Mój SAM

Ciągniki wykonane własnoręcznie, ale na głównych podzespołach mających ponad 25 lat. Forum na okres próbny - proszę zapoznać się z Regulaminem.
Lesnik
Posty: 63
Rejestracja: 19 wrz 2012, 13:54

RE: Mój SAM

Post autor: Lesnik »

Odkąd mam SAMa to tylko raz byłem nim w lesie więc nie mogę zbyt dużo się wypowiedzieć. Ciągnik poradził sobie jednak bez najmniejszych problemów. Nie sądziłem że tak mały silnik jest aż tak silny no ale i przekładnie się na to składają. Na chwilę obecna druga skrzynia moim zdaniem jest potrzebna w takim traktorku ale gdybyś miał okazję zdobyć most i skrzynie z uaza to bierz. Sam szukam tych fantów a narazie muszą mi wystarczyć żukowskie.
pawlo
Posty: 126
Rejestracja: 30 mar 2013, 19:18

RE: Mój SAM

Post autor: pawlo »

Jeżeli dobrze rozumiem chcesz zdobyć skrzynie uaza most by skrócić traktorek tak?Ale i przełoży się to na moc.Mój traktorek jest krótszy od twojego zaraz za skrzynią mam krzyżak połaczony z mostem.



http://www.fotosik.pl/u/pawlo30/zdjecie/1/album/1457293

to mój traktorek.
Lesnik
Posty: 63
Rejestracja: 19 wrz 2012, 13:54

RE: Mój SAM

Post autor: Lesnik »

Mój jest długi choć jak dotąd mi to nie przeszkadza ale co z uaza to z uaza. Mocniejszy będzie napewno i podzespoły wytrzymalsze. Ładny ten Twój traktorek.
Lesnik
Posty: 63
Rejestracja: 19 wrz 2012, 13:54

RE: Mój SAM

Post autor: Lesnik »

A oto moja maszyna podczas postoju w trakcie pracy: [URL=http://www.iv.pl/]Obrazek[/
Wicher
Posty: 2081
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Mój SAM

Post autor: Wicher »

Super :D
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
DK94
Posty: 250
Rejestracja: 11 lut 2013, 7:42

RE: Mój SAM

Post autor: DK94 »

Wierzba energetyczna? Moja ma dopiero 10 cm :D
siwy
Posty: 22
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:07

RE: Mój SAM

Post autor: siwy »

witaj mam projekt fajnej przyczepki akurat do twojego sama ja sam taką zbudowałem jest prosta i lekka a zarazem mocna jeżeli masz niedaleko jakiś szrot to wszystko pasuje materiał na przyczepkę to ; rama od polonez truck oś od renault espace 1 felgi polonez truck 14'' są wzmacniane dużo wytrzymają sam załadowałem ok 2 ton i wszystko ok rama jest też ok jest zrobiona z profilu zamkniętego postaram się dodać zdjęcia polecam !
Lesnik
Posty: 63
Rejestracja: 19 wrz 2012, 13:54

RE: Mój SAM

Post autor: Lesnik »

Siwy jak możesz to daj zdjęcia. Będę Ci wdzięczny. Przyczepkę narazie pożyczam od znajomego. Jeśli chodzi o to co wiozłem to nie jest to wierzba tylko leszczyna.
pawlo
Posty: 126
Rejestracja: 30 mar 2013, 19:18

RE: Mój SAM

Post autor: pawlo »

Witaj lesnik.Dosyć długa ta przyczepka od kolegi ale taka musi być do przewożenia leszczyn chce cie zapytać czy podczas ładunku traktorek sie nie zakopuje?siła cięzkosci na tylne koła nie jest zbytnoio duża jak widzę zdjęcie a traktorek też nie cięzki jak mój.
Lesnik
Posty: 63
Rejestracja: 19 wrz 2012, 13:54

RE: Mój SAM

Post autor: Lesnik »

Oj podejrzewam że zakopałby się gdybym wyjeżdżał pod ostrą górę i byłoby mokro tym bardziej że jest dosyć wolny i nie mam co liczyć na siłę rozpędu. Narazie jeżdżę w miejsca pewne gdzie wiem że sobie poradzi i nie grzebie. Tyłu mu jeszcze nie dociążyłem ze względu na wydatki związane z samochodem. Jak dociąże tył to powinien sobie radzić pod duże wzniesienia w nieciekawym terenie. Staram się tak go eksploatować żeby nie zarżnąć silnika który ma swoje lata a i cały SAM nie jest jakimś potężnym ciągnikiem więc trzeba go oszczędzać.
siwy
Posty: 22
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:07

RE: Mój SAM

Post autor: siwy »

ok postaram się zapodać foto jak najprędzej
ODPOWIEDZ