wał korbowy

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

wał korbowy

Post autor: Deleted_User »

Witam mam problem z moim zetorkiem, coś zaczęło w nim stukać i prawdopodobnie jest to coś przy wale korbowym ale dokładnie nie wiem bo za bardzo się nie znam. Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie mogę naprawić coś takiego - mieszkam w Milówce, powiat żywiecki. Napiszcie czy to się opłaca naprawić i kto by mógł to zrobić, dzięki
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: wał korbowy

Post autor: olowaty »

Jak stuka przy schodzeniu z obrotów to ja osobiście stawiam na panewki. Musiałbyś rozebrać i ocenić stan wału (czy czopy są w dobrym stanie). Jeżeli wał jest dobry to mogły się tylko panewki wytłuc.
Awatar użytkownika
felek
Posty: 143
Rejestracja: 23 lip 2006, 21:32

RE: wał korbowy

Post autor: felek »

Nie znam tej firmy z Mikołowa, ale Słowacy tam remontują silniki do Zetorów 25 gdyż jest blisko od Cieszyna. Naprawiają głowice wały, tuleje itp. Najlepiej zadzwoń i zapytaj. http://www.jurgal.com.pl/pl/oferta.php
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: wał korbowy

Post autor: Deleted_User »

Dzięki za rady ale może ktoś konkretnie wie gdzie można dostać taki wał w mojej okolicy -mieszkam w Milówce woj. śląskie> i jeśli można czy ktoś z Was ma jakiś schemat wymiany wału,serdeczne dzięki:yes:
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: wał korbowy

Post autor: drandrzej »

jozef 1972 napisał/a:
czy ktoś z Was ma jakiś schemat wymiany wału,serdeczne dzięki:yes:
wnioskują po tym - radzę jednak poszukać warsztatu
żeby wymienić wał potrzebujesz jeszcze mieć panewki dostosowane do "nowego" wału - czyli kłania się rozkręcenie całego silnika zetorkowego na drobne , szlify wału/panewek , przy okazji warto panewki wałka rozrządu i tulejki klawiatury (a co za tym idzie i regulator pompy wtryskowej) ,.....
Awatar użytkownika
Janusz1959
Posty: 170
Rejestracja: 23 lut 2008, 19:16

RE: wał korbowy

Post autor: Janusz1959 »

Zobacz temat; warsztat , Ernest Płonka .
ODPOWIEDZ