URSUS U-912... To nie jest to

Wszystko o naszych Ursusach
gizmo1655
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwie 2013, 16:37

URSUS U-912... To nie jest to

Post autor: gizmo1655 »

Witam.
Jakiś czas mamy już 912, nie obrabia dużo bo jakieś 14ha.
Stwierdziliśmy że nie chodzi tak jak ma chodzić: nie ma tego "jadu" i w ogóle pod górę szybko spada z obrotów...
Ustawiony zapłon nie dał efektów
Daliśmy do mechanika i co?
- tłoki były założone od silnika z turbem przez co nie było tej kompresji a co za tym idzie mocy i ciśnienia
- wymieniono wszystkie węże, tuleje, tłoki, panewki...

Jaka jest zmiana? Hmm... cieżko jak na tą chwilę powiedzieć bo ciągnik jest na dotarciu ale inny jest głos i przy ruszaniu zachowuje się całkiem inaczej niż jak to było przed remontem.

Pytanie do was brzmi czy te 912 to one już tak chodzą dziwnie ? Głupia 60 - tka jak się jej depnie to czuć że ona chce iść do przodu, w tym jest to takie powolne.

A druga sprawa to wspomaganie, nie chodzi ono tak jak powinno, momentami chodzi ono naprawde lekko lecz czasami kierownicą się nie da ruszyć. Wlałem rzadszy olej i troszke poprawa jest.

Byłbym wdzieczny jak ktoś wypowiedział by się w sprawie tego silnika :)
darius
Posty: 315
Rejestracja: 13 paź 2009, 22:27

RE: URSUS U-912... To nie jest to

Post autor: darius »

A na pompie wtryskowej nie masz przykręcone i jak jest z reakcją na gaz.A co do wspomagania to masz serwo mechanizm pewnie,a jak sie kręci na większych obrotach silnika,jak tak samo ciężko to siada serwo a jak lecej to pompa okazuje oznaki starości.wiem bo u kolegi w 914 i 1224 to przerabialiśmy i zakładaliśmy orbitrol
svecla
Posty: 206
Rejestracja: 06 lip 2011, 23:20

RE: URSUS U-912... To nie jest to

Post autor: svecla »

Te silniki znane sa z tego, że są przymułowate. Lepiej było wstawić turbo, zamiast wrzucać komplety od zwykłego - jeździłem kiedyś 1002 i na mułowatość nie było jak narzekać :)

No i nie ma co zapominać, że jednak 912 to ciągnik ciężki o sporej masie, i potrzebuje więcej czasu żeby się bujnąć niż c360.

Co do wspomagania, to dobrze byłoby sprawdzić, czy się nie zapowietrza, a jeśli nie, to do przeglądu pompa/serwo.
gizmo1655
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwie 2013, 16:37

RE: URSUS U-912... To nie jest to

Post autor: gizmo1655 »

Najprawdopodobniejsza jest wersja sveci co do silnika... I chyba faktycznie tak to już musi chodzic ;P

W takim razie trzeba pomyśleć nad orbitrolem ;P a jak to jest w tych modelach, sprawdza sie on ?
darius
Posty: 315
Rejestracja: 13 paź 2009, 22:27

RE: URSUS U-912... To nie jest to

Post autor: darius »

Tak orbitrol sie sprawdza jesli pompa jest ok.
Tu masz podgląd jak się to prezentuje.
http://www.sklepdlarolnika.pl/wspomagan ... rodukt.htm
pawel81
Posty: 78
Rejestracja: 02 lip 2011, 8:59

RE: URSUS U-912... To nie jest to

Post autor: pawel81 »

gizmo1655 Mam pytanie odnośnie twojego traktora. Mianowicie jak ocenisz ''jakość' wykonywanej pracy i jak sobie daje rade? Mam podobny areał i obrabiamy z Ojcem trzydziestką a trzeba nam się obejrzeć za wiekszym modelem. Z góry dzięki za odpowiedż*tup**tup*
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: URSUS U-912... To nie jest to

Post autor: Przemo »

Siema kolego na wspomaganiu tak bywa w tych typach musisz załozyć obitrol tzw.nowy typ i problem zniknie wiesz? a co do silnika to one tak mają żę brak im tej dynamiki ale nie jest tak żle daja radę.Nie martw sie ja też jeżdziłem 912 wolnossącym na 3 pierścieniach(tłoki Turbo) i dawał radę,ale po remoncie i założeniu tłoków na 5 pierścieni nastąpiła poprawa, był silniejszy i żwawszy oraz spadło spalanie, także jak dobrze dotrzesz to będzie chodził:p
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12258
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: URSUS U-912... To nie jest to

Post autor: Ursus »

Ale panowie... No właśnie to nie jest to... Ten ciągnik nie nadaje się na to forum, gdyż jest za młody. Przykro mi. Temat zamykam.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ODPOWIEDZ