do samochodów .

http://allegro.pl/pistolet-do-malowania ... 88383.html

Filtr to sobie kup ale ten nowszy - suchy .
tomektrak
Posty: 63
Rejestracja: 18 mar 2014, 21:39

RE: Moje nabytki.

Post autor: tomektrak »

no mam już wszystko rozkręcone tylko jak dokładniej bo trochę mi szkoda bo boje się żeby nie pogiąć felg jak pognę no to jest po mnie bo potem co może pojadę do wulkanizatora on mi to zdejmie i po problemie :p ale jeszcze jedno moje siedzenie jest tak przerdzewiałe że do niczego co zrobić jakby ktoś miałby namiary na jakiegoś na złomie to mógłby mi wziąć siedzonko albo jeżeli wie ktoś od czego jest takie samo albo ma to proszę dać znać koledzy lisek jest cały rozkręcony i koła tez teraz oponki zdjąć jakieś załatwić ładnie wszystko "odnowić" zrobić jakąś szopkę i tylko zabrać ursuska na warsztat :D:D perspektywa miła ale czy się spełni to nie wiem mam nadzieję :)



Koledzy, mam dylemat czy kupić nowe oponki czy jednak używki lecz najchętniej nowe takie jak w originale jak na razie znalazłem jedną z felgą i teraz czy wziąć oponki takie od kolego dzik96 http://olx.pl/oferta/kola-do-dzika-2-21 ... 8MIqx.html jak sądzicie ?
:?
Mariuszczs
Posty: 385
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: Moje nabytki.

Post autor: Mariuszczs »

Ja dwa komplety kupiłem ostatnio po 100 zł za komplet tych kół na złomie. Oponki jak nowe. Także odwiedź złomowiska w większych wsiach .
tomektrak
Posty: 63
Rejestracja: 18 mar 2014, 21:39

RE: Moje nabytki.

Post autor: tomektrak »

u mnie kiepsko coraz mniej pól itd. byłem jeszcze jedno będę mieć do obcykania a jak tam nie będzie to nie wiem a Kolego nie chciałbyś odsprzedać samych 2 oponek:?*yes*
Mariuszczs
Posty: 385
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: Moje nabytki.

Post autor: Mariuszczs »

nie
ODPOWIEDZ