silnik motorynki - jaki to typ ?

Wszystko co związane z motoryzacją
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2016
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

silnik motorynki - jaki to typ ?

Post autor: drandrzej »

Obrazek

podpowie ktoś co to może być ?

motorynka - bak starego typu , silnik j.w. , mam info że sprzęgło nie działa , zaocznie - na odległość - próbuję sprawę wybadać , ew podpowiedzieć jakie kupić sprzęgło do tego silnika - ale w takich nowościach nie grzebałem więc pytam tuta :p
Marcel
Posty: 24
Rejestracja: 24 paź 2015, 9:02

RE: silnik motorynki - jaki to typ ?

Post autor: Marcel »

tarcze kupisz w sklepie tylko sprawdz w jakim stanie kosz sprzęgłowy bo przewaznie kosz bardziej jak tarcze zurzyty
Adasiek123
Posty: 437
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: silnik motorynki - jaki to typ ?

Post autor: Adasiek123 »

Normalny "kwadraciak",typ -chyba 023,ale pewien na 100 procent nie jestem (typowy silniczek Dezamet-od Ogara,Kadeta..).Części do nich jest "w pip",bak starego typu(okrągły?)Te nowsze miały kanciasty.Mam taką Motoryneczkę też.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: silnik motorynki - jaki to typ ?

Post autor: Wicher »

Dezamet typ 023-o ile ma 2 biegi.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2016
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: silnik motorynki - jaki to typ ?

Post autor: drandrzej »

Motorynka dziś dotarła do mnie

miała być na zająca - ale jest trochę do pogrzebania

kilka pytań do grzebaczy :

1) ma ktoś zeskanowany katalog do tego silnika ? 2 biegowy . otworzyłem kapę od strony magneta , ok 100ml oleju , którędy to może się wlewać ? olej gęścioch więc ze skrzyni jakoś

2) jaka w motorynce da się zastosować najmniejsza zębatka / zestaw zebatek silnik-koło ? musze to zwolnić maxymalnie bo moje dzieciaki jak dadzą gazu to nie opanują - a to pierwszy kontakt motorowerkowy

czy ktoś z grona ma jakieś graty do tego cuda ?

potrzebnne są :

porządna rura wydechu , nakrętka , tłumik, osłona tłumika , wieszak tłumika , skrzynka narzędziowa - ta plastikowa pod tylnym błotnikiem , siedzenie najstarszy typ

eech dobrze że są te święta , przynajmniej trochę w garażu można podziałać ukradkiem między sprzątaniem *yes*
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1559
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: silnik motorynki - jaki to typ ?

Post autor: marek »

drandrzej napisał/a:
Motorynka dziś dotarła do mnie

miała być na zająca - ale jest trochę do pogrzebania

kilka pytań do grzebaczy :

1) ma ktoś zeskanowany katalog do tego silnika ? 2 biegowy . otworzyłem kapę od strony magneta , ok 100ml oleju , którędy to może się wlewać ? olej gęścioch więc ze skrzyni jakoś

*yes*
Po tej stronie powinien być brok od walka skrzyni biegów. pewnie wypad.Może też być wylamana przegroda oddzielająca lańcuch od komory kola zamachowego i wtedy przy uszkodzonym zimeringu przy zembatce, lańcuch wrzuca olej wyciekający ze skrzyni, do komory magneta.
ODPOWIEDZ