problem z odpaleniem s301d

Wszystko o stacjonarnych silnikach rolniczych
Beton96
Posty: 7
Rejestracja: 03 lut 2013, 13:02

problem z odpaleniem s301d

Post autor: Beton96 »

Witam. Mam problem z odpalaniem mojego s301d silnik po kapitalnym remoncie trzeba się nieźle nakręcić żeby odpalił i podkładać ogień, jak jest już ciepły to pali za jednym obrotem. ale podczas jazdy ciężko się zbiera nawet gorzej niż przed remontem, zawory ustawione książkowo na 0,2 wtrysk daje równo z punktem na kole zamachowym przepracował 15 godzin po remoncie i dalej to samo może coś z tym zapłonem nie tak ???a może jest z tym regulatorem obrotów coś nie tak ????? . Może ktoś wie co należy zrobić żeby odpalał elegancko i nie był z mulony.
Awatar użytkownika
oman7
Posty: 787
Rejestracja: 27 lut 2010, 23:01

RE: problem z odpaleniem s301d

Post autor: oman7 »

Na którym punkcie jest ustawiony początek wtrysku na GMP czy PT2000.
Bo z opisu wychodzi na to że masz za późny wtrysk.
Beton96
Posty: 7
Rejestracja: 03 lut 2013, 13:02

RE: problem z odpaleniem s301d

Post autor: Beton96 »

początek wtrysku jest ustawiony dokładnie na 1800,nie wiem jak było przed remontem bo nie sprawdzałem,a po remoncie był jakieś 3,5 cm przed GMP i też ciężko odpalał więc ustawiłem idealnie na 1800 i nic to nie dało bez ognia i długiego kręcenia nie odpali,a jak ciepły to pali na jeden obrót.
Awatar użytkownika
oman7
Posty: 787
Rejestracja: 27 lut 2010, 23:01

RE: problem z odpaleniem s301d

Post autor: oman7 »

Jeżeli masz ustawiony dokładnie na PT1800 to jest OK.
Spróbuj na zimnym silniku nalać 10ml. oleju przez zawór ssący,zakręć dwa razy korbą i spróbuj go odpalić jeżeli odpali w ten sposób na zimnym silniku to masz nieszczelne zawory.

To oznacza nie szczelne zawory.Zdemontuj głowicę i odwróć ją do góry nogami i zalej zawory benzyną ekstrakcyjną i zobaczysz który zawór przepuści jako pierwszy benzynę jest do szlifu lub do regeneracji gniazda.
svecla
Posty: 206
Rejestracja: 06 lip 2011, 23:20

RE: problem z odpaleniem s301d

Post autor: svecla »

A ja zawsze myślałem że próbę olejową robi sie dla zbadania szczelności "dołu" silnika, czyli układu tłok-cylinder *eek*

Swoją drogą, mi objawy nasuwają coś innego - złe ustawienie wzbogacacza
Beton96
Posty: 7
Rejestracja: 03 lut 2013, 13:02

RE: problem z odpaleniem s301d

Post autor: Beton96 »

Witam. Zawory zalewałem w sumie przed remontem benzyną ekstrakcyjną i żadnego przecieku nie było, szczelniutkie , głowica nie ruszana to raczej nic nie powinno się zmienić .A może ma za dużą dawkę paliwa ?
Awatar użytkownika
oman7
Posty: 787
Rejestracja: 27 lut 2010, 23:01

RE: problem z odpaleniem s301d

Post autor: oman7 »

Możesz się pobawić dawką paliwa,ale to raczej nic nie zmieni.
Beton96
Posty: 7
Rejestracja: 03 lut 2013, 13:02

RE: problem z odpaleniem s301d

Post autor: Beton96 »

no właśnie troszkę mu zmniejszyłem jest mocniejszy i nie jest zmulony ale palenie się nie zmieniłozalałem zawory olejem i dalej tak samo ciężko odpala,póżniej chodzi dobrze z wydechu szary dymek taki chyba ma być
ODPOWIEDZ