traktorek-kosiarka

Wszelkiego rodzaju kosiarki ciągnikowe
lisek
Posty: 72
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:57

traktorek-kosiarka

Post autor: lisek »

Mam traktorek-kosiarkę nie znam marki, jesienią padł silnik. Jaka powinna być moc minimalna moc silnika? nie mogę odczytać na starym mocyjest nieczytelna.
Awatar użytkownika
zdziaszek
Posty: 212
Rejestracja: 02 sie 2008, 18:00

RE: traktorek-kosiarka

Post autor: zdziaszek »

Kolego ~lis przydałyby się może jakieś fotki Twojej kosiarki, być może że ktoś z nas posiada tę samą i może u siebie odczytać te parametry które Ci potrzeba. Różne kosiarki posiadają różne silniki o różnej mocy, wszystko zależne od przekładni, szerokości cięcia i innych tego typu parametrów.Trzeba pamiętać że silnik w traktorku kosiarce poza napędem noży napędza także koła żeby traktorek się poruszał, więc byle jaki inny silnik może mieć z tym problem.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1559
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: traktorek-kosiarka

Post autor: marek »

Ja mam 10,5 KM i mniejszych chyba nie ma.Szerokość koszenia 70 cm.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12223
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: traktorek-kosiarka

Post autor: Ursus »

U nas jest Poulan kosiarka, silniczek B&S 15HP.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
bossmann
Posty: 2139
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: traktorek-kosiarka

Post autor: bossmann »

ja mam john deere i silnik na wyczerpaniu ale jakos jeszcze radzi ,olej bieze i sie grzeje. zaden specjalsta niedoszedl do tego co to za silnik ... do dzis lata ledwo ale lata a jak juz z korbowodem sie zobacze to bede dochodzil co to za silnik.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1559
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: traktorek-kosiarka

Post autor: marek »

To ,,tecumseh" chyba najpopularniejsze u nas kosiarki.Powinny być do nich części. Dopasowanie innego silnika może być trudne.A patrząc na ceny silników - nieopłacalne. Lepiej już kupić używaną kosiarkę.Widzę że na allegro są traktorki 6KM.Twoja jest palona na sznurek to też pewnie nie ma więcej.
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2563
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: traktorek-kosiarka

Post autor: SEBRIGHT »

Marek widziałem na alledrogo silnik 10KM palony na linkę
Jeśli chodzi o 6KM mogę polecić B&S Quantum 60 190ccm. Bardzo podobny do tego: http://allegro.pl/silnik-spalinowy-do-k ... 81165.html
Tyrałem nim przez 6 sezonów na 40 arach i jeszcze się trzyma, chociaż pierścionki wypadało by zrobić. Właściwie jedyną jego wadą jest ciągłe przegrzewanie się przy dużym obciążeniu [wysoka trawa] i wysokiej temperaturze powietrza [ok 30 stopni]
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: traktorek-kosiarka

Post autor: olowaty »

Szczerze 6 KM to za mało do takiego traktorka. Ale jeżeli już się uprzesz to będę powtarzał z uporem maniaka wszędzie gdzie się da: Szukaj silnika z ciężkim kołem zamachowym. Oz zwykłej kosiarki nie odpalisz bo nóż robi za koło zamachowe. Trzeba kombinować. Jeżeli nie chcesz pchać się w wysokie koszty to możesz pomyśleć nad silnikiem Loncin znanym jako chiński OHV. Chińskie ale dobre silniki. Kupiłem takiego 5 KM z powystawowej kosiarki za 100 zł.

Jeżeli nie znasz modelu tego swojego Tecumseha, to tu masz ich listę. Na pewno rozpoznasz typ:
http://smallengines.wikia.com/wiki/Tecu ... nformation
bossmann
Posty: 2139
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: traktorek-kosiarka

Post autor: bossmann »

dobre sa te tecumtehchy ?
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1559
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: traktorek-kosiarka

Post autor: marek »

Gdy pracowałem jako cieć w akademiku to mieliśmy pchanego tacumseha 5 KM.Wytrzymała ok 7 lat gdy 4 kosiło a ostrzyło się tylko nóż i jak się komu przypomniało to sprawdził lub wymienił olej.Pewnie by działała dłużej tylko urwał się wał po którymś tam uderzeniu o krawężnik.Działka miała ze 3000 m. a trawa była nieraz wyższa jak osłona i kosiarka dosłownie stawała. .Wg mnie BARDZO DOBRE.
bossmann
Posty: 2139
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: traktorek-kosiarka

Post autor: bossmann »

Obrazek



co to by bylo bo b&s ponoc nie...



mam filmik jak jade tym po dzialce wystaje ni tylko glowa i kupa kuzu ,oczywiscie kosze ale na podniesionej kosie .... kurde szkoda mi bylo ciagnika ale dawal rady.
bossmann
Posty: 2139
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: traktorek-kosiarka

Post autor: bossmann »

zdjecie traktorka wstawilem... mi laptok pokazuje dobrze
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1559
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: traktorek-kosiarka

Post autor: marek »

Na tabliczce masz john Derre.Już jest dobrze.:D:D
bossmann
Posty: 2139
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: traktorek-kosiarka

Post autor: bossmann »

tak john deere ale jaki silnik.



odswiezam temat. moze jest znahor na forum co podpowie co za motor siedzi w mojej kosiarce,mam nr tego silnika. czy mozna wstawic popularny silnik b&s o ile jest inny teraz?
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: traktorek-kosiarka

Post autor: olowaty »

Bossman, JD w kosiarkach stosował albo Kawasaki albo Kohler. Poszukaj na osłonach tabliczki, nabitych numerów, nadlewów, znaków. Wstaw więcej zdjęć, bo widzę tylko że to rider. Wstaw foto tabliczki znamionowej co masz pod silnikiem, bo jest nieczytelna.
bossmann
Posty: 2139
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: traktorek-kosiarka

Post autor: bossmann »

Obrazek



v60 70329j ser 6314d tyle co z numerow na silniku...
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: traktorek-kosiarka

Post autor: olowaty »

No wygląda na to, że jest to Tecumseh V60:
Obrazek

Wykaz części możesz pobrać tutaj:
http://www.landscapepower.com/tecumseh- ... F_130.html

Cennik zobaczyć tutaj:
http://www.mfgsupply.com/garage/vehicle ... h/v60/all/

*tup*
bossmann
Posty: 2139
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: traktorek-kosiarka

Post autor: bossmann »

ok.



powiem tak.chodzi to jeszcze,ale wiem ze juz na wykonczeniu.



czy taki silnik jest naprawialny?
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: traktorek-kosiarka

Post autor: olowaty »

Silnik w pełni naprawialny, Musiałbyś zrzucić głowicę i zobaczyć w jakim stanie jest tuleja. Jeżeli bez progów, to wsadzić nowe pierścienie i katować dalej. Zapewne żre olej ale one tak mają, tak samo jak B&S.

Co do części to oni mają:
http://www.rokapil.pl/Tlok_kompletny_si ... -3089.html



Tutaj masz biblię Tecumseha:
http://www.smallenginesuppliers.com/htm ... mation.pdf

Tak nawiasem mówiąc walczę już jakiś czas z Loncinem 5 HP. Ma kompresję, iskrę, luzy ok a nie chce palić. To jest dopiero zagadka. Pozostaje przełożenie cewki zapłonowej lub obrócenie jej o 180 stopni. Zobaczymy.
ODPOWIEDZ