Ursus C451 - remont -wciąż trwa

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2016
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Ursus C451 - remont -wciąż trwa

Post autor: drandrzej »

temat pompy możemy obgadać też w szreniawie
mam nowe komplety spręzynek do zaworów , zawory trzeba podocierać na pastę , moze trzeba jeszcze zwiększyć dawkę na regulatorze pompy , ciężko tak radzić na odległość , a za daleko żeby podskoczyć i pomacać
Awatar użytkownika
fazer_19
Posty: 194
Rejestracja: 18 maja 2007, 23:30

RE: Ursus C451 - remont -wciąż trwa

Post autor: fazer_19 »

Czyżby wina regulatora??? Miałem podobny objaw ostatnio jak robiłem regulator w moim kolejnym C-45.
Awatar użytkownika
cobraxx
Posty: 277
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:23

RE: Ursus C451 - remont -wciąż trwa

Post autor: cobraxx »

UWAGA !!!

Są to tak wielkie emocje, że zapierwa dech w pierściach.
NASTAŁO !!! to co było wielce oczekiwane, po kilku latach remontu stało się !! :)

Ursus odpalił i ukazał nam swój piękny dzwięk.
Byliśmy tak zestresowani, że nikt nie wiedział co robić :)

Po podgrzaniu gruszy palnikiem udało się.

Z wad co wyszły po odpaleniu to chyba mam źle wyregulowany regulator obratów. Ciągnik wchodził w obroty i nie reagował na gaz.
Czy to wina ustawienia regulatora ?

Pozdrawiam oraz przesyłam filmik z całkowicie pierwszego odpalenia URSUS'a :)

http://www.youtube.com/watch?v=tJu_J08ZatM

Nic nikomu się nie stało, ciągnik także cały i zdrowy :)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12224
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Ursus C451 - remont -wciąż trwa

Post autor: Ursus »

Genialne! Chciałbym tam być i pachnieć tym zapachem niespalonego dobrze paliwa :)



Oglądam 5 raz już :) Piękna sprawa! Przypomina mi się jak nasz Zetorek pierwszy raz zaterkotał :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2016
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Ursus C451 - remont -wciąż trwa

Post autor: drandrzej »

Gratulacje
to piękny dźwięk zwłaszcza po długim czasie roboty

wina
regulatora pompy paliwa moim zdaniem, tam jest źle wyregulowane
Awatar użytkownika
cobraxx
Posty: 277
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:23

RE: Ursus C451 - remont -wciąż trwa

Post autor: cobraxx »

Po kilku odpaleniach, okazało się, iż miałem błędnie założony mimośrud ruchomy w regulatorze obrotów, czyli był odwotnie założony. Przez to ciągnik tak strzelał na pierwym uruchomieniu. Ale też ciekawe że tak odwrotnie w ogóle odpalił hmm :D
Teraz cały czas się męcze z tym regulatorem obrotów. Ciągnik chodzi chodzi, wejdzie na wyższe obroty i znowu mu spadą i tak w kółko. A jak mu pomniejszyć liczbę obrotów żeby wolniej chodził?
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Ursus C451 - remont -wciąż trwa

Post autor: Wiesiek »

He he he! Ale niektórych strach obleciał. Totalna panika. Świetny filmik, i chyba będzie przebojem na naszej stronie. Gratulacje!
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12224
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Ursus C451 - remont -wciąż trwa

Post autor: Ursus »

Świetnie Wiesiu to określiłeś :) Przebój :)

Jest w necie jeszcze jeden taki filmik, z C451, gdzie kamerzysta ucieka do jakiejś wiaty bo Ursus zaczyna ostro dawać się we znaki :)

To ten filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=yovaXrvy81Y

Ten Ursus był kiedyś na Allegro jak mi się zdaje, teraz jest jak widać poza granicami kraju.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
cobraxx
Posty: 277
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:23

RE: Ursus C451 - remont -wciąż trwa

Post autor: cobraxx »

Witam ponownie po okresie przerwy,

Ciągnik pierwszy raz po remoncie ujrzał słońce :D

Mam pytanko w sprawie sprzęgła, czy Wam też lub czy to jest normalne, iż po wciśnięciu sprzęgła rozpoczyna się orkiestra ? Dość głośno zaczynają grać. Myślę iż jest to spowodowane tarczami ciernymi sprzęgła, ponieważ na ząbkach posadają luz wzglęgem koła zamachowego.
Czy idze to jakoś łatwym sposobem wyeliminować ?

Drugie moje pytanie czy zawsze po wciśnięciu sprzęgła do końca ciągnik zatrzymuje się w miejscu ? u mnie, aż cały ciągnik ostro hamuje czy to wina źle wyregulowanego sprzęgła? Czy może powinien delikatnie się zatrzymać w miejscu czy się kulać dalej?
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2786
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Ursus C451 - remont -wciąż trwa

Post autor: Jacek ze Skansena »

Co do filmiku o C 45. Myślę, że goście nie mieli wyobraźni. Moim zdaniem nie dużo brakowało do rozpadu tego Ursusa.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12224
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Ursus C451 - remont -wciąż trwa

Post autor: Ursus »

cobraxx napisał/a:
Drugie moje pytanie czy zawsze po wciśnięciu sprzęgła do końca ciągnik zatrzymuje się w miejscu ? u mnie, aż cały ciągnik ostro hamuje czy to wina źle wyregulowanego sprzęgła? Czy może powinien delikatnie się zatrzymać w miejscu czy się kulać dalej?
Jeśli wciśniesz sprzęgło do końca to ciągnik w tym momencie ma prawo przyhamowywać, jeśli jest włączony bieg. Powód to hamulec taśmowy koła pasowego, które jest częścią sprzęgła. Hamulec ten był pomocny do pracy ciągnikiem w agregacie z maszyną napędzaną przez niego pasem transmisyjnym. Jeśli masz na tyle ustawione sprzęgło, że pozwala Ci ono zmieniać biegi bez problemu, a dopiero do dechy wciśnięte hamuje, to jest ok.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2016
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Ursus C451 - remont -wciąż trwa

Post autor: drandrzej »

cobraxx napisał/a:
Witam ponownie po okresie przerwy,

Ciągnik pierwszy raz po remoncie ujrzał słońce :D

Mam pytanko w sprawie sprzęgła, czy Wam też lub czy to jest normalne, iż po wciśnięciu sprzęgła rozpoczyna się orkiestra ? Dość głośno zaczynają grać. Myślę iż jest to spowodowane tarczami ciernymi sprzęgła, ponieważ na ząbkach posadają luz wzglęgem koła zamachowego.
Czy idze to jakoś łatwym sposobem wyeliminować ?


wymieniając tarcze i koło



Drugie moje pytanie czy zawsze po wciśnięciu sprzęgła do końca ciągnik zatrzymuje się w miejscu ? u mnie, aż cały ciągnik ostro hamuje czy to wina źle wyregulowanego sprzęgła? Czy może powinien delikatnie się zatrzymać w miejscu czy się kulać dalej?

popuść lekko naciąg hamulca koła pasowego , ma stawać ale nie dęba i nie od początku wciskania pedału bo musi być luz na zmianę biegu
Awatar użytkownika
cobraxx
Posty: 277
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:23

RE: Ursus C451 - remont -wciąż trwa

Post autor: cobraxx »

Ursus praktycznie skończony, a poniżej wklejam link z jazdy URSUSem :)
http://www.youtube.com/watch?v=2apbB2uNQis

Zapraszam do oglądania :)
Awatar użytkownika
Rs 09
Posty: 118
Rejestracja: 17 mar 2009, 19:13

RE: Ursus C451 - remont -wciąż trwa

Post autor: Rs 09 »

No ładnie zrobiony dociągnięty do orginały jak najbardziej się da. tylko brakuje jednego. A tego że niejest ociapany z oleju cały. małą dawke smarowania ma na pompie ustawione czy jakiś olej nalany taki co go spala??
Awatar użytkownika
cobraxx
Posty: 277
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:23

RE: Ursus C451 - remont -wciąż trwa

Post autor: cobraxx »

Mam go zalanego Luxem, a olejem tylko trochę pluję czyli jak dla mnie to bardzo dobrze bo tak to każdy potem miałby ciuchy od oleju. Ale traktorek stoi teraz cały w czarne kropki czyli dobrze zakonserwowany lakiem teraz ma :)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12224
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Ursus C451 - remont -wciąż trwa

Post autor: Ursus »

Ale czemu ma chlapać? Aż tak nie powinien jak niektóre, co mamy okazję je oglądać na zlotach. Fakt, lepiej niby dać większą, żeby miał lepsze smarowanie, ale wydaje mi się, że ciut mniejsza dawka mu nie zaszkodzi na taką "emerytowaną" jazdę a na pewno odbije się to pozytywnie na estetyce ;)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
cobraxx
Posty: 277
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:23

RE: Ursus C451 - remont -wciąż trwa

Post autor: cobraxx »

Chciałbym się dowiedzieć z praktycznego użytkowania, Jak wygląda sprawa z jaką siłą lub z jakim oporem powinien chodzić wał w ursusie ?
Wydaję mi się, iż przy moim ursusie wał chodzi dość ciężko i przy odpalanie trzeba użyć dużej siły (jedna osoba to ma ciężko).
Oglądając filmiki itd. widać, że nie każdy używa dużej siły do zamachu kierownicą, a czasami wystarczy nawet jedną ręką zrobić taki zamach.
U mnie tak się jedną ręką nie da;/

Czego to może być wina ? czy może być wina łożysk, czy może za bardzo spasowany wał ?
(Wał mam starego typu)
Ursus-C45
Posty: 104
Rejestracja: 12 paź 2011, 15:08

RE: Ursus C451 - remont -wciąż trwa

Post autor: Ursus-C45 »

Jarek, możesz zdradzić skąd masz dach? Robiłeś moze tapicerke?
Awatar użytkownika
damian223311
Posty: 245
Rejestracja: 25 lis 2013, 15:57

RE: Ursus C451 - remont -wciąż trwa

Post autor: damian223311 »

No gratuluję!!! jestem pod ogromnym wrażeniem;) Piękny Ursus:)



widać ,że Ursus ma ducha :D
ODPOWIEDZ